Які соціальні об'єкти відновили на Київщині у 2024 році

Які соціальні об'єкти відновили на Київщині у 2024 році Фото: facebook.com/moz.ukr

Торік Київська область стала одним із лідерів у відбудові. Завдяки цьому у 2025-му життя повертається в колись окуповані російською армією громади. Запрацювали відремонтовані школи та дитячі садочки, збільшується кількість робочих місць, люди мають змогу здійснювати покупки в ТРЦ, які колись були зруйновані росіянами... Розповідаємо, що вже відновили!

 Відновлені соціальні об'єкти  Київщини

В Ірпені відбудували Гостомельську амбулаторію. Для медзакладу закупили та встановили нове медобладнання, відремонтували й утеплили фасад будівлі та кабінети лікарів, відновили прибудинкову територію. Також в амбулаторії облаштували укриття для працівників та пацієнтів.

Нагадаємо: після окупації Київщини російськими військами будівля амбулаторії була сильно пошкоджена: постраждали вікна та фасад будинку, були зруйновані внутрішні приміщення. До того ж, коли окупанти тікали з Київщини, вони викрали медичне обладнання. 

0 / 0

У Бучі на вулиці Києво-Мироцькій, 69 відбудували та відкрили школу бойових мистецтв. Там обладнали сучасний спортивний центр, де діти та підлітки займаються різними видами бойових мистецтв: дзюдо, самбо, кунг-фу, боксом тощо. Відновити школу допоміг уряд Тайваню, він виділив на це понад 18 млн грн.

Нагадаємо: будівля була зруйнована на початку повномасштабного вторгнення, коли російські війська намагалися захопити Київщину.

школа бойових мистецтв у Бучі
Фото: facebook.com/buchagolova

Також у Бучі відновили майданчик водопровідних споруд. Станція знезалізнення обслуговує житлові будинки, ліцей і дитячий садок. Тепер жителі міста можуть без побоювань за здоров'я пити воду просто з-під крана.

Нагадаємо: майданчик водопровідних споруд був значно пошкоджений на початку повномасштабного вторгнення.

0 / 0

У селі Рудницьке відновили бібліотеку. У приміщенні відремонтували стіни, стелі, підлогу, закупили нові меблі, а також частину книг.

Нагадаємо: у 2022 році село Рудницьке опинилося під російською окупацією. Російські військові спалили та обстріляли низку об'єктів інфраструктури. Поруйнували й приміщення місцевого клубу, в якому розташовувалася бібліотека. У самій книгозбірні вибили двері, топтали книги з українською символікою.

0 / 0

У Бородянці відновили дитячий садок "Піноккіо" на 120 місць. Роботи полягали в покращенні та відновленні зовнішньої інфраструктури садка, будівництві ігрових майданчиків із доріжками й альтанками, закупівлі необхідних меблів та обладнання: столів, спортивного обладнання, кухні, а також облаштування ігрових зон.

Нагадаємо: росіяни розбили будівлю дитсадка на початку березня 2022 року. 

0 / 0

У Гостомелі відновили Центральний стадіон. Там облаштували нове футбольне поле, освітлення й табло, відремонтували внутрішні приміщення, відбудували трибуну. Окрім цього, тут з'явилися нові мініполя. Також на стадіоні створили мурал "Більше ніж футбол".

Нагадаємо: центральний стадіон у Гостомелі був зруйнований російськими обстрілами під час окупації. 

0 / 0

У Броварському районі відновили Красилівський ліцей. Під час капремонту спочатку демонтували зруйновані елементи та конструкції, а також відремонтували пошкоджену покрівлю. Підрядник утеплив та провів оздоблення фасаду, виконав гідроізоляцію фундаменту та горища. Окрім цього, будівельники встановили у будівлі вентиляційні канали та нову водостічну систему. 

Нагадаємо: навесні 2022 року, коли тривали бойові дії на Київщині, будівля навчального закладу зазнала сильних ушкоджень. Вибуховою хвилею вибило вікна, пошкодило двері та покрівлю. Також постраждали внутрішні стіни та фасад ліцею.

0 / 0

Ще одну школу відновили та осучаснили у селищі Бабинці у Бучанському районі. Під час капітального ремонту там облаштували водостічну систему, відновили вхідні групи, а також побудували пандуси для зручності маломобільних груп. Також утеплили фасади та покрівлю, а старі дерев'яні вікна замінили на сучасні двокамерні склопакети. 

Нагадаємо: будівля середньої загальноосвітньої школи №13 у Бабинцях зазнала пошкоджень під час окупації Київщини навесні 2022 року. 

0 / 0

У Броварах реконструювали дитячий садок "Джерельце". Там провели  демонтажні та будівельні роботи, повністю змонтували резервне живлення та опалення, встановили котел, під'єднали теплу підлогу.

Нагадаємо: на території дитсадка в січні 2023 року розбився вертоліт із керівництвом МВС на борту. Через авіатрощу будівля була майже вщент зруйнована. 

Фото: t.me/Igor_Sapozhko

Однією з найбільш довгоочікуваних подій стало відкриття відновленого ТРЦ "Жирафа" в Ірпені. У ньому працюють такі магазини, як JYSK, COMFY, Sinsay, "Сільпо", EVA, аптека "Біла ромашка" та багато інших. Завдяки цьому в місті з'явилося 300 нових робочих місць.

Нагадаємо: ТРЦ "Жирафа" був повністю знищений російськими окупантами в лютому 2022 року. 

0 / 0

Відновлені мости

У жовтні минулого року дорожники відновили міст через річку Трубіж на дорозі Т-10-18 Бориспіль — Березань — Яготин. На мосту встановили бар'єрне та перильне огородження, облаштували тротуари, також було влаштовано водовідведення з мосту та нанесено дорожню розмітку.

Нагадаємо: міст через річку Трубіж був зруйнований в березні 2022 року під час широкомасштабного вторгнення росії в Україну. 

0 / 0

На дорозі Київ — Іванків — Овруч відбудували міст через річку Ірпінь. Протяжність нового залізобетонного мосту — 156 метрів, він має дві смуги руху по 3,75 метра. На проїжджій частині — два шари асфальтобетонного покриття, зокрема верхній шар із ЩМА, нанесено нову дорожню розмітку. Також влаштовано системи водовідведення, бар'єрне та перильне огородження та автономне освітлення.

Нагадаємо: дорога Р-02, на якій розташований міст, з'єднує населені пункти Вишгородського району Київщини зі столицею. Міст був зруйнований під час повномасштабного вторгнення у лютому 2022 року. 

0 / 0

Загалом за 2024 рік на Київщині було відновлено понад 20 тисяч зруйнованих і пошкоджених російськими окупантами об'єктів. Серед них — 209 закладів освіти, 120 медичних закладів, 81 адміністративна будівля та ЦНАП. Відновлення стало можливим завдяки реалізації ініціатив президента України, урядових програм та підтримці міжнародних партнерів.

Читай також: "Як у 2024 році відновлювали пошкоджені обстрілами житлові будинки в Києві та області" 

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації