Як не потрапити у затор у Києві: корисні сервіси

Як не потрапити у затор у Києві: корисні сервіси Фото: Новини Live

Київ входить у ТОП-3 столиць світу за рівнем заторів. З початку року кожен киянин втратив у них 86 годин, це майже 4 дні. Офіс трансформації перевів час у гроші та дійшов висновку, що за них можна профінансувати 8 дитсадків, на 37% реконструкцію мосту Патона, 13 спорткомплексів, 3 школи, 2 нові лікарні та 23 поліклініки.

Автівок на дорогах стає все більше і це при тому, що Київ розрахований на максимум 500 000 транспортних засобів, тоді як на дороги щоденно виїжджає близько мільйона авто.

За даними дослідницького центру "Імідж-Контроль", більшість киян вважають хаотичне паркування головною причиною цієї проблеми. Тож доки у столиці не з'явиться більше якісного муніципального транспорту, станцій метрополітену, а також не запрацює світлофорне регулювання руху, водіям доведеться планувати свої поїздки, щоб скоротити час у заторі.

Як не потрапити у затор у Києві: корисні сервіси та поради

"Офіс трансформації" Максима Бахматова запустив дашборд київського трафіку. Сервіс у реальному часі показує:

 • трафік (рівень заторів позначається в балах від 0 до 10);
 • затримку трафіку (від 0% до 100%);
 • середню швидкість руху на столичних дорогах.

Окремо він підраховує, скільки часу в заторах втратили кияни з початку року та переводить цей час у грошовий еквівалент і корисні справи. Сервіс використовує дані Google Maps.

На інтерактивній мапі від Google також можна відстежувати ситуацію на дорогах у режимі реального часу. Дані про київські затори передаються щомиті, а оновлення відбувається автоматично.

При наведенні курсора на відрізок шляху, що цікавить, з'явиться інформація про те, яка швидкість пересування транспорту у цей момент. Також можна дізнатися приблизну довжину затору чи тягучки.

Дороги позначені різними кольорами:

 1. зелений колір — означає, що проїзд вільний і заторів немає;
 2. жовтий — дорога майже вільна;
 3. червоний — тягучка;
 4. темно-червоний — затор.

Крім того, попереджувальні знаки показують, в якому місці Києва дороги перекриті поліцією.

На інтерактивній мапі від Waze теж можна відстежувати актуальну ситуацію на автошляхах.

Мапа надає можливість спланувати поїздку та обрати найкращий маршрут в об'їзд заторів та інших небажаних перешкод.

Waze карти показують трафік на дорогах Києва різними кольорами:

 1. зелений (шлях вільний): автомобілі можуть вільно рухатися зі швидкістю, що дозволена правилами дорожнього руху;
 2. жовтий (дорога майже вільна): невелике скупчення транспортних засобів, але машини можуть переміщатися з середньою швидкістю;
 3. світло-червоний (невелика пробка, тягучка): повільний трафік, на деяких ділянках цієї магістралі починають поступово з'являтися затори;
 4. червоний (велика пробка, затор): транспорт сильно уповільнюється, очікуються тривалі зупинки, проїзд дуже ускладнений.
 5. темно-червоний (дуже великий затор): рух майже повністю зупинений, автомобілі практично стоять.

Зверніть увагу ще на кілька важливих моментів:

 • Час поїздки. З 7.00 до 10.00 і з 17.00 до 19.00 на вулицях накопичується максимальна кількість транспорту. Ввечері в п'ятницю кияни масово виїжджають з міста, а в неділю ввечері та зранку у понеділок — повертаються. Тож можуть виникнути затори на в'їздах у місто чи на виїздах з нього.
 • Погода. Дощ або сніг погіршують ситуацію на дорогах, при цьому зростає ймовірність ДТП. А ще це стимулює киян використовувати сервіси таксі, що створює додаткове навантаження на трафік.
 • Метро. Не забувай про метро, адже ним можна дістатись практично в будь-яку частину міста за короткий проміжок часу.

Сервіс таксі Uklon запустив новий клас "Експрес". Особливість цих автівок у тому, що вони можуть їздити по смузі для громадського транспорту. Ця послуга має допомогти зекономити час пасажирам, аби не стояти в заторах. При цьому середня ціна поїздки буде трохи вищою за середню вартість класу "Комфорт".

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
798d4edd-bc8a-41b5-bd57-70363302483c.jpg - Михайло Пилипчук
У ЗМІ з 2017 року. Закінчив Інститут журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка. Працюю журналістом, про Київ пишу вже понад 5 років, бо як його не любити. Інтереси: шоу-бізнес, фото, мистецтво, гастрономія.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації