У колишній резиденції Януковича тренують собак для ЗСУ та допомоги людям
У колишній резиденції президента-втікача Віктора Януковича у Межигір'ї працює кінологічний центр "Антеус", у якому навчають собак для ЗСУ, психотерапії та роботи з травмованими ветеранами. Про це йдеться у сюжеті Deutsche Welle.
Кожна з тварин має свою "професію", корисну для військових або цивільних. Одних тренують розпізнавати на запах вибухівку та протидіяти диверсантам, для цього їх навіть навчили рахувати.
Інших мешканців центру готують до роботи з пораненими військовими та дітьми, які потребують психологічної допомоги. Зокрема, їх вчать правильно контактувати з людьми для каністерапії — реабілітації за допомогою спеціально навчених тварин.
А деякі собаки стануть поводирями та охоронцями для бійців, які втратили на війні зір. Таких собак вчать заспокоювати господаря, повідомляти йому про небезпеку та перешкоди, які він не бачить.
Собаку-поводиря готують протягом року. При цьому, кажуть кінологи, найкраще привчати до конкретної особи не дорослу тварину, а цуценя. Після навчання людину, для якої собака стане компаньйоном, запрошують певний час пожити у кінологічному центрі разом зі своїм новим другом.
До 2014 року в кінологічному центрі "Антеус" готували виключно собак-охоронців для Віктора Януковича. Після його втечі землю, де розташований центр, поки так і не вдалося офіційно оформити у його розпорядження. Стабільного фінансування "Антеус" також немає, тому шукають різні джерела прибутку. При цьому на виховання одного пса потрібно не менше 200 тисяч грн на рік.
До того ж в Україні немає програми з державної сертифікації таких службових собак, тож для отримання сертифіката кінологам доводиться возити собак на іспити за кордон.
Після початку повномасштабної війни "Антеус" вже двічі потрапляв під обстріли, і тільки дивом ніхто з людей та собак не постраждав. Грошей на відновлення пошкоджених приміщень у центру немає. Раніше витрати частково покривали з екскурсій у Межигір'я, але зараз їх не проводять. А допомоги від волонтерів вистачає тільки на базові витрати.
Допомогти центру вирішили ветерани, які втратили зір на війні та прийшли сюди у пошуках собак-поводирів. Вони запустили інформаційну кампанію, щоб розповісти українцям та потенційним іноземним спонсорам про проблеми центру.
Раніше "ТиКиїв" розповідав, що у Києві відкрився Центр каністерапії, де психологічну допомогу людям надають собаки.