Я і секс-іграшки: чому кожному необхідно ходити у секс-шоп

Я і секс-іграшки: чому кожному необхідно ходити у секс-шоп Фото надане Анною Галаєвою

Через брак сексуальної освіти, розуміння своїх потреб та легалізації бажань для багатьох з нас секс навіть в зрілому віці може асоціюватись з певною фрустрацією.

Ми продовжуємо досліджувати зрілу та свідому сексуальність. Наразі нас цікавить питання як секс-іграшки допомагають досліджувати свою сексуальність, чи всім варто відвідати секс-шоп, як обрати іграшку для себе та для взаємодії з партнером. 

Про ці та інші теми ми поговорили з Анною Галаєвою, лікаркою, засновницею онлайн-магазину сексуальних товарів та авторкою секс-просвітницького блогу DILDOM.

Анна Галаєва Засновниця онлайн-магазину сексуальних товарів та секс-просвітницького блогу Dildom.ua

Чи кожній людині треба сходити в секс-шоп? 

А.Г.: Я не вважаю, що кожній людині треба сходити в секс-шоп. Як і те, що всім необхідні [секс-]іграшки, що всі мають спробувати анальний секс. Я вважаю, що в сексі, як і в більшості аспектів життя, людина має робити тільки те, що їй цікаво, а потім вона зрозуміє, чи подобається це їй. Я нікого не змушую підписуватись на свій магазин та любити іграшки. 

З іншого боку, з моїх спостережень, навіть люди, які знаходяться в спільнотах кінкі-вечірок та івентів еротичного характеру, можуть не знати майже нічого про секс-іграшки, дивуються існуванню ерекційних кілець та не розуміють різницю між вібраторами (фалічний девайс для вагінальної стимуляції з одним або двома моторами) та ділдо (секс-іграшка, що імітує ерегований пеніс). І чому не можна використовувати вагінальні вібратори як анальні іграшки. 

Фото надане Анною Галаєвою 

Я й досі отримую повідомлення, особливо від  "фейсбучних коментаторів", які вважають, що іграшки для дорослих — це сором та ганьба. Що жодна жінка, яка поважає себе та свого чоловіка, не буде користуватися іграшками. Що живий чоловічий пеніс — це єдине, що має задовольняти фізичні потреби жінки.

Однак ставитись до іншої людини — жінки чи чоловіка, як до джерела свого власного фізичного задоволення взагалі не окей. Бо секс — це не про те, щоб інша людина задовольнила твої потреби. Це про взаємодії та про контакт. Я б могла почати їм роз'яснювати, чому їх сексуальне життя з такою позицією досить обмежене, скоріш за все. І чому вони залишають себе без того рівня задоволення, якого могли б досягти, якби відкрили інші можливості.

Натомість мені цікаво розповідати про секс-іграшки та консультувати тих людей, кому це справді цікаво. Я вважаю, що іграшки — це класно, захопливо. До того ж я бачу досвід людей, з якими працюю півтора року, моїх клієнтів, багато з яких стали постійними. Хоча я й можу сказати, чому, можливо, у багатьох людей сформувалось негативне ставлення до секс-шопів, і я їх теж розумію.

Чому, на вашу думку, люди можуть негативно ставитись до секс-шопів?

А.Г.: Якими ми все ще бачимо більшість секс-шопів? Це щось червоно-чорне і виглядає ніби для маргіналів. На мою думку, інтелігентна, освічена людина не захоче туди піти, бо такий магазин виглядає гидко. Чому я маю йти по задоволення в якийсь підвал, що часто виглядає, як інквізиційна кімната? Авжеж, такий їх вид частково пов'язаний з законодавчими моментами (в Україні діє Закон України "Про захист суспільної моралі" від 20.11.2003, що зобов’язує експонувати, продавати та доставляти секс-продукцію в непрозорих пакунках з приміткою "продукція сексуального характеру, продаж неповнолітнім заборонено").

Як на мене, це одразу натяк на БДСМ. Більшість секс-шопів на цьому роблять акцент, бо це візуально привертає увагу, але, навпаки, виглядає так, наче це не для всіх.  

Тож, коли я робила свій інтернет-магазин, у мене була мотивація від зворотного. Я бачила недоліки наявних секс-шопів й хотіла зробити магазин, який буде експертним, де не буде акценту на оці от сексі-шмексі. Тому в мене майже весь контент — це огляди та розбір проблемних тем, які я висвітлюю в блозі. Я хотіла створити простір, де секс-просвіта буде більш комфортною. Цьому насправді дуже сприяє те, що я маю медичну освіту.

Яким чином це допомагає у ваші роботі?

А.Г.: Це заспокоює людей в плані того, що я не пораджу чогось небезпечного, можу анатомічно пояснити певні моменти. Окрім того, я працюю у сфері, де існує багато упереджень та суспільного несприйняття. Тож, мій статус ВПО, медична освіта та дотичність до теми війни через чоловіка військового дають мені велику опору та можливість легко протистояти хейту.

Тому, мені легко в цьому напрямку рухатись й говорити про те, що це окей. Та, які є класні штуки у світі товарів для дорослих. 

У чому саме користь секс-іграшок?

А.Г.: Навіть серед моїх знайомих виявилось, що досить багато класних, красивих, дорослих дівчат 30+, взагалі не знайомі зі своїм тілом, з тим, як правильно мастурбувати. Частина була в довготривалих стосунках, які не приносили фізичного задоволення. Дехто навіть не вдавався в це питання. Коли я почала займатися магазином і про це говорити, то до мене стали звертатись та просити: "а можна мені, будь ласка, консультацію чи щось таке".

Фото надане Анною Галаєвою 

Які іграшки у вашому магазині в топі?

А.Г.: Я не люблю це питання, бо "топ" — це  статистичні продажі. А те, що я рекомендую на кожен конкретний запит — це різні речі.

Я дуже люблю, коли людина звертається з індивідуальним запитом й дає мені змогу допомогти їй підбирати те, що буде відповідати її бажанню. В мене спочатку було побоювання, що людям буде складно обирати іграшки без можливості фізично їх помацати. Як показала практика, це взагалі не важливо, бо клієнти можуть не розбиратися в тому, що їм треба. І це нормально. Для того, щоб отримати задоволення від купівлі в секс-шопі, треба потрапити на класного консультанта, а він може бути як онлайн, так і офлайн. Від того, що ти потримаєш в руках силікон, ти не зрозумієш, чи ця іграшка закриє твою потребу. Це можливо, якщо консультант розбирається в товарі.

Тобто, якщо я не знаю конкретно, яку іграшку хочу, я можу описати консультанту свої очікувані переживання?

А.Г.: Та, і це дуже допомагає. До мене приходять люди з дуже різними запитами. Вони можуть хотіти щось конкретне та відразу сплатити замовлення на сайті. Якщо я знаю, що секс-гаджет, який вони обрали доволі специфічний, навіть якщо людина вже його оплатила, я їй напишу та поясню особливості цієї іграшки. Бо навіщо купувати те, чим не будеш користуватись, бо воно тобі не підходить? А повертати речі, куплені в секс-шопі не можна.

В мене був клієнт, який обрав дорожчу та потужнішу модель, яка йому не підійшла. Вже на наступний день він подзвонив мені й попросив повернути іграшку, на що я нагадала йому про неможливість повернути іграшку (про що детально написано на сайті) і спитала: "А ви б сильно хотіли купити собі мастурбатор, в який вже хтось дрочив?". Я пропоную різні варіанти, пояснюю, чим вони відрізняються. Кажу, які плюси в кожної з моделей, які я пропоную, та чому я їх пропоную.

Якщо людина приходить із запитом: "Я хочу щось спробувати, але не знаю що" — це теж запит. У такому випадку я розпитую про попередній досвід  з іграшками. Якщо людина починає шарітися, я повертаюся до моєї "непобідімки" — я ж лікарка. Жінки можуть соромитись сказати, що їм не вистачає кліторальної стимуляції під час сексу з чоловіком, хоча 85% жінок не можуть без неї отримати оргазм. 

Тому, коли ти приходиш в секс-шоп, немає сенсу соромитись. Пам'ятай, що, окрім тебе, є хтось, хто сказав щось ще більш пікантне. Або задав ще більш "тупе" питання, якщо ти думаєш, що твоє якесь нерозумне.  

Бо якщо ти вже прийшов до секс-шопу, то досить нераціонально, з точки зору свого власного задоволення, приховувати свій запит і ті питання, які в тебе є. Бо є ризик, якщо ти не поставиш ці питання і не проговориш те, що ти справді хочеш, то ти так і не отримаєш бажаного задоволення, за яким йшов.

Фото надане Анною Галаєвою 

Як не загубитись серед великого вибору? Як ви точно знаєте що порекомендувати?

А.Г.: На сайті в мене загалом близько 7 тисяч товарів. Це не все іграшки, але є кілька тисяч девайсів, кілька сотень кожного типу. Звісно, людина, яка не розбирається в таких товарах, буде довго блукати та витратить багато часу, і не завжди ефективно. Щоб спростити задачу, я роблю відеоогляди на найбільш вдалі моделі, адже тестую дуже багато різних. Деякі огляди є на сайті, але більшість в блозі в інстаграмі.

Чи є якась достатня кількість іграшок?

А.Г.: Особисто я за те, що іграшок має бути багато. Бо якщо ми говоримо про те, щоб досліджувати своє тіло, то в різні етапи циклу, жінкам хочеться абсолютно різної стимуляції! Це може бути щось ніжне, лагідне й досить низької інтенсивності. Або ж це може бути, навпаки, щось більш потужне, і в якийсь момент це може бути анальна стимуляція. Іноді хочеться пір'їнки та чогось такого, а іноді — БДСМ-свічку. І все це можна дізнатися тільки тоді, коли ти розбираєшся з тим, що подобається твоєму тілу.  

І коли у тебе є ось цей арсенал іграшок, ти можеш використати ту, яка тобі в цей момент конкретно підходить. Це не обов'язково мають бути іграшки. Бо для когось мастурбація "заграє новими фарбами", якщо додати, наприклад, новий гель. До речі, багато людей все ще нехтують купівлею лубрикантів, які дуже необхідні для користування всіма іграшками!

Іграшки стали моїми помічниками власного дослідження себе.

Тому говорити про те, що ти можеш досліджувати своє тіло, пробувати різні види стимуляції, не соромитися йти в секс-шоп, пробувати щось разом з партнером, розмовляти з партнером про секс, це дуже важливо.

Фото надане Анною Галаєвою

Чому так багато людей відчувають оцей сором? 

А.Г.: Тому що в нас тема сексу все ще досить табуйована. І через це в людей досі може виникати таке відчуття, що якщо вони багато думають та говорять про секс, то можуть здатися зацикленими збоченцями. Бо насправді, всі люди зацікавлені в сексі, але в різній мірі, відповідно до їх статевої конституції, настрою, стану лібідо. І якби в нашому суспільстві була культура розмовляти про секс, це б дуже сильно спростило його легалізацію в соціумі.

Ми з друзями, до речі, коли збираємося компанією на якісь свята, любимо грати в розмовні ігри еротичного характеру. Не тому, що хтось з нас планує між собою займатися сексом, а тому, що це розкриває розуміння горизонтів взагалі. Які межі є у різних людей, як люди сприймають одні й ті самі поняття. Дуже важливо про це спілкуватись. 
І важливо впроваджувати розмови про секс в культуру взаємодії хоча б зі своїм партнером. Багато проблем в сексі в парі можна вирішити елементарним діалогом.

Чи завжди для вас це було так легко?

А.Г.: У моєму житті був період, де не було розмов про секс. Мені було 20 років, напевно. Я була перший раз одружена. Тоді я не розуміла, що це важливо. До того ж я не розуміла, що саме приносить мені задоволення. Тому в першому шлюбі я жодного разу не отримувала оргазму. Не тому що чоловік був якийсь не такий. А, бо я з собою не була в контакті. Хоча, коли ми будуємо довготривалі стосунки, спілкування про секс — це, в принципі, одна із запорук того, щоб вони тривали. У кожного можуть бути абсолютно різні ритми, режими, стани лібідо тощо. Якщо про це не говорити, не аналізувати це, не вкладатись у власний секс, то є дуже велика ймовірність, що при впливі зовнішніх факторів ваші стосунки  розваляться.

І як ви почали це змінювати?

У всіх своїх стосунках я хотіла вносити якісь експерименти до статевої взаємодії. Це можуть бути різні техніки масажу, рольові образи тощо. Не обов'язково купувати секс-гойдалки одразу. Мені стало набагато комфортніше пробувати різне, коли мені зустрівся партнер, який теж був не проти. Коли ми почали стосунки, я побачила, що у нього є іграшка. Раз вона є, значить він "за". І відтоді я почала купувати. Найгірше, що може бути в сексі, якщо він нудний. Нудний секс, це взагалі не те, чим треба займатися. 

До речі, у мене перша секс-іграшка була, після якої я 5 років не купувала ніякі інші. Тому що це був провал. Я купила за 100 доларів кролика у 2012 році. Тоді, на найближчі роки, я для себе зрозуміла, що секс-іграшки — це щось дуже переоцінене, дороге й таке, що не приносить задоволення. 

Фото надане Анною Галаєвою

Чому?

З кроликами ситуація досить специфічна. Це дуже популярна іграшка, але до її вибору, як і до парних вібраторів, треба відноситись прискіпливо. Це класна іграшка для соло використання, але вона має анатомічно підходити. Бо якщо кролик тобі не дуже окей, то задоволення ти не отримаєш. І використовувати її для чогось іншого неможливо.

Але тут виходить у палиці два кінці. З одного боку, для того, щоб отримати задоволення й результат від технічних методів, тобі треба знати, що тобі подобається, а з іншого боку, щоб з'ясувати — треба спробувати. 

Якщо ти відчуваєш, що у сексуальній сфері є якась проблема, то можна і треба звертатись до сексолога. Я взагалі прибічник психотерапії та терапії в експертів. Якщо є проблема, то її треба вирішувати професійно. Тому звернення до сексолога — це дуже нормальна, логічна штука.

На цьому частина інтерв'ю завершується. Однак, ми попросили Анну підібрати топтовари її магазину, на які варто звернути увагу, якщо ви плануєте купити свою першу секс-іграшку.

На що варто звернути увагу дівчатам?

0 / 0

1. Вакуумний стимулятор Svakom Pulse Lite Neo зі смарт функціями. За словами Анни, він чудово підходить для того, щоб спробувати вакуумну стимуляцію клітора, якщо ви ніколи не користувались подібною іграшкою. Бюджетний, легкий у використанні та з можливістю керувати інтенсивністю девайсу зі смартфона, що також додасть пікантності до взаємодії з партнером.

2. Не анатомічний компактний вагінальний вібратор Svakom Amy 2, який можна використовувати як з вібрацією, так і без. Дозволить зрозуміти в чому особливості відразу двох видів іграшок: фалоімітатору (якщо використовувати іграшку без вібрації) та вібратору. Потужність вібрації можна регулювати.

3. Вібратор-кролик 3 в 1 Alive Caribbean Shine зі стимуляцією точки G. Він рекомендований для соло використання та має три активні складові: вакуумну стимуляцію, вібрацію фалічної частини, а також стовбуру для стимуляції точки G (ерогенна зона передньої вагінальної стінки). За словами Анни, враховуючи специфічність кроликів, ця модель пристосовується до особливостей анатомії й зручна для використання.

На що варто звернути увагу хлопцям?

0 / 0

1. Ерекційне кільце Dorcel Fir Ring без вібрації для продовження статевого акту та посилення ерекції. Перевага цього кільця в тому, що розмір охоплення регулюється й також дозволяє обхоплювати мошонку. Анна рекомендує обирати іграшку такого типу всім, хто хоче спробувати ерекційні кільця.

2. Ерекційне кільце Satisfyer Swordsman з вібрацією для додаткової стимуляції партнерки, а також для продовження статевого акту та посилення ерекції. Є також можливість регулювати охоплення пеніса та мошонки.

3. Реалістичні мастурбатори Fleshlight Girls, що імітують вагіни порноакторок. Обрати можна серед багатьох моделей. 

4. Яйце-мастурбатор Svakom Hedy X. Анна рекомендує його тим, хто вже користувався подібними іграшками, або ж тим, хто хоче спробувати вперше. Воно більш щільне, ніж більшість аналогів та має послугувати довший термін. 

5. Вакуумний стимулятор Ion by Arcwave PAT Stroker для чоловіків. Його дія аналогічна вакуумному стимулятору для жінок та дозволяє чоловікові безконтактно досягти оргазму.

На що варто звернути увагу парам?

0 / 0

1. Парний смарт-вібратор We Vibe Chorus Cosmic типу кліпси. За словами Анни, цей бренд єдиний анатомічно підходить більшості пар, адже решта аналогів, що дешевше, можуть не підійти. Керується як на девайсі, так і пультом.

2. Анально-вагінальний вібратор для пар Rocks Off Cocktail. Він призначений для одночасної анальної стимуляції жінки та для подвійної стимуляції статевих органів пари під час сексу. Керується також як на девайсі, так і пультом.

3. Вібратор для пар Love to Love Please Me. Має три моторчики в кожній кінцівці. Він не для одночасного використання, але його можна юзати багатьома способами: як мастурбатор для чоловіка, як вібратор для жінки, як масажер, як стимулятор різних ерогенних зон.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
IMG_20240118_223516_143-01-01-01.jpeg - Олександра Панченко
Мої теми - ментальне здоров'я, цікаві події в місті, соціум. Закінчила МП "Могилянська Школа Журналістики", бакалавра теж здобула в Могилянці на програмі "Біологія". Раніше працювала в ЗМІ, рекламі, туризмі. Зняла документальний фільм, що виграв у номінації "Найкращий неігровий фільм" у 2019 року на київському фестивалі "Кіноогляд". 4 роки працюю з психологом, люблю мандрувати та досліджувати культуру та традиційну їжу інших країн.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації