5 найпопулярніших застосунків для бігу

5 найпопулярніших застосунків для бігу Колаж: "ТиКиїв"

"Якщо твого тренування немає на STRAVA, то його не було", "Біль тимчасовий, запис у STRAVA вічний", "Якщо я втрачу свідомість на дистанції, зупиніть хтось мій GARMIN" — все це написи з плакатів вболівальників під час марафонів, і я бачила їх у різних містах та країнах. Деякі застосунки для бігу стали настільки популярними, що з інструменту вимірювання пробіжок перетворились на самоціль: соціальну мережу, привід для швидкого дофаміну, джерело знайомств та навіть марнославства. 

Я пам'ятаю часи, коли ще не було Apple Watch та Garmin, мобільний інтернет був повільним, а бігові застосунки настільки неточно міряли дистанцію, що біг по колу рахували за точку. Складно уявити, як тренувались покоління до нас, із секундомірами… Але зараз, коли застосунки для бігу є чудовою мотивацією, щоб почати, у черговий раз витягнути тебе з ліжка або встановити новий рекорд на районі, — чому б не скористатись цією можливістю? 

Якщо ти ще не знайомий із біговими застосунками та роздумуєш над тим, що може змотивувати тебе почати й займатись системно, — розповідаємо про найпопулярніші програми, якими користуються мільйони бігунів різного рівня підготовки по всьому світу. 

Strava 

  • Ціна: є безплатна версія, платна підписка — від $5.00 на місяць або $59.99 на рік
  • Тренувальний план: тільки у платній версії
  • Додавання друзів: так
  • Синхронізація з годинником: так
 фото: STRAVA

Strava — офіційно найбільша спільнота атлетів-любителів, зараз налічує більш як 200 мільйонів користувачів. Крім бігу, є ще велоспорт, плавання та понад 30 інших видів спорту. Простими словами, — це трекер фітнес-активності з великою спільнотою однодумців. 

Це найкращий застосунок, якщо тобі потрібна мотивація та підтримка від інших людей. У розділі "Спільнота" ти можеш стежити за своїми друзями, друзями-любителями бігу та колегами по роботі й навіть влаштовувати групові змагання, наприклад, хто найшвидше пробіжить 5 км або у кого найдовший місячний кілометраж. 

Strava підтримує різноманітні бігові трекери до пристроїв Wear OS та Apple Watch. Існують також зручні функції, зокрема Strava Beacon, яка дбає про твою безпеку, дозволяючи знайомим відстежувати твоє місцеперебування під час пробіжки в реальному часі. 

Strava має і платну підписку, яка називається Summit: тут глибший аналіз забігів і результатів, а також функція мап Strava, яка дозволяє легко знаходити пропозиції маршрутів із твого поточного розташування. 

Garmin connect

  • Ціна: безплатно, але потрібно мати будь-який девайс Garmin (фітнес-годинник або нагрудний пульсометр)
  • Тренувальний план: так
  • Додавання друзів: так
  • Синхронізація з годинником: так
фото: Garmin

Це зручний додаток до найпопулярнішого бігового годинника Garmin, яким користуються сотні мільйонів атлетів по всьому світу вже понад 20 років. Найбільша його перевага — збирає й аналізує твої дані здоров'я: пульс, кількість та якість сну, кількість кроків, що пройшов за день, а також рівень стресу, показники VO2max та фітнес-вік. Великий обсяг даних і аналітика — це найсильніша сторона Garmin. 

Garmin Connect можна використовувати для детального аналізу своїх тренувань: по кожній пробіжці ти можеш бачити час, відстань і калорії, а також інформацію про темп, швидкість, хронометраж, частоту серцевих скорочень, витривалість і багато іншого. У порівнянні з Fitbit та Apple, Garmin Connect надає величезну кількість даних, не вимагаючи при цьому додаткової щомісячної плати. 

Звичайно, Garmin Connect також має функціонал спільноти: ти можеш додати друзів та бачити їх тренування у додатку, але у цьому набагато краща STRAVA. 

Runkeeper 

  • Ціна: безплатна базова версія та $40 на рік платна
  • Тренувальний план: так
  • Додавання друзів: так
  • Синхронізація з годинником: так
фото: Runkeeper

Runkeeper — це також застосунок, що належить спортивному бренду: у 2016 році його придбав Asics за $85 мільйонів. Очевидно, що найбільше його вподобають шанувальники цього бренду кросівок, але Runkeeper насправді є якісно розробленим трекером з гарним дизайном.

Його можна використовувати для відстеження бігу, їзди на велосипеді, піших прогулянок та інших видів кардіо-активності. Застосунок фіксує твій темп, відстань, загальний час тренування, спалені калорії та інші корисні показники, а також пропонує різноманітні тренувальні плани з нагадуваннями та гейміфікованими завданнями. 

Класна опція: користувачі можуть створювати власні або завантажувати популярні бігові маршрути та слідувати їм. Ти можеш відстежувати свій прогрес та історію тренувань, а також синхронізувати додаток з багатьма іншими сервісами й отримувати детальні звіти про свою активність. 

Nike Run Club 

  • Ціна: безплатно
  • Тренувальний план: так
  • Додавання друзів: так
  • Синхронізація з годинником: так
Фото: Nike

Nike Run Club був моїм першим застосунком для бігу, я почала користуватись ним рівно 10 років тому, і, уявляєш, я досі зберігаю там всю статистику своїх тренувань: знаю загальну кількість кілометрів та пробіжок (24 276 км та 2226 тренувань станом на зараз). Nike Run Club — це абсолютно безплатний додаток для бігу, який надає можливість відстежувати пробіжки, мати тренувальний план та тренерів, що озвучують їх, брати участь у челенджах та слідкувати за біговими успіхами друзів. До речі, Strava надає подібні функції за платною підпискою.

Застосунок вимірює різноманітні показники: темп, відстань, кількість відрізків. Після завершення пробіжки ти можеш поділитися своїми даними з фотографіями, статистикою та наліпками, а також порівняти свій прогрес з іншими бігунами. Є також гейміфікація: бейджі за нові досягнення: кількість днів безперервного бігу, нові рекорди, свята, найшвидші забіги тощо. 

Крім вбудованого музичного плеєра, додаток також дозволяє слухати аудіопривітання від друзів, а також підбадьорювання від професійних спортсменів Nike, — а завдяки спеціальним сповіщенням твої друзі можуть дізнатись, що ти вийшов на пробіжку. 

Runna 

  • Ціна: $7 на місяць
  • Тренувальний план: так
  • Додавання друзів: ні 
  • Синхронізація з годинником: так
фото: Runna

Runna — найкращий застосунок для тих, хто готується до забігу і шукає персоналізований план тренувань без витрат на тренера. Його створено Беном Паркером та Стефом Девісом (тренерами з бігу). Тут є тренувальні плани для дистанцій від 5 км до ультрамарафону з можливістю налаштувати їх залежно від твого рівня підготовки. 

Це не додаток для бігунів, які просто хочуть відстежувати свій біговий прогрес, — а сервіс саме для слідування тренувальному плану.

З плюсів: простий у використанні інтерфейс і те, як програма розбиває тренування на легкі для розуміння сесії. Також можна легко завантажити сесії на свій біговий годинник, Runna легко синхронізується з годинниками Garmin та Apple Watch. 

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
grinuova_portrait.jpg - Тетяна Гриньова
Щаслива людина: пишу лише про те, що мені цікаво. Любительський спорт і марафонський біг, читання і книжки, біографії.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації