Як змінився Поділ за 20 років?

Поділ – історична місцевість Києва, яка приваблює туристів та жителів столиці своїми стародавніми будівлями та яскравістю. Він заснований у 1921 році.
Головними вулицями на Подолі є Сагайдачного, Костянтинівська, Хорива, Верхній та Нижній Вал, Набережно-Хрещатицька, Набережно-Лугова, та площі – Контрактова, Поштова й Житньоторзька.
Поділ походить від старослов'янського "подолъ", тобто низина, низинна місцевість. В княжі часи на території Подолу знаходилися давні історичні місцевості як Біскупщина, Боричів, Гончарі, Дегтярі, Кожум'яки та Плоське, які раніше розташовувалися на березі різки Почайни. Давнє гирло Почайни з часом поглинув Дніпро, але залишками є сучасна гавань на правому березі Дніпра в межах Києва. Відомості про Поділ містять давно літописи "Слово о полку Ігоревім".
З 9 по 13 століття на Подолі сформувався торговельно-ремісничий і портовий центр міста, завдяки якому згодом пролягали численні сухопутні та водні шляхи, що сполучали Європу з Азією, а країни Балтії з Візантією. Також на Подолі налічувалося багато дерев'яних церков та одна кам'яна – Бородиці Пирогощої.
До речі однією з найстаріших садиб Подолу називають на розі сучасних вулиць Кирилівської та Нижньоюрківської. Адже ці землі раніше належали Кирилівському монастирю та використовувались для спиртового виробництва в 18 столітті.
В центрі Подолу також містилися вірменський квартал (до 16 століття) та генуезький торговий двір. Серед населення жили греки, араби, хозари, німці, поляки, євреї та венеціанці.
Хоч і Поділ неодноразово грабували ворожі племена, він постійно відбудовувався, відроджувався та ставав все гарнішим. Кількість пам'ятників також мають місце історичної цінності та меморіальних будинків.
А Київський фунікулер, відкритий у 1905 році, став найпопулярнішим транспортом. Він із кожним роком все більше приваблює киян.
Зараз саме велика кількість Подільських промзон розвиває туристичні маршрути в історичному районі столиці. Через це освітня платформа CANactions та SAGA Development організували міжнародний конкурс на розробку Нового Подолу у 2019 році.