Нацвідбір на Євробачення-2024: NAHABA, NAZVA та INGRET відверто про конкурс

Нацвідбір на Євробачення-2024: NAHABA, NAZVA та INGRET відверто про конкурс Колаж: "ТиКиїв"

3 лютого Україна обере свого представника на 68-й Міжнародний пісенний конкурс Євробачення-2024, який відбудеться у Швеції. Відбір претендентів в Україні ще триває, але вже обріс скандалами, інтригами та розслідуваннями. "ТиКиїв" продовжує знайомити читачів з фіналістами Нацвідбору, які хочуть представити Україну на конкурсі в Мальме у травні. Ми з'ясували, як конкурсанти планують підкорювати головну сцену Європи.  

Чому ви вирішили взяти участь у змаганні за право представляти Україну на Євробаченні-2024? 

NAHABA 

Фото: пресслужба NAHABA 

Ми вирішили брати участь у Нацвідборі, коли Андрій (учасник гурту. — Прим. ред.) перебував на військових навчаннях і не знав, як складатиметься надалі його життя. До того ж ми тоді ще й розійшлися. Стосунки були дуже напруженими, а існування дуету залишалося під питанням. Участь у Нацвідборі допомогла визначитись із тим, як нам діяти далі. Це були дуже складні часи, які потребували непростих рішень, і Національний відбір на Євробачення-2024 став саме таким величезним стимулом працювати далі.

NAZVA 

Фото: пресслужба NAZVA 

Ідея взяти участь у Нацвідборі виникла у нас спонтанно, коли ми випустили свій перший альбом. Спочатку ми трохи "забили" на підготовку до конкурсу, однак згодом нам почали писати шанувальники із проханням взяти участь у відборі. Ми дослідили тренди Євробачення, і так народилася пісня Slavic English, що може представити гурт у форматі європейського конкурсу.  

INGRET 

Фото: пресслужба INGRET 

У мене була тривала пауза в кар'єрі, я не з'являлась у медійному просторі. Тож якщо і повертатися, то красиво і з розмахом.
 

У чому унікальність вашої пісні? Чому вона має перемогти у Національному відборі? 

NAHABA

У своїх синглах ми часто використовуємо прийом звуковиразності, де кожен із нас демонструє свій внутрішній стан. Glasss  — це особиста історія, у яку вплетено безліч різних емоцій та історій українців. Кожен у цьому тексті та музиці зможе знайти віддзеркалення власних переживань. Ми б хотіли, щоб саме ця пісня прозвучала на сцені великого Євробачення. Це вибух. Вибух наших почуттів, і в ньому можна відчути крики нашої землі. Ми кричатимемо від імені всіх, кому зараз боляче.

Ми відчуваємо, що своїм виступом допоможемо українцям виплеснути свої заблоковані емоції та віднайти в собі нові сили рухатися далі. 

NAZVA 

Торік художник гурту NAZVA робив історію про хлопчика на ім'я Слава у форматі мультфільму. Сім'я дитини загинула від удару російської ракети. Щоб привернути увагу міжнародної аудиторії та задля реалістичності Павло озвучував хлопчика ламаною англійською, як це могла б зробити дитина з окупованих українських територій. Це стало основою для ідеї пісні, яку ми хочемо представити на Євробаченні-2024. У пісні Slavic English ми намагались зберегти самоідентичність, у якій навіть можна навіть розгадувати цілі ребуси… Відповіді на всі запитання глядачі знайдуть у нашому номері на конкурсі. 

INGRET 

Моя пісня — про те, як я чекаю з війни кожного, хто веде цю страшну боротьбу за наше життя, про те, як я об’єднуюсь з іншими жінками й ми спрямовуємо світло у кожну душу наших захисників. Про те, що ми здатні засліпити своїм світлом кожного, хто посягне на нашу власну і спільну свободу й територію. Пісня Keeper унікальна тим, що вона максимально "жива". Це відлуння нашого сьогодення. Трек створено разом із музикантом Дмитром Циганенком. А кліп ми знімали з бійцями 3-ї окремої штурмової бригади, які тільки-но приїхали на ротацію. Це було дуже зворушливо. 

Першу частину кліпу ми знімали протягом доби на вулиці, взимку. Я бачила змерзлі руки й обличчя кожного з нашої команди, але водночас кожен із нас був вдячним нашим військовим, які перебувають на холоді не один день і не одну ніч. Другу частину відеокліпу ми знімали спільно нашими захисниками — бійцями-штурмовиками.  

Кого ви вважаєте своїм головним конкурентом та чому? Яка з пісень інших наших конкурсантів вам подобається?

NAHABA 

Ми тут не для конкуренції. Олі (учасниця гурту. — Прим. ред.), приміром, дуже подобається робота INGRET. Цікавий факт: Оля та INGRET навчалися в одній музичній школі у Вінниці, а потім у музичному коледжі разом співали в одному хорі.

NAZVA 

На Національному відборі у нас немає конкурентів. Ми всі спільно робимо добру справу, просуваємо українську музику в світі. Тож ми не конкуренти, а колеги. Головним нашим конкурентом у Європі є росія. Оскільки саме її представники століттями намагалися привласнювати нашу культуру. Саме росіяни просували наративи про те, що частка Slavic тільки російська, і розповідали при цьому про "братні" народи. Ми зруйнуємо ці міфи. 

INGRET 

Фото: пресслужба INGRET 

Очевидно, що Джеррі Гейл і alyona alyona. У дівчат велика аудиторія, а обʼєднання в дует додасть їм ще більше голосів глядачів. І це дуже крутий хід!

Якщо вдасться перемогти у Нацвідборі, чим плануєш підкорювати головну пісенну сцену Європи, щоб привезти заповітний мікрофон до України?

NAHABA 

Фото: пресслужба NAHABA 

Ми не будемо щадити ані себе, ані європейців. Наша сила — наша поведінка і наша правда. Ми будемо живою відкритою раною, що пульсує. Ми не боїмося бути як вразливими, так і сильними, скаженими й навіть дикими. Адже видаємо максимум і будемо робити це й надалі. Хто б не переміг у Нацвідборі — конкурсант має сформувати той образ України, якою її відчувають та бачать більшість українців.

NAZVA 

Ми хочемо вийти на міжнародний рівень і розповісти історію хлопчика на ім'я Слава, який втратив сім'ю через влучання ворожої ракети. Так, наш трек за настроєм веселий, життєрадісний, але водночас він відбиває нашу реальність і презентує українців світу зі збереженням нашої ідентичності.

INGRET 

Якщо вдасться перемогти на Національному відборі, я й надалі буду підкорювати європейську сцену, тому що це дуже високий рівень, якого завжди варто прагнути.

Нерідко після Нацвідбору дістають такі собі скелети з шафи учасників. Чи готові ви до можливої хвилі хейту і скандалів?

NAHABA 

Фото: пресслужба NAHABA 

Нам немає що приховувати. Ми чесні, відкриті та нахабні. Ми уже відреагували на звинувачення у плагіаті. Ще раз повторюємо: існує чимало співаків, які виконують композиції у такому жанрі. У нашому плейлісті є Kap Bambino, Crystal Castles, You Love Her, FRXZN, SARCOMA HORROR та Banshee.

NAZVA 

Які у нас можуть бути скелети? Те, що Ярослав з Горлівки й він біженець? Чи, може, те, що я грав у клезмерському бенді?.. Або те, що ми розмовляли російською? Сумніваємось, що маємо якісь страшні таємниці. Чи ми готові до хейту? Так, звісно!

INGRET 

Моя совість чиста, та у мене є власна думка і позиція щодо життя. Тож якщо люди захочуть щось обговорити — поговоримо.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
798d4edd-bc8a-41b5-bd57-70363302483c.jpg - Михайло Пилипчук
У ЗМІ з 2017 року. Закінчив Інститут журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка. Працюю журналістом, про Київ пишу вже понад 5 років, бо як його не любити. Інтереси: шоу-бізнес, фото, мистецтво, гастрономія.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації