Як змінився Поділ за 20 років?

Поділитися

Як змінився Поділ за 20 років?

None Фото: архів

Поділ – історична місцевість Києва, яка приваблює туристів та жителів столиці своїми стародавніми будівлями та яскравістю. Він заснований у 1921 році. 

Головними вулицями на Подолі є Сагайдачного, Костянтинівська, Хорива, Верхній та Нижній Вал, Набережно-Хрещатицька, Набережно-Лугова, та площі – Контрактова, Поштова й Житньоторзька.

Поділ походить від старослов'янського "подолъ", тобто низина, низинна місцевість. В княжі часи на території Подолу знаходилися давні історичні місцевості як Біскупщина, Боричів, Гончарі, Дегтярі, Кожум'яки та Плоське, які раніше розташовувалися на березі різки Почайни. Давнє гирло Почайни з часом поглинув Дніпро, але залишками є сучасна гавань на правому березі Дніпра в межах Києва. Відомості про Поділ містять давно літописи "Слово о полку Ігоревім".

 

 

З 9 по 13 століття на Подолі сформувався торговельно-ремісничий і портовий центр міста, завдяки якому згодом пролягали численні сухопутні та водні шляхи, що сполучали Європу з Азією, а країни Балтії з Візантією. Також на Подолі налічувалося багато дерев'яних церков та одна кам'яна – Бородиці Пирогощої.

До речі однією з найстаріших садиб Подолу називають на розі сучасних вулиць Кирилівської та Нижньоюрківської. Адже ці землі раніше належали Кирилівському монастирю та використовувались для спиртового виробництва в 18 столітті.

 

 

В центрі Подолу також містилися вірменський квартал (до 16 століття) та генуезький торговий двір. Серед населення жили греки, араби, хозари, німці, поляки, євреї та венеціанці.

Хоч і Поділ неодноразово грабували ворожі племена, він постійно відбудовувався, відроджувався та ставав все гарнішим. Кількість пам'ятників також мають місце історичної цінності та меморіальних будинків.

А Київський фунікулер, відкритий у 1905 році, став найпопулярнішим транспортом. Він із кожним роком все більше приваблює киян.

 

 

Зараз саме велика кількість Подільських промзон розвиває туристичні маршрути в історичному районі столиці. Через це освітня платформа CANactions та SAGA Development організували міжнародний конкурс на розробку Нового Подолу у 2019 році.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Зображення автора
Редакторка ТиКиїв, закохана у Київ, у його ритм та красу. Люблю розповідати про місто через голоси його мешканців.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації