Даша Суворова: зараз я не закохана, тому і творю

Даша Суворова: зараз я не закохана, тому і творю Фото: пресслужба Даші Суворової

Днями українська співачка Даша Суворова презентувала нову авторську композицію "Маки". "ТиКиїв" зустрівся  з виконавицею і поспілкувався про новий етап у творчості, особисту трансформацію за час війни та майбутній альбом. 

Дашо, вітаємо з прем'єрою! Ти випустила пісню "Маки" — про кохання, яке зустріла у Бахмуті (Артемівську). Як народжувався цей сингл?

Це складна пісня для мене — в ній закладено багато етапів мого життя. Ця пісня пройшла довгий шлях. Спочатку вона була зовсім про інше. Протягом останніх трьох років змінювалася та дедалі більше поглиблювалася сенсами. За цей час я пережила  смерть бабусі, яку дуже любила, повне знищення мого рідного міста Бахмут. В цій пісні — біль про втрату, втрату якої зазнають, на жаль, зараз всі українці — рідних, коханих, домівок і цілих міст.
Але водночас в цій пісні йдеться і про віру в зустріч, тому що без надії, без віри в краще, ми б ніколи не витримали всі випробування на своєму шляху…Я думаю, що кожен слухач сам відчує про що ця пісня саме для нього.

Які в тебе зараз стосунки з рідними, друзями з рідного містечка, де вони?

Мої батьки 2011 року переїхали до Києва. Я дуже хотіла, щоб вони були поруч зі мною. Так само і найближчі друзі ще у 2014-му, вимушено покинули свої домівки і також перебралися до столиці. Тому всі рідні мені люди тут — біля мене. А в Бахмуті не лишилося нічого і нікого, та й міста вже немає. росія просто стерла його з лиця Землі. 

Розкажи про ідею пісні й кліпу "Маки". Що тебе надихнуло на її створення?

Фото: пресслужба Даші Суворової

У музиці, коли є що сказати, я сідаю за інструмент і починаю творити. Ще до війни в мене була "творча" пауза. Я не писала пісень певний час. Мені не хотілося ділитися ні з ким, тим, що проживала. Першу версію пісні "Маки" я написала, коли мала про що розповісти, і захотіла цим поділитися. 

Це була моя особиста втрата — текст я написала в трагічному красивому травні. Сиділа на балконі, на вулиці Городецького, переді мною Київ був на долоні, а зранку я отримала страшне повідомлення: "Більше немає…"

Щодо кліпу, то для знімання ми з командою обрали місце, яке у мене асоціюється зі старим будинком культури в рідному місті Бахмут. Режисеркою відеороботи стала Дар'я Дрожденко, яку надихнув драматичний концерт у Жовтневому палаці під час війни. Я розповіла свою історію за допомогою танцю та кольору. Червоне — то любов, а чорне — то журба. 

Нещодавно ти випустила кавер на трек ОЕ "Стріляй". Чи отримала ти фідбек від Святослава Вакарчука? 

Пісня Океану Ельзи "Стріляй" завжди була однією з найулюбленіших в їхньому репертуарі. Але після початку війни, я зовсім по-іншому її відчула. Отоді й виникла ідея переспівати її. Я дуже вдячна Святославу за те, що, прослухавши кавер, він одразу погодився. Це дуже цінно для мене.

Як відреагували фани?

Я бачу, що шанувальникам моєї творчості також дуже відгукнулася моя версія пісні. Як написала одна слухачка: "Тепер цю пісню можна слухати на ніч перед сном".

У тебе була тривала пауза в кар'єрі. Раніше тебе називали "королевою драми і сумних пісень". На що ти орієнтуватимешся у своїх нових треках ? 

Фото: пресслужба Даші Суворової

Королевою драми… Можливо... (Усміхається). Для автора пауза може принести більше, ніж перебування в постійному потоці творення музики. Я шукала нове звучання, нові аранжування, та й взагалі після початку повномасштабної війни, я була розгублена — не зовсім розуміла чи доцільно випускати пісні в такі часи. Зараз я вже на 100 % готова творити та ділитися своєю музикою зі слухачами.

Війна навчила мене все спрощувати, відчувати цінність кожного прожитого дня. Але сум, на жаль, завжди ходить поруч з нами, ми всі його проживаємо, особливо зараз. Під мої нові пісні ми будемо  танцювати, а не сумувати... 

Раніше ти розповідала, що в піснях відображаєш події свого особистого життя. Як з цим зараз? Чи є поруч із тобою близька людина? Чи важливо митцю завжди бути закоханим, щоб творити?

Фото: пресслужба Даші Суворової

Я не знаю як це — творити, коли ти щасливий. Я так ніколи не вміла…Мої друзі, художники, теж про це говорять. Ми часто дискутуємо на цю тему. Мені якось завжди писалося тільки в стані втрати та зламу. А, коли ти закоханий, ти просто проживаєш ці чудові моменти, милуєшся заходами сонця, вслухаєшся в спів птахів вранці. Зараз я не закохана, мабуть, тому і творю. 

У тебе є дуетна композиція з Максом Барських "Досі люблю". Із ким з українських виконавців ти готова об'єднатися для фіту?

Ох… Пісня з Максом прекрасна. Ми створили її спонтанно, а вийшов, як на мене, геніальний ліричний трек. А з ким би хотілося заспівати? Поки не загадую, можливо, це і для мене самої стане сюрпризом. 

У тебе вже є один україномовна платівка "Додому". Чи плануєш ти випуск мініальбому або альбому цьогоріч? Можливо будуть концерти у Києві?

Невдовзі готую до випуску новий альбом. Я дуже багато вклала в нього. Сподіваюся, у слухачах відгукнуться мої нові пісні. Концерти в Києві обов'язково будуть вже дуже скоро, тож стежте за афішами!

Читай також: Євген Хмара: "Я композитор made in Ukraine. І це для мене велика честь"

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
IMG_1490.JPG - Михайло Пилипчук
У ЗМІ з 2017 року. Закінчив Інститут журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка. Працюю журналістом, про Київ пишу вже понад 5 років, бо як його не любити. Інтереси: шоу-бізнес, фото, мистецтво, гастрономія.

Може бути цікаво

Дві черги: як відключатимуть світло в Києві та області 6 грудня - 412x412
Новини

Тетяна Трифонова

Дві черги: як відключатимуть світло в Києві та області 6 грудня

Доступне житло в Києві: нові тренди на ринку новобудов - 412x412
Нерухомість

Редакція "ТиКиїв"

Доступне житло в Києві: нові тренди на ринку новобудов

Спецтема. Пишемо лист Святому Миколаю разом: MÉLOVIN, Victoria Niro та DIBROVA - 412x412
Історії

Михайло Пилипчук

Спецтема. Пишемо лист Святому Миколаю разом: MÉLOVIN, Victoria Niro та DIBROVA

На Софійській площі запалили головну ялинку країни: як це було - 412x412
Новини

Тетяна Трифонова

На Софійській площі запалили головну ялинку країни: як це було

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації