Чоловічі бейсболки: як вибрати й стильно інтегрувати в образ
Бейсболка — найулюбленіший та найпопулярніший головний убір у світі. Особливо його цінність підвищується у дощові або спекотні весняно-літні дні. Розповідаємо про трендові чоловічі моделі. Та як їх стилізувати?
Зараз бейсболка — стильний і комфортний аксесуар, без якого неможливо уявити гардероб сучасного чоловіка. Але так було не завжди.
Історія цього головного убору почалася у XIX столітті. Тоді його носили як частину військової форми британські та французькі військовослужбовці. Візуально бейсболка відрізнялася від сучасних моделей, але основа — козирок та рант, залишилися незмінними. Пізніше, у 1860-му році, схожу модель одягали гравці баскетбольної команди Excelsior of Brooklyn. Та справжню популярність бейсболки отримали у 1954 році, коли американська компанія розробила головний убір для спортсменів. Його призначенням було — захищати бейсболістів від сонячних променів. Згодом цей аксесуар став незмінним елементом щоденних образів та модних шоу.
Піком популярності бейсболок став період з 1970-х до 2000-х років. Особливим попитом вони користувалися серед прибічників хіп-хопу й репу, та загалом у вуличній моді. Спортивний аксесуар дозволяв виглядати яскраво та привертав увагу, тому його полюбили артисти та моделі.
Нині ж бейсболки можна побачити у модних колекціях усіх популярних брендів та будинків моди.
Види бейсболок
Перш ніж ознайомитися із видами бейсболок, дізнаймося, чим же відрізняється кепка від бейсболки. Адже часто ці поняття вважають ідентичними. Хоча це не так: кепка шиється із м'якої тканини, має невеликий козирок та не має застібки для регулювання розміру. Натомість у бейсболці все навпаки: щільна тканина, твердий козирок та регулююча застібка позаду. Позачасовими вважають такі моделі:
- Класична: у ній верхня частина зшита із деталей і має зверху кнопку в місці з'єднання клинів. Козирок зазвичай твердий та вигнутий.
- 5-panel Cap: шиється з п'яти деталей, а попереду має стандартний вигнутий козирок та логотип.
- Снепбек: має круглу форму, прямий жорсткий козирок по всій ширині передньої частини та обов'язкову застібку позаду.
- Біні: верхня частина цієї моделі має форму півкола, складається з кількох деталей, зшитих між собою, та кнопки у місці їх з'єднання. Основна відмінність від класичної моделі — коротший козирок.
- Тракер: класичний головний убір, задня частина якого виконана із сітчастого матеріалу. Така модель ідеальна для спеки завдяки безперервній циркуляції повітря.
Матеріали бейсболок
Бейсболка може виготовлятися з найрізноманітніших тканин, втім вони мають відповідати кільком важливим критеріям: бути міцними, зносостійкими, пропускати повітря та вбирати вологу.
Загалом, від типу матеріалу залежить, який вигляд матиме бейсболка, і, звісно ж, її вартість. Ось перелік найпопулярніших тканин:
- Денім: матеріал із підвищеною щільністю, стійкий до зносу.
- Поліестер: міцна синтетична тканина, що добре вбирає вологу, довговічна, використовується для спортивних моделей на щодень.
- Кіпер: недорога бавовняна тканина, щільна, добре пропускає повітря, підходить для спортивних моделей.
- Льон: натуральний матеріал, що не викликає подразнень, з високою повітропроникністю.
- Велюр: приємний на дотик, використовується для створення стильних та дорогих моделей.
Як носити бейсболку
Перед покупкою нового аксесуара слід зважати на свій стиль життя, щоб зрозуміти, які саме моделі потрібні: класичні чи, може, спортивні. Але, яку б ти не обрав, бейсболки міксуються практично з будь-чим: від елегантних луків із блейзерами до джинсових образів у стилі кежуал та, звісно ж, спортивних аутфітів.
Водночас важливо підібрати бейсболку за розміром. Кепка, що ідеально сидить, — запорука привабливого і невимушеного образу. Головний убір більшого розміру виглядає неакуратно, а меншого — завдає незручностей.
Розглянемо чотири стильні поєднання одягу з бейсболкою.
Лаконічна база
Простий, але водночас ефектний образ на щодень — бейсболка, футболка та джинси. До речі, з бейсболкою поєднуються всі штани з деніму — від класичних до boyfriend. З взуття — білі кросівки або кеди.
Ставка на комфорт
У прохолодну погоду чудовим варіантом стане затишний трикотажний кардиган, штани чинос, базова футболка, лофери або сліпони.
У цьому випадку бейсболку варто підбирати у тон взуття або штанів, аби образ був гармонійним.
Свіжа класика
Тим, хто полюбляє класичний стиль, теж варто звернути увагу на бейсболки. Адже лаконічний блейзер і штани у парі з акцентним головним убором виглядають дуже стильно й сучасно.
Елегантна простота
Світла сорочка і штани, доповнені бейсболкою і тренчем — це завжди чудова ідея. Зокрема весною, коли погода часто змінюється.
Доповнити такий аутфіт можна спортивним взуттям на кшталт кед чи кросівок, або ж лаконічними лоферами. Вишукано і стильно!
Читай також: Чоловічий стиль: як носити шорти-бермуди у місті