І скульптура, і лавка. 5 сидячих пам'ятників Києва

І скульптура, і лавка. 5 сидячих пам'ятників Києва Фото: Олександр Панченко

Нещодавно у КПІ відкрили скульптуру — дівчину, що сидить на лавці, і яка нібито повинна приносити студентам успіх. Робота викликала доволі негативну реакцію у суспільстві: дехто вважає, що витрачати на це гроші зараз не на часі, інші — критикують художній рівень самої роботи.

Ми вирішили згадати інші "сидячі" пам'ятники міста, які, навпаки, — кияни люблять і поважають.

Видатний тренер

Фото: Олександр Панченко

Ну як тут не згадати пам'ятник Валерію Лобановському. Після подій на Майдані, перше, що зробили кияни, — відмили від піни вогнегасників (там все навколо палало) свого улюбленого Тренера. А хтось з небайдужих людей зав'язав на шиї Валерія Васильовича прапор України.

Після пожеж. Фото: з вільних джерел

Дівчинка, що заснувала Київ

Володимир Журавель
Фото: Олександр Панченко

Скульптура "Засновники Києва у дитинстві" Володимира Журавля з'явилася на Поштовій площі у 2017 році. І одразу всім полюбилася. Навіть виникла традиція одягати малюків під свята: у вишиванки, мантію Гаррі Поттера, козацькі шаровари.

Фото: Олександр Панченко

Але Либідь, що сидить на лавці, то — окрема любов. Вона неймовірно мила. І, до речі, дуже схожа на реальну доню Журавля.

Поетка

Олена Теліга
Фото: Олександр Панченко

Роботи скульптура Володимира Щура унікальні тим, що всі вони стали невіддільними від міста. Це і пам'ятник Паніковському, і Леоніду Бикову, і Олені Телізі у КПІ. 

Достатньо просто порівняти цю замріяну романтичну роботу із суворим пам'ятником Телізі біля Бабиного Яру. У КПІ — це ніжність. Біля Яру — монументальність та символічність.  

Фото: Олександр Панченко

Особисто я люблю цю скульптуру після дощу — краплі дуже красиво (і навіть музично) збігають з пальців поетки. 

Блазень із сумними очима

Яковченко
Фото: Олександр Панченко

"Блазень із сумними очима" — саме так називалася чудова книга Ірини Матяш, яку вона присвятила актору Миколі Яковченку. І це дуже влучна назва. Адже Микола Федорович шуткував навіть, коли йому було не до жартів. Такий вже він був.

Фан-Фан. Фото: Олександр Панченко

Пам'ятник (скульптори Володимир та Олексій Чепелики) встановлено біля театру ім. Франка, на сцені якого багато років виступав Яковченко. І сьогодні уявити цей сквер без старого актора та його вірного песика Фан-Фана — просто неможливо.

Бабця класична

Фото: з вільних джерел

Скульпторка Анна Кисельова присвятила свою чудову роботу "усім київським бабусям". Оскільки поруч розташований університет ім. Шевченка, то у тамошніх студентів навіть з'явилася фірмова прикмета: прикладати заліковки до сумочки бабці — на фарт.

Також читай: Спалено у Києві. Історичні будинки, які "раптово" згоріли

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
45005991_571232313299079_3041464559333277696_n.jpg - Олександр Панченко
Редактор і фанат книжок. Люблю дивитись по сторонах — у такий спосіб можна побачити багато цікавого.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації