Іван Марунич розповів, чи буде кіт Степан новим героєм пісень KARTA SVITU після пса Патрона та Віталія Кличка

Іван Марунич розповів, чи буде кіт Степан новим героєм пісень KARTA SVITU після пса Патрона та Віталія Кличка Фото: пресслужба KARTA SVITU

"Хто тримає цей район? Пес Патрон, Пес Патрон". Цей хіт гурту KARTA SVITU лунає чи не з кожної праски. Днями гурт випустив другу частину свого першого альбому "Простір важливих речей". Ми поговорили з лідером гурту Іваном Маруничем про залаштунки шоу-бізнесу, улюблені місця в Києві та трішки — про особисте.  

Іване, вітаємо з виходом другої частини альбому! Він містить 18 пісень. Розкажи, чому саме трек "З кожної праски!" став його лід-синглом? 

Дякую! Альбом "Простір важливих речей" — результат роботи всього стартового періоду творчості KARTA SVITU. Ці пісні ми граємо на сольних концертах, вони об'єднані певною творчою концепцією. Якщо заплющити очі та слухати треки, можна відчути, що майже всі вони схожі на короткометражні фільми. Пісню "З кожної праски!" ми вибрали лід-синглом, бо, по-перше, прагнемо, аби результат тривалої роботи почуло якомога більше людей, а по-друге, в ній є важливий меседж, який колись допоміг нашому становленню: "Будь собою і займайся тим, що насправді любиш". 

Альбом вийшов у форматі флешмобу "З кожної праски!". В перші хвилини релізу пісні з альбому одночасно пролунали на понад трьох десятках радіостанцій. Кому належала ця ідея? Який був результат?

Цей флешмоб ми з командою вирішили присвятити 100-річчю Українського радіо, яке відзначається цьогоріч. Мене завжди зачаровувала магія радіо, а нині — тим паче: ранки починаються з прослуховування радіостанцій. На відміну від сучасних плейлістів на стримінгах, вони дають змогу ще й дізнатися ключові новини про ситуацію на фронті. Без витрат часу на медіашум та вкиди, якими рясніють соцмережі. Тож ідея флешмобу "З кожної праски!", коли пісні з альбому одночасно пролунали на десятках радіостанцій, мені видалася на часі, і я радий, що все вдалося. У перші хвилини релізу альбому "Простір важливих речей" ми перемикали радіоприймач, і майже усюди грала KARTA SVITU! Здається, такого ніхто з українських артистів ще не робив.

Я хочу приділити окрему увагу всім пісням з альбому. Гадаю, ми не тільки відзнімемо кліпи на них, а й представимо деякі концертні версії. Тож запрошую слідкувати за нами на YouTube — там незабаром буде багато цікавого. До речі, кліпи на пісні "Батіна тачка" та "Твій неймовірний шлях" на платформі вже є.

Коли ці всі пісні можна буде почути наживо у Києві? 

Зараз працюємо над тим, щоб наші треки почуло якомога більше людей саме наживо, зокрема в столиці. Восени вийде телеверсія київського концерту-презентації. На цьому шоу ми вперше працювали з режисерами-постановниками (для рок-гурту це швидше екзотика), і коли все склалося в одну аудіовізуальну історію — зрозуміли, що її потрібно відзняти. Після прем'єри цієї відеороботи ми оголосимо, де можна буде знову послухати KARTA SVITU наживо.

Чи може наступною після "Пса Патрона" бути пісня про кота Степана? У Патрона 403 тис. підписників в Instagram, а в Степана — 1,4 млн. Може, час думати про колаборацію з ним?

Трек про Патрона був музичним мемом. Те, що він стане таким масовим, я, звісно, не очікував. Гадав, буде прикол на декілька днів, а далі ми займемося іншими, більш серйозними піснями. Натомість трек отримав декілька хвиль популярності — від першого TікTок-тренду до шаленої кількості каверів, де текст пісні українці накладали на всесвітні хіти. До речі, в альбомі ми представили рок-версію пісні, і саме так вона звучить наживо. Думаю, це вже точно апофеоз цієї історії. Радий, що завдяки пісні про Патрона слухачі відкрили для себе й інші наші роботи. Тож колаборації з котом Степаном, найімовірніше, не буде, адже мені нецікаво повторювати одні й ті ж ходи, я проти такої кон'юнктури. 

Чи не боїшся ти стати заручником історії про пса Патрона? Ця пісня — перше, що публіка згадує, коли чує назву твого гурту. 

Фото: пресслужба KARTA SVITU

Не боюся, саме тому ми й випустили великий альбом на 18 пісень. Упевнений, люди знайдуть для себе щось ще, крім Патрона. Настроєво платівка різноманітна. Там є і ліричні треки — "Немов птахи", "Квартира", "Вона лягає спати", і фестивально-драйвові — Jump!!, "Вже сьогодні", і згадана вище  — "З кожної праски!" Також можна почути пісні, в яких порушуються актуальні теми сьогодення — "Крила" і "Поштар". А ще є особлива пісня у форматі розмови з другом під назвою "Порошок". До речі, якщо вже хочеться продовження мемно-гумористичної теми, то і про це ми подбали: пісні "Свято", "Батіна тачка" й "Одного дня я стану мером" задовольнять "постпатронний" запит публіки. (Сміється.)

Ти відомий також своїми мемами у соцмережах. Звідки береш натхнення для них? Чи запозичують у тебе меми?

Фото: пресслужба KARTA SVITU

Це моє хобі, адже музика стала професією. Жарти та меми, як кажуть, підтримують менталочку, а мені цікаво вигадувати якісь парадокси чи висловлювання, що смішать читачів. Пишу у форматі "з сьогодні на сьогодні", тому більшість жартів підв'язані під якусь конкретну актуальну подію. А вони переважно пов'язані з людьми, тож ними надихаюся.

Декілька років тому разом із Сашком Положинським ви створили музичний проєкт "Ол.Ів.'Є". Розкажи про нього! Чи очікувати на його відродження?

Проєкт "Ол.Ів.'Є" існував у 2019–2021 роках, і тоді ми його зробили, бо просто хотілося творити: без планів, цілей, очікувань. Грали пісні під гітару, записували на телефон і викладали в мережу. Від публіки одразу пішла класна реакція — на той час це було щось новеньке. Без заморочок, продакшну, але з регулярністю. Цей проєкт дозволив мені потренуватися у написанні пісень перед створенням KARTA SVITU, а Олександр Положинський зміг продовжити творчу кар'єру вже як сольний виконавець. Ба більше, ще до повномасштабного вторгнення ми зіграли десятки концертів для військових, і саме такий легкий формат давав змогу виступати будь-де, де на нас чекали, попри різні технічні проблеми. Навіть якщо поблизу не було розеток для під'єднання мікрофонів, ми все одно виступали для захисників і захисниць. Зараз ми з Олександром дружимо й іноді об'єднуємо зусилля, аби зібрати кошти для Сил Оборони. Коли відчуваємо, що збір десь "застряг" — додаємо магію музики. Наприклад, навесні ми провели десятигодинний пісенний марафон, під час якого зібрали понад 300 тис. грн.

Чи хотів би ти записати дует із кимось з українських артистів? 

Тут має статися "метч" усіх чинників: доречна пісня для обох артистів, вдале поєднання образів і настроїв. Мені, наприклад, хотілося б зробити дуетну версію треку "Вона лягає спати". Думаю, жіночий вокал додав би цікавих сенсів. Після вашого запитання подумаю активніше. (Усміхається.) 

KARTA SVITU брала участь у "Лізі сміху". Чи не замислювався ти про кар'єру стендапера? Зараз це модно, ми бачимо подібні приклади в шоу-бізнесі…  

Дуже потішив цей "музичний батл" — конкурс, де учасники команд пропонували свої версії на наші пісні. Я розумів, що на трек "Пес Патрон" коміки придумають багато смішних відповідей, але варіантами на пісні "Крила" та "Немов птахи" був приємно здивований і дуже сміявся на сцені під час знімань. Талант імпровізації — це те, чим я захоплююсь, і в акторів "Ліги сміху" є такий дар. Та це й ще тривала багаторічна робота та практика. Тому в цьому напрямі я поки що не планую рухатися, бо цим треба займатися щоденно, а це — абсолютно інший жанр. 

KARTA SVITU народилася чотири роки тому, і ви вже створили десятки робіт. Яке найбільше досягнення і провал гурту за цей період?

Фото: пресслужба KARTA SVITU

Згадую шлях, який треба було пройти до цього моменту, й розумію, що воно того варте. Безумовно, приємно, що нашу команду відзначили й музичні експерти — у 2023 році ми отримали першу музичну премію YUNA. Але головне досягнення — це те, що ми взагалі займаємося своєю професією під час війни й щоденних викликів. На кожному концерті я підкреслюю, що ми маємо таку можливість тільки завдяки нашим захисникам і захисницям. Натомість, цінуючи це, ми маємо на перше місце ставити допомогу Силам Оборони, хто б і якою цивільною справою зараз не займався.

Фото: пресслужба KARTA SVITU

Що стосується провалів, то пам'ятаю, як на одному з виступів просто перед виходом на сцену, коли звучало інтро й ведучі оголосили наш гурт, епічно зникло світло!

Тільки поодинокі акустичні барабани, яким не треба живлення, продовжили свій ритмічний біт. Але публіка вже в курсі, що через російських терористів така ситуація може бути на концертах, тож всі підтримали нас оплесками та співами без акомпанементу. Техніки швидко перейшли в автономний режим, виступ відбувся.

І це був ще один привід подякувати зі сцени енергетикам за їхню невтомну працю, за те, що ми маємо тепло та світло в будинках, попри постійні обстріли росіянами критично важливої інфраструктури.

Нещодавно ти відсвяткував своє 35-річчя. Який найцікавіший подарунок отримав на свято?

Ранок дня народження я провів у студії 1+1 на запрошення команди "Сніданку". Колеги-артисти зробили мені приємний сюрприз і записали відеопривітання. Це Фоззі та Фагот із ТНМК, Валерій Харчишин з "Другої Ріки", ROXOLANA, Tayanna, Олександр Положинський, Арсен Мірзоян і Тоня Матвієнко. Було щиро й несподівано. Впіймав себе на думці, що артисти, з якими я товаришую багато років, мають активну громадянську позицію. Це дуже цінно!

Крім того, приємним подарунком, який у прямому сенсі можна потримати в руках, стала спеціально виготовлена книжечка "Простір важливих речей", де зібрано тексти всіх пісень з альбому й ілюстрації до них. Цей прототип створила моя дівчина Світлана Гребенюк, яка ще й креативна директорка KARTA SVITU протягом цих чотирьох років.

Іван Марунич та Світлана Гребенюк. Фото: пресслужба KARTA SVITU

І, до речі, саме вона власноруч намалювала той епічний кліп на пісню "Пес Патрон". Ціную її талант і підтримку. Книжку, мабуть, допрацюємо й додамо до нашого офіційного мерчу. Вийшло яскраво!

У Facebook вказано, що ти заручений. А коли дійде до весілля?

Пропозицію Світлані я зробив на концерті гурту "СКАЙ", і мені дуже приємно, що вона відповіла: "Так!" Це була одна з найбільш зворушливих подій у моєму особистому житті.

Але весілля поки не грали через війну. Хочемо зібрати на ньому всіх близьких людей, яких давно не бачили. Сподіваюся, це станеться незабаром.

Цьогоріч пісня "Пес Патрон" стала саундтреком документального фільму Антона Птушкіна "Ми, наші улюбленці та війна". Чи хотів би ти спробувати себе в кіно? 

Так, це один із багатьох яскравих моментів, які принесла ця пісня. Фільм презентували не тільки в кінотеатрах України, Європи та США, а ще й на Netflix. До слова, Антон запросив мене на один із показів у Києві й дуже тепло представив публіці.

Я перед цією подією мав акустичний концерт, тож був із гітарою. Словом, уявіть картинку: перегляд фільму закінчується і весь зал співає "Хто тримає цей район? Пес Патрон!" Було затишно і по-доброму. 

Щодо кіно: чому б ні? Як буде нагода, залюбки долучуся до якогось проєкту і в кадрі, і поза ним. Відкрию завісу таємниці: деякі режисери просто зараз слухають пісні з нашого альбому і розглядають як саундтреки до фільмів. Приємно!

Ти багато виступаєш для військових на прифронтових територіях. Згадай концерт, який запам'ятався найбільше. 

Фото: пресслужба KARTA SVITU

З 2018 року, коли я мав честь долучитися до артистів на таких концертах, їх відбулося вже декілька сотень, але неможливо виділити якийсь один. Усі виступи дуже цінні для мене, адже там, близько до зони бойових дій, слухають кожне слово, кожну ноту. І часто після концертів хлопці та дівчата кажуть, що вони дарують їм "почуття дому". Це мурашить і надихає творити. 

Іване, ти — корінний киянин, а гурт KARTA SVITU має сатиричну пісню про Віталія Кличка "Одного дня я стану мером". А якщо серйозно: уявімо, що ти обійняв посаду Київського міського голови. Назви свої перші кроки на цій посаді! 

Так у пісні ж все описано: "Перше, з чого я почну роботу, — розклею на білбордах своє фото, нехай на початку ХХІ сторіччя усі звикають до мого обличчя". (Сміється.) Насправді це таки сатира, і кожен має займатися своєю справою. На першому місці — допомога армії. Далі — не дати ворогу навіть на мить подумати, що в нас зупинилося життя. Навпаки, ми маємо показувати, що росія не завадить нашому розвитку: міста ставатимуть кращими, а українська музика лунатиме в них все гучніше й масовіше, попри все.

Що тебе найбільше надихає у столиці? Які твої улюблені місця в Києві? Опиши свій улюблений маршрут для прогулянки. 

Фото: пресслужба KARTA SVITU

У Києві я обожнюю Пейзажну алею. Поки нею йдеш, можна написати нову пісню чи вигадати новий проєкт. Там стільки творчих людей навколо, яскравих картинок і красивих пейзажів (що логічно на алеї з назвою Пейзажна), що мозок неодмінно створює нові нейронні зв'язки. А після цієї прогулянки можна спуститися на Поділ. Там цього творчого натхнення — не менше. Насолоджуйтеся Києвом! Наша столиця — одна з найпрекрасніших на карті світу!

Читай також: Dima Prokopov: "Моє серце зараз вільне, я всього себе присвячую творчості"  

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
IMG_1490.JPG - Михайло Пилипчук
У ЗМІ з 2017 року. Закінчив Інститут журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка. Працюю журналістом, про Київ пишу вже понад 5 років, бо як його не любити. Інтереси: шоу-бізнес, фото, мистецтво, гастрономія.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації