Відбувся ярмарок на підтримку жінок, які зазнали насильства від росіян

Поділитися

Відбувся ярмарок на підтримку жінок, які зазнали насильства від росіян

Відбувся ярмарок на підтримку жінок, які зазнали насильства від росіян Фото: "Спілка Черіті Маркет"

У Києві пройшов благодійний ярмарок "Спілка Черіті Маркет" на підтримку жінок, які зазнали насильства. На цей раз кошти збирали на підтримку проєкту GIDNA, покликану надати кваліфіковану психологічну допомогу жінкам, які зазнали насильства з боку російської армії. 

Захід відбувся  у неділю, 5 березня, в київському закладі "Квіткова". Щоб підтримати важливий проєкт напередодні Міжнародного дня жінок, на "Спілка Черіті Маркет" зібралися українські дизайнери та виробники з унікальними товарами.

На ярмарку можна було придбати одяг та аксесуари, декор для дому, свічки й ресайкл-речі українських брендів. На заході також працював квітковий корнер та стенд від перукарні Iamspruthair, де відвідувачі могли зробити зачіску. Частину коштів за товари, продані цього дня (щонайменше 30%), учасники ярмарку передали на підтримку проєкту GIDNA. 

Цей важливий соціальний проєкт був створений командою Благодійного фонду Future for Ukraine Україна як платформа підтримки ментального здоров'я жінок, які пережили зазнали сексуального насильства. Невідомо, скільки українок мають такий досвід чи стали його свідками, але за міжнародною статистикою, понад 90% таких злочинів досі залишаються нерозкритими через те, що багато людей не мають можливості заявити про них в українські та міжнародні правоохоронні та правозахисні організації. 

Замовчування травми на тлі й без того важкого досвіду війни може призвести до проблем у стосунках з близькими, до зловживання алкоголем й наркотиками та найстрашніше – до самогубства. Попередити такі важкі наслідки та допомогти жінці пережити досвід сексуального насильства з боку військових рф – це і є мета проєкту GIDNA.

Він передбачає, що жінки можуть отримати безплатний курс з 10 консультацій від психотерапевток, що мають багаторічний досвід роботи саме з травмою насильства. Вони пройшли спеціалізоване унікальне навчання у психологині Рут Дорум з Ізраїльської коаліції травми (ІТС, Israel Trauma Coalition), а тепер регулярно отримують супервізії у колег з Ізраїлю, що є надважливим при роботі з такою важкою травмою.

Проєкт потребує фінансування, тому команда Благодійного фонду Future for Ukraine Україна активно шукає допомоги від партнерів, благодійників та донорів. Захід "Спілка Черіті Маркет" став одним із тих, хто допоміг GIDNA залучити кошти на існування та більше розповісти про завдання проєкту українцям. 

Організаторка "Спілка Черіті Маркет" Олександра Явник розповіла, що рішення підтримати проєкт було одностайним. 

Я не бачила ще фондів, що збирали б на жінок, які постраждали від насильства саме від російських окупантів. Особисто я ненавиджу насильство. Згадуючи жахливі новини та фото про злодіяння росіян, які ми бачили після деокупації київської області, ми одразу вирішили відкрити цей збір, – розповідає Олександра. 

На заході для проєкту GIDNA вдалося зібрати 66 143 грн, що стало рекордом з усіх зборів "Спілки Черіті Маркет". 

За словами організаторів події, люди приєднуються до маркету не заради заробітку, а заради донатів. Зокрема й продавці, які свідомо реєструються на участь, знаючи, що віддадуть понад третину коштів на благодійність, а також люди, які відвідують подібні заходи та більше занурюються у нагальні проблеми воєнних реалій. 

Марі Король, волонтерка-кураторка проєкту GIDNA, підкреслила, наскільки важливо для фонду брати участь у таких заходах: 

Для подібних для GIDNA проєктів такі події – чудовий спосіб привернути увагу до своїх завдань та вкотре нагадати суспільству, що не всі наслідки війни можна побачити, але це не привід ігнорувати їх. У нас вийшов  чудовий івент, що допоміг зібрати навіть більше коштів, ніж ми очікували, що свідчить про готовність українців підтримувати своїх. Зібрані гроші будуть спрямовані на організацію психологічних консультацій для жінок та супервізії для психотерапевток. Я неймовірно вдячна організаторам заходу за надану можливість та дякую всім, хто допомагає нашому проєкту існувати. 

Фонд Future for Ukraine також нещодавно оголосив збір коштів для проєкту GIDNA на своєму сайті. Долучайтеся, щоб підтримати ментальне здоров'я наших жінок та всієї української нації. 

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
IMG_8596.JPG - Дмитро Бачинський
Редактор новин та SMM ТиКиїв. Люблю говорити про важливе для Києва достовірно та швидко.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації