Сім найцікавіших екскурсій Києвом, які варто відвідати

Сім найцікавіших екскурсій Києвом, які варто відвідати https://www.facebook.com/DenmarkinUkraine

Тобі здається, що ти знаєш про Київ все? А можливо, приїхали гості з іншого міста, і ти думаєш, куди їх можна повести? "ТиКИїв" пропонує добірку найцікавіших екскурсій цього тижня — серед них є й безоплатні!

Читай також: Де відсвяткувати Масницю у Києві 

 

ТАЄМНИЦІ ГРАДА ЯРОСЛАВА

Фото: nv.ua

На цій екскурсії гід Наталя Ліхіцька розкриє секрети Софійського та Михайлівського соборів, а також розкаже про оборонні споруди навколо Києва за часів правління князя Ярослава Мудрого. 

У разі повітряної тривоги за маршрутом передбачені відчинені укриття.
Обов'язкова реєстрація тут. У зв'язку з воєнним станом діє обмеження за кількістю осіб. 

 • ДЕ? Зустріч групи навпроти виходу зі станції метро "Золоті Ворота".
 • КОЛИ? 14 березня, 14:00-15:15. 
 • СКІЛЬКИ? Безоплатно.

 

СЕКРЕТНИЙ КИЇВ

Будинок із химерами/kraina-ua.com

Екскурсія тихими вуличками столиці, що ведуть до екзотичних муралів, мозаїчних панно, цікавих архітектурних об'єктів, затишних двориків, невідомих під'їздів, секретних фундаментів і давніх храмів. Також мимохідь можна побачити незвичайну для центру мегаполіса фауну: воронів, їжачків тощо.

Ба більше: гіди обіцяють перетворити прогулянку на захопливий квест, який сподобається дорослим та дітям, і пропонують приходити на екскурсію сім'ями, дарувати її друзям та колегам, яких ти хочеш здивувати.

Частина прибутку з екскурсії буде передана на ЗСУ.

 • ДЕ? Провулок Михайлівський, 8 (біля дерева, що росте із паркану)
 • КОЛИ? 16 березня, 11:00
 • СКІЛЬКИ? 300 грн, індивідуально — від 3000 грн.

 

ПІДЗЕМНА ЕКСКУРСІЯ "РІЧКА ХРЕЩАТИК"

club.kyiv.ua

Не всі знають, що під центральною вулицею Києва — Хрещатиком проходить ще й підземна магістраль: тут ще 19 століття було збудовано цегляний колектор, спроєктований Владиславом Городецьким. На місті сьогоднішнього підземелля колись було легендарне Козине Болото. А тепер тут можна  прогулятися "підземним Хрещатиком" завдяки спеціальній екскурсії й побачити не лише річку Хрещатик, а й підземну річку Клов, з якою Хрещатик зливається в районі вулиці Басейної, і Кловський підземний водоспад. Також дізнатися, що лежить на дні київських колекторів, звідки взялася назва Клов, яка фауна під землею, почути містичні історії про київські підземелля, дигерські легенди тощо.

Довжина маршруту — близько 4 км.

Організатори екскурсії попереджають, що вона не підійде людям, які бояться закритого простору чи спуску під землю, просять вдягати одяг, який не шкода трошки забруднити, але не надто теплий (температура під землею +12 градусів), обіцяють видати всім учасникам ліхтарики й гумові бахіли.

 • ДЕ? Метро "Олімпійська" (біля планетарію)
 • КОЛИ? 16 березня, 13.00-15.30
 • СКІЛЬКИ? 400 грн.

МІСТИЧНИЙ ПОДІЛ ІЗ ЧАСТУВАННЯМ

Фото: kiev-code.com.ua

Організатори екскурсії вважають, що Київ — настільки містичне місто, що його містику можна розбирати по районах. Цього разу нам пропонують дослідити містичність Подолу. Під час прогулянки з гідом Світланою Бучко можна дізнатися про храм на Подолі, який тричі втрачав свій купол, подільських знахарів, їхні методи лікування й містичні рецепти, київського упиря — прапрадіда самого Гоголя, спіритів, медіумів та Михайла Булгакова, те, чого боялися подільські ксьондзи, річку-примару, дракона, богатиря та першу відому київську відьму, магічну траву й відьомські секрети, традицію понеділків і те, як заманити нареченого, "подільський" Новий рік, "Місто мертвих", могилу князя Олега та ін.

Бонусом наприкінці містичної екскурсії обіцяють розкрити давній секрет вічної молодості.

Зареєструватися можна тут.

 • ДЕ? Вул. Хорива, 5а, церква Миколи Притиска
 • КОЛИ? 16 березня, 15:00-17:00
 • СКІЛЬКИ? 360 грн.

ПРОГУЛЯНКА СТАРИМ КИЄВОМ

kyivcity.gov.ua

На цій екскурсії, запровадженій для киян і гостей міста КМДА, можна почути про будівництво Володимирського собору, Золотих воріт, Софійського собору тощо.

З таємницями старого Києва вас познайомить гід  Жанна Очеретяна.

У разі повітряної тривоги за маршрутом передбачені відчинені укриття.

Обов'язкова реєстрація тут. У зв'язку з воєнним станом діє обмеження за кількістю осіб.

У день обстрілів організатори заходу — Управління туризму та промоцій КМДА та КНП "Київський центр розвитку туризму" залишають за собою право скасувати подію.

 • ДЕ? Початок екскурсії біля Свято-Володимирського кафедрального собору, бул. Т. Шевченка, 20.
 • КОЛИ? 17 березня (неділя), 12:00-13:15
 • СКІЛЬКИ? Безоплатно.

ВЕЧІРНІ ТАЄМНИЦІ АНДРІЇВСЬКОЇ ЦЕРКВИ

captain.kiev.ua

Організатори екскурсії запрошують на вечірнє побачення з пам'яткою історії, архітектури, живопису XVIII століття світового значення. Нам пропонують роздивитися церкву зсередини, розкрити секрети й розшифрувати заховані символи, оглянути унікальний барочний іконостас, оздоблений різьбленим позолоченим орнаментом, скульптурою й живописом, почути розповідь про заснування церкви, історію про "три цеглини" та апокаліптичну легенду про священне джерело, про долю архітектора храму Растреллі й те, чому він жодного разу не відвідав Київ. А також дізнатися, скільки золота було використано для оздоблення храму, цікаві відомості щодо останніх комплексних ремонтно-реставраційних робіт, під час яких виявили 13 ікон, переплутаних місцями, відшукати сховане зображення Шевченка на картині "Проповідь апостола Андрія", почути про те, чому Андріївська церква не має дзвіниці.

А насамкінець — побачити одну з найкращих панорам Києва на Поділ та Дніпро з паперті Андріївської церкви та познайомитися з історією цих місць і почути спів в унікальній акустиці храму.

 • ДЕ? Андріївський узвіз, 23
 • КОЛИ? 16 та 22 березня, 18:00
 • СКІЛЬКИ? 550 грн, індивідуально — від 4100 грн.

НІЧ У МУЗЕЇ-АПТЕЦІ

Фото: kiev-code.com.ua

Містична екскурсія від Олексія Шимановського — це прогулянка Подолом з розмовами про спіритизм, лікарів, пророків та геніальних музикантів, розкриття таємниці заточеного безумця і ще безліч цікавих історій. А ближче до ночі — візит до дивовижного музею-аптеки, де на відвідувачів чекають аромат лікарських та чарівних трав, хата знахарки, лабораторія алхіміка, фармакопеї XIX та ХХ століть, стародавній аптечний посуд, а ще — чарівне зілля, зварене за секретним рецептом.

ДЕ? Біля нижнього виходу з фунікулера (метро "Поштова площа")

КОЛИ? 16 березня, 18:00

СКІЛЬКИ? 450 грн.  

Читай також: Victoria Museum: вінтажні сукні, віяла та тростини з секретом

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації