Що приготувати на вечерю: 5 легких та смачних страв від нутриціолога

Як часто ми хочемо почати харчуватися правильно. І тут ми вже й ніби купили "здорові" продукти, десь прочитали, що на сніданок класно їсти авокадо-тост. Але коли справа доходить до вечері – з'являється безліч запитань.
Ми поговорили з нутриціологом Ксенією Шатровою про варіанти збалансованої та повноцінної вечері. Усі страви, які рекомендувала Ксенія, ти легко зможеш приготувати вдома.
Вечірній мікс на одному деку
- Беремо морську рибу жирних сортів: лосось, форель, скумбрія чи оселедець. Миємо, ріжемо на стейки та викладаємо на пергамент.
- Збоку на деко викладаємо миту картоплю брусочками (або батат – солодку картоплю). Також викладаємо крупно порізані інші овочі: баклажани, кабачки, спаржу шматочками. Посипаємо зверху травами та спеціями. Можна змішати кілька крапель оливкової олії з кинзою, прованськими сушеними травами та орегано.
- На кожен шматочок риби особисто я люблю викласти часточку лимона й запікати до готовності 20 хв. Наша легка та смачна вечеря готова.
Нетрадиційний вінегрет

- Миємо овочі: моркву, буряк та картоплю. Робимо дірочки виделкою і швидко готуємо в мікрохвильовій печі. Відтак охолоджуємо й очищаємо від шкірки.
- Тим часом оселедець чистимо й нарізаємо крупними шматочками. Оселедець можна замінити на слабосолоний лосось для ніжнішого смаку.
- Ледь не забула: щоб додати більше корисних білків у страву, відвари заздалегідь будь-яку квасолю. Далі все дуже просто – зварені овочі нарізаємо кубиками, змішуємо з квасолею і додаємо квашену капусту або солоний огірок.
- Для заправки додаємо трохи нерафінованої олії та зелень за смаком.
- Подавати можна зі шматочками риби та посипати попкорном із зеленої гречки.
Цільнозернова паста

Обирай улюблену, а моя – спагеті.
Важливо: готувати пасту потрібно до стану "аль денте" – так корисніше та смачніше. А воду не зливай – знадобиться для приготування соусу.
- На пательні обсмажуємо часник, очищені морепродукти: креветки, кальмари, мідії. Додаємо трохи домашнього чи магазинного песто.
- Потім додаємо кілька ополоників води, в якій варилась паста, туди ж – нарізаного свіжого базиліку. Кілька хвилин – і наш соус готовий.
- Залишилося викласти пасту на пательню, добре перемішати й присипати пармезаном. Подавати з великим овочевим салатом.
Боул

Оскільки багато людей дотримуються посту, який ось-ось розпочнеться, – пропоную пісний варіант страви.
- Для цього відварюємо булгур до готовності. Тим часом тофу нарізаємо кубиками, а часник – дрібно. На сухій сковорідці обсмажуємо часник з тофу.
- Варто додати чайну ложку місо пасти – і страва набуде нових смаків. Додаємо бейбі-моркву, заморожену кукурудзу та готуємо кілька хвилин.
- У глибоку тарілку викладаємо готовий булгур, обсмажений із часником тофу, багато руколи та свіжі томати чері. Для соусу достатньо 1 ложки горіхової пасти змішати з лимонним соком та перцем. Поливаємо соусом і смакуємо.
Кролик

Тут варто підготуватися зарані й обрати якісний шматок кролика – я використовую пів тушки.
- Тушку промиваємо, нарізаємо на невеличкі шматочки й тушкуємо в улюблених спеціях в мультипечі або в звичайній печі декілька годин, щоб м'ясо добре розділялося на волокна. Під час тушкування я додаю багато трав: орегано, майоран, а також овочі – моркву, часник і цілу цибулину.
- Для гарніру використаємо наш традиційний український гарбуз. Нарізаємо його шматочками й тушкуємо під кришкою до м'якості. Тим часом брюссельську капусту відварюємо до стану аль денте.
- Все майже готово! У блендері збиваємо гарбуз з овочами з-під кролика та кількома ополониками бульйону. Можна додати трохи масла гхі для кремової консистенції.
- Викладаємо пюре, зверху – тушкованого кролика й брюссельську капусту.
Смачного!