Що буде з акаунтами померлих людей у соцмережах?

Що буде з акаунтами померлих людей у соцмережах? Фото: Unsplash

Люди не вічні — а як щодо їхніх сторінок у соцмережах? З'ясуймо, що відбувається з акаунтами померлих та чи можна їх увіковічити...

Найпопулярніша соцмережа у світі — Facebook: нею користуються 3 мільярди людей на місяць. З них 8 тисяч помирають щодня. В Оксфордському університеті підрахували, що до 2070 року покійників у Facebook стане більше, ніж живих. А до кінця сторіччя можуть померти 4,9 мільярда користувачів!

Які ж меморіальні функції підготували розробники світових соцмереж?

Facebook

Якщо користувач Facebook помер, друзі та родичі можуть подати форму на видалення його акаунту. Збрехати про смерть не вдасться: в запиті треба підтвердити, що його надсилає близький член сім'ї або виконавець заповіту.

Але сторінку покійника можна вберегти. Увіковічені профілі — це місце, де друзі та рідні померлої людини можуть ділитися дописами або світлинами: ці спогади побачать лише ті, для кого їх опублікували. Увічнені профілі не відображаються в розділі "Люди, яких ви можете знати", оголошеннях або нагадуваннях про дні народження. А біля імені небіжчика з'явиться напис "Світла пам'ять".

Фото: fb.com. Прототип пам'ятної сторінки від Facebook — за посиланням

Користувач Facebook може завчасно вибрати спадкоємця для керування сторінкою. Він матиме право приймати запити дружби від імені увічненого профілю, змінювати основну світлину й обкладинку.  А ось видаляти або редагувати старі дописи, читати повідомлення та позбуватися друзів — ні.

Щоб визначити долю своєї сторінки у Facebook, потрібно:

  1. На сторінці профілю натиснути основну світлину вгорі праворуч.
  2. Вибрати "Налаштування та конфіденційність", а тоді — "Налаштування".
  3. Натиснути "Центр облікових записів", далі — "Особиста інформація".
  4. Вибрати "Керування обліковим записом", потім — "Увіковічення".
  5. Натиснути "Увіковічити обліковий запис" або "Видалити після смерті". У першому випадку треба ще вибрати спадкоємця, який керуватиме твоїм обліковим записом. 

Google

Обліковий запис Google потрібен для користування Google Maps, Meet, Play тощо. Відеохостинг YouTube щомісяця відвідують 2,7 мільярда людей. А сервісом Gmail (Google Пошта) торік послуговувалося 1,8 мільярда осіб.

Скриншот основних сервісів, для яких потрібен Google-акаунт

Від Google є менеджер неактивних акаунтів. Там можна заздалегідь вказати період від 3 до 18 місяців: після нього обліковий запис вважатиметься неактивним. За три місяці до видалення Google надішле SMS й електронний лист. А далі — або деактивація, або... спадок: довірені люди (до 10) отримають сповіщення про "неактивність" іншої особи та вибірковий доступ до її даних.

Заповісти можна покупки, листи, документи, завдання, контакти, помітки на мапі, сповіщення, ба навіть рингтони!

Instagram

Соцмережею для обміну фото й відео користуються 2,3 мільярда людей на місяць. Призначити спадкоємця в Instagram не можна. Подати запит на видалення акаунту небіжчика мають право лише близькі родичі. Для підтвердження знадобиться:

  • свідоцтво про народження померлої людини;
  • свідоцтво про смерть покійника;
  • підтвердження від місцевого органу влади про те, що ти — законний представник небіжчика або розпорядник його майна.

А для увіковічення сторінки в Instagram слід подати окрему форму — це може зробити й друг покійника. Щоб підтвердити смерть, важливо додати посилання на некролог, статтю в новинах або скриншот джерела.

Скриншот увіковіченого акаунту в Instagram. Покійник — Камерон Бойс, американський актор і танцюрист, відомий за серією "Спадкоємці" про дітей диснеївських лиходіїв

Увічнена галерея буде доступна згідно з налаштуваннями приватності самого покійника. А поряд з його іменем з'явиться фраза "Світла пам'ять".

TikTok

Китайською соцмережею користуються 1,7 мільярда людей щомісяця. Увіковічити акаунт у TikTok поки що не можна, а видалити сторінку має право лише її автор, або ж людина з паролем. Єдиний спосіб повідомити спільноті, що тіктокер помер — це надіслати повідомлення чи оприлюднити відео від його імені.

@official_nozzy

#greenscreen #tiktok #people #rip #fyp

♬ Originalton - Paul Eckert🌹
 
А дехто робить добірки покійних тіктокерів, які набирають мільйони переглядів

Telegram

У месенджері з російським корінням листуються 900 мільйонів людей на місяць. Політика приватності в Telegram не дозволяє увіковічити акаунт. Зате можна завчасно встановити термін відсутності, після якої обліковий запис видалиться з усіма повідомленнями та контактами.

Торік Департамент кіберполіції Національної поліції України радив замість Telegram віддати перевагу месенджерам Signal та WhatsApp. Фото: Unsplash

Щоб налаштувати період неактивності в Telegram, треба:

  1. Натиснути на три риски у лівому верхньому куті.
  2. Вибрати "Налаштування".
  3. У розділі "Налаштування" натиснути "Приватність і безпека".
  4. Прогортати до розділу "Видалити мій акаунт".
  5. Вибрати термін відсутності: 1 місяць, 3 місяці, 6 місяців або 1 рік.

Viber

Месенджер, яким користуються 820 мільйонів людей щомісяця, не має меморіальних функцій. Утім, найближчі родичі покійного можуть зв'язатися зі службою підтримки Viber, щоб подати запит на закриття акаунту.

X (колишній Twitter)

Соцмережу Ілона Маска відвідують 600 мільйонів людей на місяць. Акаунт померлого тут можна лише деактивувати з усіма його твітами. Для цього правонаступник чи близький родич має сформувати запит. Техпідтримка X надішле на електронну пошту інструкцію, як надати потрібні відомості про покійного, зокрема копію посвідчення особи заявника та свідоцтва про смерть.

2016 року спамбот зламав Twitter-акаунт померлого Девіда Карра, оглядача The New York Times. Бот замінив ім'я на жіноче "Міранда Девіс", почав публікувати інтимні фото, ще й розіслав листи контактам покійника з його старої пошти.

Скриншот: hollywoodreporter.com

За кілька годин Twitter відновив сторінку Девіда Карра — тепер вона доступна і в X. А ЗМІ тоді зауважили, що навіть акаунти небіжчиків не захищені від цифрових атак.

LinkedIn

Це — найпопулярніша соцмережа для пошуку ділових контактів: вона налічує 310 мільйонів користувачів щомісяця. LinkedIn має власний алгоритм на випадок смерті учасника. Щоб увіковічити профіль померлого колеги, однокласника чи близької людини, можна подати запит. Для цього ще потрібні:

  • ім'я та прізвище небіжчика;
  • посилання на його профіль у LinkedIn;
  • відомості про те, ким ти є померлому;
  • адреса електронної пошти учасника;
  • дата його смерті;
  • посилання на некролог.

Профіль покійника позначать як "увічнений", а доступ до його акаунту заблокують.

Фото: linkedin.com

Поки триває війна, українцям варто подбати про власні дані в інтернеті завчасно. А розробникам соцмереж — довести до ладу меморіальні функції.

Рейтинг відвідуваності соцмереж від липня 2024 року: explodingtopics.com

Читай також: Як Мінцифри регулюватиме штучний інтелект в Україні

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації