Скільки коштує кохання?

Скільки коштує кохання? Фото: pexels

Демографічна статистика останніми роками в Україні свідчить про зменшення кількості зареєстрованих шлюбів. Також наша країна лідирує серед інших європейських за кількістю розлучень. Але якщо ви вирішили змінити цю статистику, одружившись або розлучившись, за це у 2024 році доведеться викласти немало грошей.  Команда "ТиКиїв" з'ясувала скільки.

Фото: Pexels
Фото: Pexels

 

Весілля та розлучення

Наприкінці минулого року Мін'юст опублікував статистику щодо реєстрації шлюбів та розлучень в Україні. За перші пів року 2023-го в нашій країні було зареєстровано 86 028 шлюбів. Це на 17% менше, ніж за відповідний період 2022-го, коли було створено 103 903 нових сімей. Але і розлучень у перше півріччя минуло року стало також менше. В Мін'юсті тоді це прокоментували так:

Це ще раз доводить, що життя не зупинити, воно продовжується, попри війну та негаразди. Адже кохання — це те, що робить нас сильнішим! — написали тоді у Мін'юсті.

З 1 січня 2023 року до 1 січня 2024-го в Єдиному Державному реєстрі судових рішень налічується 12 500 судових рішень з розірвання шлюбу, які були винесені виключно судами першої інстанції міста Києва. Це більше, ніж за відповідний період 2022 року (7632), проте все ще менше показників 2021 року — 13153. 

За кількістю розірваних шлюбів 2023 року знову лідирує столиця — 1678 розлучень. Це шоста частина всіх розлучень у країні!

Причиною розірвання шлюбу заявники частіше за все вказують втрату почуттів та взаєморозуміння, але адвокати вважають інакше.  

Причини розірвання шлюбу різні, але як практикуючий адвокат скажу, що не завжди клієнти бажають відображати реальні підстави документально. Наприклад, починаючи з 2022 року з'явилась нова категорія звернень громадян, які через повномасштабне вторгнення виїхали до країн Європи, та з часом побудували там нові стосунки і мають необхідність докуметально розірвати шлюб, що зареєстрований на території України, — розповів "ТиКиїв" адвокат адвокатського об'єднання PRAVO та кандидат юридичних наук Олександр Барановський.

За словами Олександра, за правовою допомогою у справах про розірвання шлюбу переважно звертаються жінки віком від 20 до 50 років. "Старше покоління до амурних питань підходить відповідальніше, тому і розірвань шлюбу у людей віком від 50 років значно менше", — додав адвокат

Згідно з даними державних реєстрів, в Україні найвищий показник розлучень серед європейських країн — понад 60 розлучень на 100 шлюбів.

Фото
Фото: Pexels

Оскільки кількість шлюбів суттєво впливає на демографію в країні, цим питанням перейнялися не лише соціологи, а й лікарі. Так педіатр Євген Комаровський в інтерв'ю Олесі Бацман заявив: "Один із найгостріших чинників зараз — це відсутність горизонту планування. Життя йде, і треба щось вирішувати. Ми й надалі житимемо на дві країни? Ця тема близька багатьом. І я скажу чесно, що це випробування для чоловіка". 

 

Скільки коштує розлучення у 2024 році?

Основні фінансові витрати, пов'язані з розірванням шлюбу в судовому порядку, такі:

 • Судовий збір — 1211 грн 20 коп.;
 • Послуги адвоката в Києві за представництво інтересів у справах про розірвання шлюбу варіюється від 2000 тис. до 10 000 грн (залежно від складності справи).

Тобто, за хороших обставин розлучення обійдеться від 3211 грн до 12 211 грн. Все інше залежить від нюансів  кожної ситуації та судової справи. 

 

Скільки коштує реєстрація шлюбу у 2024 році?

Основні витрати на заяву на шлюб, церемонію та на додаткові послуги такі:

 • Вартість подачі заяви 0,85 — 1649,85 грн;
 • Вартість реєстрації шлюбу — 2505 грн (будні), 3730 грн (вихідні та свята);
 • Вартість бронювання дати та часу проведення реєстрації шлюбу —  600 грн;
 • Вартість церемонії реєстрації шлюбу — 1200 грн;
 • Вартість послуги сервісу "Готово" (плюс за добу) 10 000 — 25 000 грн;
 • Вартість підготовки залу до церемонії — 100+ грн;
 • Вартість музичного супроводу обряду — 300 грн (жива музика), 100+ грн (звичайна музика);
 • Вартість повного обряду церемонії одруження — 300+ грн; 
 • Вартість запуску голубів після церемонії — 200+ грн; 
 • Вартість фотографа та відеографа — 3000 — 18 000 грн. 

Тобто, якщо ви вирішили зареєструвати свій союз із мінімальним комфортом, то це обійдеться від 8600 грн до 50 879 грн. У цю суму не входять одяг молодят, обручки, гуляння після РАЦСу, послуги стиліста, весільний торт, транспорт, букет нареченої та бутоньєрка для нареченого, бенкет для гостей (залежить від кількості) та купа інших деталей. Якщо порахувати все необхідне для цієї події, то сума становитиме від 79 600 грн до 246 879 у середньому. Якщо ж гуляти на широку ногу, то сума сягне 800 000 грн і більше. 

 

Гуляти так гуляти?

Весільна агенція Exclusive Itaty підрахувала, що усі ці послуги за кордоном обійдуться дешевше, ніж у Києві. Наприклад, для реєстрації шлюбу на озері Комо або у Римі (Італія) молодятам знадобиться 171 000 грн (4500 євро) та 247 000 грн (6500 євро).

А в яку суму вам обійшлося весілля чи розлучення в Києві? Поділіться у коментарях нашого Телеграм-каналу

Фото: wedboard
Фото: wedboard

До речі, середня офіційна заробітна плата у Києві складає наразі близько 20 тис. грн на місяць. У столиці вона залишається найвищою в Україні, про що свідчать дані сайту для пошуку роботи — Work.ua. Тож якщо ви вирішили розлучитися чи одружитися, варто включати певні витрати у ваш життєвий план, бо така вона ціна кохання.  

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації