Де брати ідеї для бізнесу? Поради від Дія.Бізнес + 5 оригінальних ідей

Де брати ідеї для бізнесу? Поради від Дія.Бізнес + 5 оригінальних ідей Фото: Unsplash

Кожен бізнес починається із задуму — тільки де його знайти? Ми зібрали 5 оригінальних ідей від Дія.Бізнес та дізналися, як розробити власний план!

Дія.Бізнес — це національний проєкт із розвитку підприємництва та експорту. Його запровадило Міністерство цифрової трансформації України спільно з Офісом з розвитку підприємництва та експорту.

Дія.Бізнес — це частина екосистеми Дії. Туди входять, зокрема, Дія.Освіта, Дія.City та мобільний застосунок "Дія".

Що таке успішна бізнес-ідея? Про це Дія.Бізнес запитала Лідію Пащук, докторку економічних наук, доцентку кафедри міжнародної економіки та маркетингу Київського національного університету імені Тараса Шевченка. За її словами, хороша ідея повинна мати попит, задовольняти або створювати потребу.

Є й інші критерії успішної бізнес-ідеї:

  • інноваційність та унікальність, твоя ідея не дублює аналогічні товари чи послуги;
  • прибутковість у довгостроковій перспективі.

Але навіть коли твоя ідея не унікальна — вона все одно має право на існування, якщо якісно розв'язує проблеми клієнтів.

Фото: Freepik

А де шукати ідеї для бізнесу? Можна провести мозковий штурм самотужки. Для цього радимо взяти до уваги 6 порад:

  1. Визначити сферу, яка тобі цікава. Це необов'язково мають бути IT та інші "модні" царини — нішева справа може виявитися комерційно вигідною через нижчу конкуренцію.
  2. Моніторити тенденції вибраної галузі. Згодиться як український досвід, так і закордонний.
  3. Спостерігати за успішними брендами (компаніями, закладами тощо). Можна спробувати вийти на їхніх представників та поцікавитися шляхом бізнесу. Чи бодай знайти історію розвитку у відкритих джерелах. 
  4. Провести бенчмаркінг — так називають порівняльний аналіз показників однієї компанії з показниками іншої, переважно більш успішної. Найліпше знайти той бізнес, рівня якого ти прагнеш досягти або й перевершити. Дослідити варто не лише вдалі рішення, а й поразки.
  5. "Качати" мозок. Стане в пригоді не тільки професійна література, але й класична художня. Їх навіть можна чергувати — це спонукає мозок до нестандартних рішень. А ось книжок-пустушок про "успішний успіх" за короткий термін краще уникати.
  6. Подорожувати! Нині це можна робити навіть віртуально. У Дія.Бізнес рекомендують бізнес-екскурсії. Вони не лише надихають, а й дають знання та розуміння, куди рухатися. Для загального ж розвитку варто відвідати освітні кемпи для дорослих по Україні — про них ми вже писали.

А якщо немає ідей? Держава допоможе! Команда Дії зібрала понад 160 різноманітних бізнес-ідей для відкриття власної справи. Українці можуть розпочати підприємницьку діяльність у сферах сільського господарства, туризму, ІТ, фото- та відеопослуг, освіти, енергетики тощо. Дія.Бізнес обіцяє: всі ідеї потребують мінімального стартового капіталу та матимуть попит в українських містах.

Повний перелік ідей — за посиланням. А ми зібрали 5 найоригінальніших! 

Антикафе

Антикафе у місті Ліон, Франція. Фото: anticafe.eu

Такі заклади пропонують робочий простір, їжу та напої. А їхня "фішка" в тому, що клієнти платять лише за проведений час. Антикафе навіть можна перетворити на місце для проведення презентацій та пресконференцій. Саме тому вони популярні серед студентів, молодих підприємців та цифрових кочівників — людей, які обирають тимчасові приміщення для віддаленої роботи.

У Дія.Бізнес кажуть, що головне в цьому бізнесі:

  • вибрати вдале місце розташування;
  • продумати систему розваг: приміром, закупитися настільними іграми;
  • визначити персонал — багато співробітників антикафе не потребує, варто лише залучити харизматичну людину, яка дбатиме про відвідувачів та своєчасну оплату;
  • обміркувати оплату — вона може бути похвилинна або за абонементами: денним, нічним, вихідного дня чи безлімітним.​​​​

Орієнтовна сума для старту: від 5 тисяч до 10 тисяч доларів (200-400 тисяч гривень).

Каршеринг

Фото: Unsplash

Так зветься сервіс з оренди машини на короткий термін за погодинною оплатою. Можна орендувати авто на кілька годин або навіть хвилин. Каршеринг не потребує відвідувати офіс транспортної компанії або телефонувати оператору — варто лише завантажити цифровий застосунок. Приємний бонус для клієнта (і не дуже для стартапера) — пальне, як правило, включене у вартість послуги.

Для відкриття бізнесу передусім треба зареєструвати юридичну особу. Найдорожчі інвестиції — закупівля автомобілів під проєкт. Великі компанії при старті роботи в місті-мільйоннику відразу закуповують 200-300 одиниць техніки. Придбані автомобілі необхідно буде застрахувати. Особливий етап запуску бізнесу — розробка застосунку під Android та iOS.

Серед витрат слід врахувати:

  • зарплату диспетчерам;
  • оплату співробітників на аутсорсі;
  • паливо;
  • мийку;
  • технічне обслуговування.

За даними Дія.Бізнес, каршеринг із 20 автомобілів має окупитися за півтора-два роки

Орієнтовна сума для старту: від 400 тисяч доларів (16,5 мільйонів гривень).

Бізіборди

Фото: epicentrk.ua

Бізіборди — це спеціальні навчальні дошки для дітей. Їхні прообрази розробила італійська лікарка та освітянка Марія Монтессорі у 1907 році. На дерев'яну панель можна закріпити замочки, лампочки, гачки, дверцята, картинки-трансформери, фігурки на липучках, дзвіночки тощо.

Односторонні бізіборди зроблені на плоскій дошці. Їх можна закріпити на стіні чи покласти на підлогу. Подвійні бізіборди мають дві сторони. Це або з'єднані між собою ігрові дошки, або одна зі сторін — грифельна дошка для малювання. На ринку є навіть бізікуби!

Дія.Бізнес наводить такі переваги бізнесу з виготовлення бізібордів:

  • кількість конкурентів відносно невелика;
  • широка цільова аудиторія;
  • легкість налагодження каналів збуту;
  • бізнес не вимагає великих вкладень на старті;
  • закриття бізнесу не принесе значних збитків.

Щомісячні витрати — це заробітна плата персоналу, витрати на комунальні послуги, реклама, закупівля деталей іграшки. Якщо немає власної майстерні — доведеться орендувати цех.

Орієнтовна сума для старту: від 4 тисяч доларів (165 тисяч гривень).

Коворкінг

Фото: Unsplash

Це — новітній формат робочого простору. У коворкінгу можна орендувати робоче місце на короткий (від 1 години) або довгий період, скористатися інтернетом та офісною технікою, перекусити й знайти однодумців. До речі, "ТиКиїв" побував у креативному просторі Sense Hub Kyiv — ми писали й про тамтешній коворкінг.

Для успішного коворкінгу треба обрати приміщення та зробити ремонт. Площа має чи не найбільше значення: під неї планується кухня, санвузол, підсобні приміщення, зона для подій та нетворкінгу. Слід закупитися базовим офісним обладнанням: це Wi-Fi роутер, комп'ютери, ба навіть сканери, принтери,  проєктори з екранами, магнітні дошки тощо.

Важлива також локація. Невдало розміщений коворкінг не набере необхідну кількість людей та швидко закриється. А ось якісний ремонт може виділити твій коворкінг серед конкурентів та привабити нових клієнтів.

Орієнтовна сума для старту: від 17 тисяч доларів (700 тисяч гривень).

Вендинг

Фото: Unsplash

Вендинг — це продаж товарів чи послуг за допомогою торгових автоматів. Покупку можна здійснити самостійно неподалік від дому, офісу, навчального закладу, на транспортній інфраструктурі тощо. У 2021 році Європейська вендингова асоціація (EVA) звітувала, що в Україні виторг через вендингові апарати складала 4,7 мільйона гривень. А порівняно з 2020 роком, ця галузь зросла на 24%.

Стартові витрати на відкриття бізнесу можуть окупитися через кілька місяців. Він стає рентабельним, а вкладені кошти повертаються максимум протягом 3-6 місяців. Для вендингового бізнесу не треба купувати чи орендувати окреме приміщення. Ще одна перевага — мала кількість залученого персоналу, або й повна його відсутність, якщо власник працює сам.

А ось витрати:

  • разові: купівля та установлення вендингових автоматів;
  • періодичні: оплата орендованої площі, заповнення необхідними товарами та їх придбання, податки, технічний огляд автоматів, комунальні платежі. 

Орієнтовна сума для старту: від 5 тисяч до 10 тисяч доларів (200-400 тисяч гривень).

Важливо проаналізувати ринкові умови й оцінити попит. А головне — чітко окреслити мету. Щойно ти визначиш ринок, проблему, яку розв'язує ідея, та вигляд твого майбутнього продукту — він стане конкурентоспроможним.

Фото: Unsplash

Читай також: Гранти для молодих підприємців

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації