Екскурсія містом: Садиба Мерінга, або Київський Париж

А ми продовжуємо наші весняні прогулянки улюбленим містом і сьогодні відправляємося на місцевість Садиби Мерінга.
Історія
Поміж Хрещатиком та Печерськом пролягає цікава місцевість – Садиба Мерінга. Також можна зустріти іншу її назву – "Київський Париж".
До цієї місцевості відносяться вулиці Заньковецької, Ольгинська, Станіславського, Архітектора Городецького та площа Івана Франка. Назва походить від садиби професора медицини Київського університету Ф.Ф. Мерінга. Професор у 1870 році активно викуповував землю на цій місцевості. Урешті-решт професор заволодів понад 10 га землі у цьому районі та вирішив побудувати сад, який дуже швидко став одним з найулюбленіших місць киян. Після смерті професора у 1887 році його нащадки запланували забудувати місцевість, адже у Києві у ті часи спостерігався "будівельний бум". Через декілька років син Мерінга Михайло звертається до міської влади з проханням дати дозвіл на розбудову чотирьох вулиць у цій місцевості. Забудова садиби почалася у 1895 році і відбувалася вкрай швидко.

Авторами проєктів будинків на новостворених вулицях були відомі київські архітектори: Шлейфер, Брадтман, Городецький, Клуг. Кожен із цих архітекторів мав власні стилі та вподобання, тож вулиці отримали нові споруди у різноманітних стилях – модерн, ренесанс, необароко та неоготика. І місцевість усе частіше починають називати "Київський Париж".
П’яти- й шестиповерхові прибуткові будинки виділялись на тлі міста своєю сучасністю та естетикою.
Будинок Гінзбурга
Прибутковий будинок на вулиці Архітектора Городецького був побудований у 1991 році.

На двох перших поверхах будівлі працював меблевий магазин "Я. та Й. Кон.", проте будівля відома не тільки цим. Тут зосереджувалась київська інтелігенція. Зокрема, проживав науковець Петро Зілов, базувалось Товариство колишніх політкаторжан, збирався клуб "Мистецький льох". А також у підвальному приміщенні розташовувалась Канцелярія Ради Вільного козацтва. На жаль, будинок зазнав значної шкоди від вибухів у 1941 році, але в 1950 році його відбудували.

Готель "Континенталь"
Прогулюючись тією ж вулицею Архітектора Городецького, можна натрапити на будівлю Національної Музичної Академії. Проте раніше призначення споруди було зовсім іншим – там розташовувався найкращий готель Києва.

"Континенталь" не просто відповідав вимогам сучасних готелей того часу, а й у деяких моментах навіть випереджав їх – якістю номерів, наявністю еклектичного освітлення, гарячої води та електричних ліфтів.
Будинок барона Гессельбейна

Цю будівлю називають одним із перших яскравих зразків раннього модерну. Будинок був побудований на замовлення прусського барона Гессельбейна, проте архітектори будівлі залишаються достеменно невідомими.
Будинок з Химерами
Будинок, який також розташовується у цій місцевості, і не залишає байдужим нікого, хто проходить повз, – будинок з Химерами, робота архітектора архітектора Городецького.