Який вигляд матимуть пам'ятники на Національному військовому кладовищі

Який вигляд матимуть пам'ятники на Національному військовому кладовищі Фото: unsplash.com

Уряд затвердив дві форми пам'ятників на майбутньому Національному військовому меморіальному кладовищі. Надмогильні споруди будуть у вигляді хреста та плити із заокругленням у верхній частині. Про це повідомляє Міністерство у справах ветеранів.

Хрест і плита на НВМК матимуть однакову висоту та повторюватимуть обриси одне одного.

На лицьовому боці буде нанесено стилізоване зображення малого державного герба України, портрет, ім'я, дата народження й смерті військового або спеціального звання. За бажанням, на лицьовій поверхні пам'ятника, можна буде нанести зображення релігійної символіки та позивний.

На зворотньому боці буде нанесено напис прізвища загиблої особи, а праворуч — порядковий номер могили.

Пам'ятники на могилах загиблих воїнів будуть виготовлені із природного світлого каменю. Це має бути матеріал з українських родовищ.

Намогильні споруди будуть уніфікованими.  Незалежно від військового звання, частини чи роду військ споруджуватимуть однакові хрести або плити. Це буде військовий однострій небесної української армії, що увічнена на Національному військовому меморіальному кладовищі, — сказав директор НВМК Ярослав Пронюткін.

Національне військове меморіальне меморіальне кладовище
Візуалізація проєкту Національного військового меморіального кладовища

Раніше "ТиКиїв" повідомляв, що проєкт будівництва першої черги Національного військового меморіального кладовища (НВМК) успішно пройшов державну експертизу. Вона підтвердила, що проєкт відповідає державним будівельним нормам, стандартам та правилам. Також у ньому були дотримані вимоги щодо екологічності, міцності, надійності, довговічності й інклюзії.

Також у Мінветеранів розвінчали міфи щодо Національного військового меморіального кладовища та відповіли на найпоширеніші запитання щодо цього об'єкта.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації