Марафони, півмарафони та благодійні забіги у Києві, Одесі, Львові та Хусті: календар українського бігуна на 2024 рік

Марафони, півмарафони та благодійні забіги у Києві, Одесі, Львові та Хусті: календар українського бігуна на 2024 рік Київський марафон 2023, Run Ukraine

Дослідження міжнародного ринку марафонів та інших любительських подій на витривалість у 2023 році показують стабільне зростання кількості бігунів. Минулого року об'єми повернулись на доковідний рівень та прогнозують ріст у 2024-му: причому новачків, тих, хто почав бігати останні пару років, приблизно чверть. Очевидно, під час пандемії всі відчули важливість здорового способу життя і позитивний вплив кардіоактивності на ментальне здоров'я. 

Попри повномасштабну війну, українці ще з більшим захопленням беруть участь у любительських та професійних змаганнях та організовують їх у тих умовах, які зараз доступні. Звичайно, хтось просто тренується для себе ("менталочки"), але участь у масових забігах — це крок, що може закріпити успіх звички і надасть багато позитивної енергії та натхнення від причетності до колективного свята. Не важливо, біжите ви повний марафон (42 км), 21 км, 10 км, або свою першу "п'ятірочку".

Якщо ти новачок, не треба замахуватись одразу на півмарафон чи марафон — дуже багато людей все життя бігають 5-10 км і щасливі мати цю звичку. Головне — почати та пам'ятати, що масові забіги — це ще й гарний привід єднання людей різного віку, статусу та підготовки навколо спільної ідеї. В Україні зараз ця ідея одна — Перемога, і кожен забіг 2024 року — благодійний, кожен з організаторів ставить перед собою задачу зібрати кошти на допомогу ЗСУ.

Деякі забіги збирають кошти на допомогу конкретній бригаді, на фронтовий автомобіль або дрони, деякі просто передають кошти у фонд "Повернись живим" чи іншим, що забезпечують армію.

Якщо ти все-таки маєш намір готуватись до довгої дистанції, півмарафону чи марафону, — готуйся. Для цього потрібен час та натхнення, а також мотивація і гід з підготовки: найважливіші правила підготовки до першого марафону ми зібрали у нашому матеріалі.

Для атлетів новеньких та досвідчених ми зібрали найважливіші бігові події, які відбудуться в Україні цього року: марафони в Одесі, Києві та Ужгороді, половинки в Хусті, Львові та благодійні забіги на 1-10 км. Легких ніг! 

ЛЮТИЙ 2024

24 лютого 2024, трейл "Незламний характер"

Де: Київ, Національний музей народної архітектури та побуту України 

Дистанції: 5 і 10 км

Організатор: OCR Характер 

Ціна: 650 та 750 грн 

Реєстрація: за посиланням 

Фото OCR Характер

Обіцяє бути найпатріотичнішим трейлом в усіх сенсах: благодійний забіг (кошти обіцяють відправити на дрони, планшети, антени, засоби зв'язку для Сил спеціальних операцій ЗСУ) на території музею Пирогово. Організатори — OCR Характер — ті, що зазвичай робили гонки з перешкодами. Цей забіг обіцяють без перешкод, але гірки та мальовничі стежки включено. Також у програмі — патріотичний ярмарок та аукціон. Ліміт дистанції — 3 години, тобто можна і прогулятись 10 км, якщо ти не бігаєш.  

Реєстрація на місці буде можлива за наявності вільних слотів (вартість +100 грн до діючої ціни).

 

Лютий 2024, забіг "Єднання"

Де: по всій Україні 

Дистанції: 42 км, 21 км, 10 км, 5 км, 3 км, 1 км, вільна

Організатор: Race Expert 

Ціна: 700 грн 

Реєстрація: сайт організаторів

Це віртуальний забіг, який можна пробігти де завгодно, зареєструвавшись на сайті, вибравши свою дистанцію (від 1 до 42 км), та сплативши реєстраційний збір. Ідея забігу (організатор RaceExpert проводить їх вже два роки, понад 14 000 учасників). Кожен, хто візьме участь, отримує дизайнерську медаль, персональний номер для забігу, сертифікат на знижку в інтернет-магазині спортивного харчування, приємні смаколики від партнерів. Учасники люблять цей забіг за пам'ятні патріотичні медалі та допомогу ЗСУ. 

 

БЕРЕЗЕНЬ 2024

3 березня 2024, Переможна весна 2024: з Україною в серці

Де: Київ, Парк імені Максима Рильського (Ракушка, біля центрального входу у Голосіївський парк М. Рильського)

Дистанції: 4 км, 8 км, скандинавська ходьба

Організатор: ГО Спортивний клуб "Науковець" (Running club Scientist) та Відділ молоді та спорту Голосіївської у м. Києві районної адміністрації

Ціна: 400 грн 

Реєстрація: на сайті 

Фото спортивного клубу Scientist 

Невеликий благодійний забіг з призовими місцями та медалями, всі кошти за реєстрацію, за виключенням організаційних витрат, направлять на програму адаптації військових та членів їхніх сімей. Організатор —  спортивний клуб Scientist та їхній головний активіст, старший науковий співробітник Інституту історії України НАН України Андрій Блануца. Спортивні вчені! 

24 березня 2024, Київська десятка Незламності

Де: Київ, Експоцентр України

Дистанції: 10 км, 5 км, 1,6 км

Організатор: Run Ukraine

Ціна: 950 — 1150 грн

Реєстрація: сайт Run Ukraine

фото Run Ukraine

Десятка Незламності Київ 2024 стане першим етапом Бігової Ліги 2024 від Run Ukraine та, напевно, наймасштабнішим забігом березня.

50% від прибутку передадуть на потреби 3-ї окремої штурмової бригади ЗСУ. Дистанції — 10 км, 5 км чи 1,6 км, старт на території Експоцентру України, а долучитись до забігу в онлайн-форматі можна у будь-якому місті України чи світу і отримати медаль. 

 

КВІТЕНЬ 2024 

13-14 квітня 2024 року, Київський півмарафон Незламності 

Де: Київ, Експоцентр України, онлайн — будь-де у світі

Дистанції: 1,6 км, 5 км, 10 км, 21 км, скандинавська ходьба 

Організатор: Run Ukraine

Ціна: 550 —1450 грн 

Реєстрація: сайт Run Ukraine 

фото Run Ukraine

Обіцяє бути наймасштабнішою біговою подією року. Київський півмарафон під організацією Run Ukraine проводиться з 2011 року і збирав у мирні часи до 13000 учасників. З початку повномасштабного вторгнення співзасновник Run Ukraine Дмитро Черницький та програмний директор Іван Третьяков служать у ЗСУ, але команда активно проводить бігові події без пауз у воєнних умовах, звичайно, благодійні. 

Цього року забіг проходитиме на території Національного Експоцентру України протягом двох днів — 13 та 14 квітня. Дистанції  — 1,6 км, 5 км, 10 км, 21 км, 42 км та скандинавська ходьба. 50% від прибутку передадуть на потреби Медичного добровольчого батальйону "Госпітальєри", що бере участь у російсько-українській війні з 2014 року. 

У стартовий пакет включено медаль, номер, пакет фінішера, чипова система, на трасі — роздягальні та камери схову. 

 

28 квітня 2024, Khust HalfMarathon

Де: Хуст, Закарпатська область, пл. Незалежності

Дистанції: 21 км, естафета по 5,25 км, естафета по 10,5 км, 1 км, дитячий забіг 

Організатор: Khust HalfMarathon

Ціна: 550 —1450 грн 

Реєстрація: на сайті

фото Khust HalfMarathon

Півмарафон у Хусті проводиться у 2024 році вшосте, і нарешті отримав сертифікацію траси World Athletics на дистанції 21 км. Тобто результати на дистанції півмарафону будуть офіційними і можуть бути використані для кваліфікації на міжнародні старти. Враховуючи, що хустівський півмарафон — одна з найшвидших половинок України, — гарний привід приїхати у Карпати. 

100% внесків з реєстрацій відправлять на потреби ЗСУ. 

У стартовий пакет включено номер учасника, медаль фінішера, електронний чип, на дистанції — роздягальні та камери схову, пункти гідратації та харчування на 5 км, 10 км, 15 км. 

 

28 квітня 2024, Seaside Marathon Odesa

Де: Одеса, парк Перемоги, онлайн — будь-де у світі

Дистанції: 5 км, 10 км, 21 км, 42 км, скандинавська ходьба 

Організатор: Charity Run Community

Ціна: 200 — 1200 грн 

Реєстрація: сайт марафону

фото Seaside Marathon Odesa

На марафоні в Одесі обіцяють новий маршрут вулицями міста і планують зробити його переможним (старт у районі парка Перемоги). Частина коштів піде на потреби бригади, яка захищає країну з південного напрямку — 44-ї ОМБР.

Організатори — Charity Run Community — бігова спільнота, що провели з початку повномасштабної війни понад 15 заходів та зібрали понад 400 тис. грн. У стартовий пакунок входить чипова система, онлайн-диплом, медаль, енергетичний гель, пакет фінішера з фруктами та водою, на дистанції — переодягальні, музика та смаколики. Для переможців обіцяють призи та бонуси. 

ТРАВЕНЬ 2024

12 травня 2024, півмарафон "Не зупиняйся!"

Де: Львів, адреса поки не розголошується

Дистанції: 21 км, Нова Пошта

Організатор: NewRun

Ціна: 1199 грн 

Реєстрація: сайт організатора 

фото New Run

До повномасштабної війни NewRun мав амбіції наймасштабніших бігових подій, за сім років "Нова Пошта" провела в Україні 58 напівмарафонів і марафонів, у яких взяли участь 70 тис. осіб.

У 2021 році забіги проводили в адаптивному форматі через пандемію коронавірусу, у 2022-му змагання скасували через повномасштабне вторгнення рф, але у 2023-му забіги почали відновлювати і у жовтні 2023 року провели Найдовший марафон, у якому взяли участь понад 13 тис. людей з 65 країн. 

Мета травневого півмарафону "Не зупиняйся!" — показати національну єдність і підтримати людей, які не зупиняються в боротьбі за свободу та майбутнє. 100% від усіх стартових внесків компанія перерахує тим, хто потребує фізичної реабілітації та адаптації у центрі "Незламні".

Реєстрація безплатна для військових та бойових медиків.

12 Травня 2024, Krayna Uzhhorod Marathon 

Де: Ужгород

Дистанції: 42 км, 21 км, 10 км, 1 км

Організатор: ГО Крайна Ужгород Марафон, ГО Ужгородський біговий клуб, Управління у справах культури, молоді та спорту Ужгородської міської ради.

Ціна: 1199 грн 

Реєстрація: на сайті

У 2023 році на півмарафоні в Ужгороді ті самі організатори зібрали понад 300 тис. грн на допомогу ЗСУ і понад 400 учасників. Нині мета — понад 1000 учасників та пів мільйона. 

Організатори зазначають, що Крайна Ужгород Марафон створений як символ активного та здорового способу життя. Мета — створити сприятливу атмосферу для всіх, хто прагне культивувати спорт та фізичну активність як спосіб досягнення гармонії між тілом та розумом. Кожен житель та гість має можливість випробувати себе, зміцнити здоров'я і знайти спільноту, яка підтримає їх на цьому шляху.

Зібрані кошти від сплати стартових внесків будуть спрямовані на підтримку Збройних сил України.

 

ЖОВТЕНЬ 2024

6 жовтня 2024, Білоцерківський марафон 

Де: Біла Церква

Дистанції: 1,6 км, 5 км, 10 км, 21 км, 42 км, скандинавська ходьба 

Організатор: Білоцерківський марафон

Ціна: 550 —1450 грн 

Реєстрація: на сайті

фото Білоцерківський марафон

Білоцерківський марафон є справжньою легендою для знавців. Перший забіг тут провели 1987 року у рамках кубка СРСР, з 1991-го до 2008-го історія марафону обірвалась і була продовжена Чемпіонатом України з марафонського бігу. Траса марафону одна з найшвидших — зручна для першого старту та комфортна для бігу на результат. Також траса має сертифікацію AIMS та дає можливість кваліфікуватися на закордонні забіги. Якщо ви не плануєте бігти Київський марафон 13 жовтня, то ставте Білу Церкву у свій графік.

12-13 жовтня 2024 року, Київський марафон Незламності 

Де: Київ, Труханів острів, онлайн — будь-де у світі

Дистанції: 1,6 км, 5 км, 10 км, 21 км, 42 км, скандинавська ходьба 

Організатор: Run Ukraine

Ціна: 550 —1550 грн 

Реєстрація: сайт забігу

фото Run Ukraine

Київський марафон від Run Ukraine щорічно проходив у центрі столиці з 2010 року, збираючи десятки тисяч учасників з України та всього світу. У 2022 році марафон вперше не відбувся, але у 2023 році зібрав більш як шість тисяч учасників та довів, що це важлива та необхідна подія для незламних українських бігунів. 50% від прибутку із забігу передадуть до UNITED24.

 

 

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
grinuova_portrait.jpg - Тетяна Гриньова
Щаслива людина: пишу лише про те, що мені цікаво. Любительський спорт і марафонський біг, читання і книжки, біографії.

Може бути цікаво

Національний авіаційний університет вперше очолила жінка - 412x412
Новини

Валентина Твердохліб

Національний авіаційний університет вперше очолила жінка

Фільм блогера Антона Птушкіна встановив рекорд касових зборів серед документальних стрічок - 412x412
Новини

Валентина Твердохліб

Фільм блогера Антона Птушкіна встановив рекорд касових зборів серед документальних стрічок

У Києві відкрилася виставка світлин, зроблених у здичавілих місцинах Полісся - 412x412
Новини

Валентина Твердохліб

У Києві відкрилася виставка світлин, зроблених у здичавілих місцинах Полісся

На стінах станції метро "Площа Українських Героїв" змонтували нові літери - 412x412
Новини

Валентина Твердохліб

На стінах станції метро "Площа Українських Героїв" змонтували нові літери

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації