Що робити, коли пропав інтернет і немає з'єднання з мобільним оператором

Що робити, коли пропав інтернет і немає з'єднання з мобільним оператором Фото: Unsplash

Окупанти продовжують завдавати масовані ракетні обстріли по об'єктах критичної інфраструктури України. Мільйони українців вже відчули на собі перебої не тільки в електропостачанні, але й тимчасову відсутність мобільного зв’язку. Буває так, що інтернет не підключається. А інколи на екрані майорить "Немає зв’язку".

ТиКиїв розкаже про лайфхаки від Держспецзв’язку, які допоможуть залишитися на звʼязку в критичній ситуації.


Скористайтеся національним роумінгом

Якщо ваш мобільний оператор втратив зв’язок, ви можете під'єднатися до мереж іншого оператора. Для смартфонів з операційною системою Android зробить наступні кроки: установки — мобільна мережа — оператор — виберіть Vodafone UA, UA-Kyivstar або lifecell, 3Mob. Для власників смартфонів iOS (iPhone): параметри — стільникові дані — вибір мережі — Vodafone UA, UA-Kyivstar, lifecell або 3Mob.


 

Обмежте споживання мобільного зв'язку до мінімуму

Використовуйте фіксовані мережі звʼязку завжди, якщо є така можливість. Деякі укриття облаштовані мережею Wi-Fi.

  • За можливості відмовтесь від відео на користь текстових форматів;
  • віддавайте перевагу текстовим повідомленням перед дзвінками та відеодзвінками;
  • скоротіть всі розмови до мінімуму, адже, можливо, у цей самий час хтось намагається використати мережу, щоб викликати рятувальників або швидку;
  • встановіть обмеження трафіку в налаштуваннях застосунків, найменшу роздільну здатність в налаштуваннях відео на Youtube;
  • вимкніть режим автоматичного завантаження медіафайлів у месенджерах: налаштування месенджера — дані та сховище або медіафайли — вимкніть опцію "Фонове завантаження". У розділі "Через мобільну мережу" вимкніть "Автозавантаження медіа".

Встановіть програму-рацію

Працівники Держспецзв'язку радять заздалегідь встановити на телефон месенджери, які працюють за принципом рації, щоб тримати звʼязок у разі, якщо зникне мережа. Радіус роботи таких застосунків залежить від покоління Bluetooth та перешкод для сигналу (до 60-100 м) Домовтесь про використання одного додатку із сусідами, щоб бути на зв'язку, наприклад Bridgefy. Посилання для завантаження додатка для смартфонів Android та iOS.


Подбайте про те, щоб завжди залишатися на зв’язку заздалегідь. Та збережіть цю інформацію в чернетках.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації