Під Києвом запустили першу в Україні лінію переробки текстильних відходів

Під Києвом запустили першу в Україні лінію переробки текстильних відходів Фото: facebook.com/kysylevskyy.official

В Ірпені запрацював проєкт Re:inventex — це перша в Україні лінія переробки відходів текстильного виробництва. Його розвиває команда, відома компанією з виробництва нетканих матеріалів "К.Текс" та індустріальним парком "Ма'Рижани", де займаються переробкою промислових конопель. Про це розповів заступник Голови Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський.

Стартові інвестиції у цей проєкт склали близько 30 млн грн, з яких 8 млн грн — це державний грант для підприємств переробної промисловості. 

Спеціальне обладнання для лінії завезли з Іспанії та Італії. Потужність переробки текстильних відходів становитиме 2500 тонн на рік.

Кисилевський пояснив, що йдеться про клаптики текстилю, які у величезних обсягах залишаються після виробництва одягу, постільної білизни та іншої продукції легпрому. На першому етапі ці обрізки розділятимуть на волокна, а потім відправлятимуть на подальшу переробку і виробництво пряжі та тканини. 

Це дозволить розв'язувати серйозну проблему, яка вже цього року постане перед українськими експортерами продукції легпрому в Євросоюз. На кордоні з ЄС запитуватимуть документи щодо належної утилізації чи переробки відходів, — сказав Кисилевський.

0 / 0

Джерелом до 10% всіх побутових відходів в Україні є продукція легкої промисловості. Кожен українець в середньому створює 15–20 кілограмів текстильних відходів щороку. Найчастіше їх просто вивозять на сміттєві полігони.

Дмитро Кисилевський вважає, що цю проблему можна перетворити на можливість. Для цього учасниками системи рециклінгу мають стати швейні фабрики, ресторани та всі громадяни. В іншому разі інтеграція української економіки в Євросоюз буде складнішою.

Команда Re:inventex має намір створювати та просувати в Україні систему переробки відходів. Учасники проєкту почали з організації поставок відходів від підприємств легпрому, спілкуються з готельними мережами та поступово готуються до імпорту вторсировини з-за кордону для переробки в Ірпені.

І все це в умовах війни. Деякі наслідки окупації та прильотів у будівлю підприємства побачив на власні очі. Мужність та рішучість українських промисловців — те, що надихає вірити в незламність нашої країни, — сказав Кисилевський.

0 / 0

Якщо говорити про наслідки прильотів, варто згадати, що торік в Україні запустили проєкт Safe, Sustainable, and Swift Reconstruction of Ukraine (S3) із безпечної переробки бетонного будівельного сміття, яке утворилося внаслідок війни.

Завдання проєкту — впровадити інноваційну виробничу лінію, на якій вторинний бетон перероблятимуть на якісні енергоефективні та екологічні будматеріали. Це дасть змогу зменшити енерговитрати, викиди вуглецю та відходи, а також збільшити використання локальних ресурсів у відновленні України.

Читай також: "Як світовий тренд на вторинне використання бетону допоможе відбудувати Україну?"

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Вірус папіломи людини: чим небезпечний, як виявити і як запобігти - 412x412
Здоров'я

Тетяна Трифонова

Вірус папіломи людини: чим небезпечний, як виявити і як запобігти

Що читає маркетинг-директор Даниїл Ваховський: 5 книжок про ментальне здоров'я - 412x412
Мистецький

Тетяна Гриньова

Що читає маркетинг-директор Даниїл Ваховський: 5 книжок про ментальне здоров'я

Лікар дерев, "будильниця" метро й інші незвичайні професії у Києві - 412x412
Люди

Вероніка Киреєва

Лікар дерев, "будильниця" метро й інші незвичайні професії у Києві

Календар забігів на лютий 2025: трейли, благодійні забіги та тріатлон - 412x412
Здоровий

Тетяна Гриньова

Календар забігів на лютий 2025: трейли, благодійні забіги та тріатлон

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації