Вдалося запобігти руйнуванню тунелю: що зараз відбувається із закритою ділянкою метро
Завдяки закриттю тунелю між станціями метро "Деміївська" та "Либідська" та іншим заходам вдалося уникнути загрози руйнування перегону. Про це заявив директор Департаменту транспортної інфраструктури КМДА Руслан Кандибор.
За його словами, на станціях синьої гілки київського метро зараз немає критичної транспортної ситуації або загрози людському життю, а жодної затопленої станції "не було і немає".
Кандибор розповів, що за попередніми висновками, під час будівництва цього тунелю були допущені технічні помилки, адже вже через три місяці після відкриття "Деміївської" між нею та "Либідською" трапилась теча з виносом піску.
Після цього фахівці метрополітену проводили постійну роботу з герметизації та догляду за щілинами. У листопаді 2023 року з'явились значні течі з виносом породи через щілини, тобто відбувся прогрес тріщин. Департамент залучив Державний НДІ Будівельних Конструкцій для з'ясування причин виникнення ситуації і отримав висновки про те, що є загроза руйнування тунелю, — розповів посадовець.
Після цього 8 листопада зібрали комісію з надзвичайних ситуацій, яка прийняла рішення зупинити рух поїздів на проблемній ділянці. Також перекрили праву смугу проїжджої частини з бульвару Миколи Міхновського до проспекту Валерія Лобановського.
Як результат, вдалося запобігти загрозі руйнування перегону між станціями "Деміївська" та "Либідська". Наразі загрози для руйнування капітальних споруд через просідання ґрунту немає. Навколо лише тимчасові споруди, які будуть демонтовані для проведення відповідних робіт, — пояснив Кандибор.
У місцях просідання ґрунту поблизу станції "Деміївська" пробурили свердловини для проведення геологічних досліджень, результати яких очікують протягом двох тижнів. Найближчим часом також стануть відомі об'єми та види робіт, які потрібно буде виконати на цій ділянці. Закінчити роботи та відновити рух метро тут планують протягом шести місяців.
Нагадаємо, на час перекриття частини "синьої" гілки запустили додаткові маршрути громадського транспорту. А на Либідській площі внесли зміни в організацію дорожнього руху.
Крім того, між станціями "Теремки" та "Деміївська" почав працювати човниковий рух поїздів, а від "Деміївської" до "Либідської" можна дістатися новим тимчасовим автобусом № 60.