У Національній філармонії озвучать джазові портрети Харукі Муракамі

У Національній філармонії озвучать джазові портрети Харукі Муракамі Фото надане пресслужбою Національної філармонії України

У Національній філармонії українські джазмени озвучать джазові портрети Харукі Муракамі. "Джазові портрети" — містерія за мотивами однойменної книги есеїв популярного японського письменника й затятого фаната джазу Харукі Муракамі.

Вистава поєднує джазову мелодику, характерну для жанру непередбачуваність та імпульсивність імпровізацій, літературне джазочитання, театр світла й живописні портрети світових легенд джазу.

Чет Бейкер, Елла Фіцджеральд, Чарльз Мінгус, Джун Крісті, Дюк Еллінгтон, Френк Сінатра, Нет Кінг Коул, Біл Еванс, — такі знайомі, улюблені. Ми ніби й знаємо все про них та водночас нічого. Цей проєкт — спроба наблизитись до них впритул, через час і простір, і поговорити про сокровенне, — зазначають у філармонії.

У Національній філармонії озвучать джазові портрети Харукі Муракамі
Фото надане пресслужбою Національної філармонії України

Крізь розповіді есеїв Муракамі зіркові постаті ніби оживають, спускаються зі своїх п'єдесталів і стають звичайними людьми, що мислять, страждають, помиляються, сміються і плачуть, творять джаз, а з ним і своє життя. Це не якась пафосна історія про легенди джазу, навпаки — історія дуже людяна й проста.

"Джазові портрети" — це неймовірно цікава подорож, коли творчість однієї людини здатна надихнути іншу. Джазові особистості та їхня музика підштовхнули японського художника Макото Вада на створення цілої галереї портретів. А художні портрети своєю чергою стали натхненням для Харукі Муракамі — людини, пристрасно закоханої у джаз, що могла похвалитися своєю колекцією у 40 тис. вінілів.

У Національній філармонії озвучать джазові портрети Харукі Муракамі
Фото надане пресслужбою Національної філармонії України

Харукі Муракамі єдиний письменник, чиє життя та прозу неможливо уявити без джазу, як живопис без квітів та контрастів. Джаз фігурує майже в кожній книзі Муракамі: персонажі грають та слухають його, вмикають, коли їм погано і коли проживають приємні моменти. Ці епізоди рідко означають щось для сюжету, але впливають на атмосферу і в деяких випадках оголюють підтекст.

Всього Харукі Муракамі написав 55 творів "Джазових портретів". Ці історії надихнули джазову співачку та джаз-перформерку, авторку ідеї проєкту та літературного перекладу уривків з есею Інессу Іваницьку на створення джазової вистави разом з українськими майстрами джазу: піаністом, дійсним членом Європейської кіноакадемії, професором, композитором Тимуром Полянським; лауреатом міжнародних джазових фестивалів, контрабасистом Сергієм Супруном; перкусіоністом та ударником Андрієм Чайкою та артистом Національної філармонії України Олександром Рудьком, який своїми джазочитаннями надасть особливого шарму вечору.

  • ДЕ? Київ, Національна філармонія України, Володимирський узвіз, 2
  • КОЛИ? Неділя, 26 листопада. Початок о 19:00
  • СКІЛЬКИ? Вартість квитків — від 250 до 400 гривень

Нагадаємо, що зараз у столиці проходить Київський міжнародний фестиваль короткометражних фільмів KISFF. "ТиКиїв" опублікував підбірку найкращих фільмів фестивалю, які тобі варто подивитися.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації