Де грати в гольф у Києві: клуби, академії, вартість

Де грати в гольф у Києві: клуби, академії, вартість Фото: unsplash

Гольф, який багато століть тому поширився на теренах Америки та Західної Європи, з часом знайшов своїх прихильників і в Україні. Де у столиці можна загнати м'яч у лунку?  

Фото: unsplash
Фото: unsplash

На свіжому повітрі 

Коли українці чують слово "гольф", у їхній уяві постає американський мільярдер-пенсіонер, обвішаний діамантами, який їде на раритетній автівці за місто, щоб неспішно пограти з такими ж друзями-однодумцями... Насправді ж гольф є одним з небагатьох видів спорту, в який можна грати з юного до поважного віку, самому чи з командою, в місті чи за ним. Він корисний для здоров'я, оскільки це активний відпочинок просто неба. Гольф — це олімпійський вид спорту, що доступний для кожного. Він сприяє розвитку концентрації, позбавляє від стресу, розвиває фізичні можливості. А Всеукраїнська федерація гольфу наголошує на тому, що це різновид дозвілля, який підтримує сімейні цінності й об'єднує родини.  

Гольфові поля різні за своєю довжиною. Переважно, щоб пройти одне за ігровий раунд потрібно пішки подолати 10–12 км. Час гри залежить не тільки від довжини поля, а ще від інших гравців, які можуть сповільнювати темп, шукаючи м'яч. Тож це чудовий варіант дозвілля на вікенд для тих, хто має час та натхнення для ігор на природі.  

Гольф — світовий спорт із 600-річною історією. Гра, за правилами якої м'яч заганяють в ямки або лунки через різні штучні перешкоди. Мета гри — впоратися із завданням найменшою кількістю ударів. 

Фото: pexels
Фото: pexels

Golf Center

Ймовірно, цей найвідоміший гольф-центр Києва розташований на Оболонській набережній, поряд із новим мостом-хвилею (пішохідним мостом на Оболонський острів). Тут можна навчитися гри з нуля або вдосконалити вже наявні навички. Є й індивідуальні заняття з тренером, і групові уроки для дорослих у гольф-академії. 

Особливу увагу приділяють дітям. Для малечі проводять окремі практичні заняття, під час яких розповідають про історію цього виду спорту та навчають гольф-етикету.

Центр пропонує програми для будь-яких свят: дитячих, дорослих, великих та малих компаній, сімейних застіль та тематичних вечірок. Тут можна розважитися на повну. Гольф-центр працює в будні з 14:00 до 19:00, а вихідними — з 10:00 до 19:00.

Майданчик також пропонує декілька режимів гри:

  • драйвінг рейндж: перші 50 м'ячів коштують 300 грн, наступні 50 — 250 грн;

Драйвінг рейндж — тренувальне поле, де гольфісти відпрацьовують дальні та середні за дистанцією удари. Найчастіше їх здійснюють зі спеціальних матів, рідше — з натурального трав'яного покриття.

  • стандартна гра, вартість якої 650 грн за годину, 1100 та 1500 грн за дві та три години гри відповідно;
  • чіп енд пат. Він обійдеться тобі в 500 грн;

Чіп — легкий удар із підкиданням м'яча. Пат — несильний удар у зоні гріна, метою якого є точний захід м'яча в отвір лунки. Грін — ділянка поля з максимально низькою травою та відповідно найкращою зоною ковзання, а також місце розташування лунки.

Де? Просп. Володимира Івасюка, 10Д (раніше просп. Героїв Сталінграда)

Якщо ти плануєш гру на полі, зарезервуй час мінімум за 24 години. 

Фото: golf-center
Фото: golf-center

GolfStream

Клуб GolfStream має три поля, включаючи єдине в Україні 18-лункове. На території також є клубний дім, драйвінг рейндж та аналізатори свінгу.

Свінг — це базовий та основний удар, який роблять сильно, щоб послати м'яч максимально далеко та влучно.

Клубний навчальний центр обладнаний критими стартовими майданчиками на 35 тренувальних місць, лекційним холом, тренажерним залом та двома секціями для індивідуальних занять. Усі уроки проходять під керівництвом інструкторів. Вартість гри на полі:

  • 9 лунок Park Course — 1700 грн;
  • 9 лунок Centaur Course — 2700 грн;
  • 9 лунок Club Course — 2700 грн;
  • 9 лунок Chamberlain Course — 3000 грн;
  • 18 лунок Premier Course —  4000 грн;
  • 18 лунок Chamberlain Course  — 5000 грн.

Регулярний турнір SAINTNINE KGC CUP Chamberlain Course 18 лунок:

  • вівторок — 1700 грн;
  • неділя — 2000 грн.

Індивідуальне заняття з інструктором:

  • 1 година на драйвінг рейнджі — 1 00 грн (м'ячі входять у вартість).
  • 1 година на полі — 2200/2500/2900 грн, залежно від складності поля.

А ще гольф-клуб проводить міжнародні, тематичні, корпоративні та щотижневі регулярні турніри. 

Середи найвідоміших клубних турнірів: Kiev Open Golf Tournament на Кубок Києва, Кубок клубних команд, Presidents Cup: Матчева зустріч збірних України та світу, українсько-японський турнір Sakura Open Cup, Нічний турнір Magic Night та сімейний турнір Golf Forever.

З 2008 року клуб приймав кваліфікаційні раунди відомих міжнародних турнірів: BMW Golf Cup International, Deutsche Bank Cup, World Golfers Championship, European Footballers’ Golf Classic, Mercedes Trophy Golf Weekend.

Відомі у світі юніорського гольфу бренди Little People's Golf Championship та U.S. KidsGolf також співпрацювали з клубом. 

У 2012 році клуб провів один із відбіркових раундів жіночої професійної серії Ladies European Tour Access Series (LETAS), що стало визначною подією в українському гольфі — першим кваліфікаційним турніром елітного Європейського гольф-туру. Низка офіційних клубних турнірів включена до календаря EGA та світового рейтингу гольфістів-аматорів WAGR, що свідчить про визнання майданчиків GolfStream на міжнародному рівні.

Важливо! Внаслідок ворожих обстрілів під час повномасштабної війни, заміський клуб зараз відновлює свою інфраструктуру та планує відкритися незабаром. Ремонту допомагає Всеукраїнська федерація гольфу. Чекаємо на відкриття легендарного клубу! 

 

  • Де? Київська обл., Макарівський р-н, с. Гавронщина, Гривневське шосе, 1.
Фото: Golf Stream
Фото: GolfStream

Lisnyky Golf & Villas

Цей заміський клуб, що відомий ще як гольф-центр Equides, з 1 червня відкрив 6 ігрових полів із загальною довжиною у 1362 метри та паром 22. Незабаром тут відбудеться перший турнір на новому полі. 

Пар — означає кількість ударів, необхідних для проходження лунки гравцем. Існує — пар 3 (110 м), пар 4 (320 м), пар 5 (480 м), що різняться відстанню від стартової точки до лунки. Також іноді зустрічається і пар 6 з відстанню від 100 м до 550 м.

Клуб пропонує гру в таких режимах:

  • повноцінні лунки пар 3 та пар 4 — великий простір та більші дистанції;
  • виклик новим перешкодам — початківці спробують грати в лісі з озерами та піщаними пастками на шляху;
  • знання правил — що робити, якщо м'яч загубився або незручно лежить під деревом;
  • ті тайм та грін фі — час виходу на поле зі спеціальним "квитком" — повернення до світових стандартів гри;
  • маршал — головна особа на полі, яка підтримує гравців та має повноваження знімати їх з раунду за суттєві порушення правил клубу та гри;
  • окремі стартові ті для гравців, початківців та дітей.

Ті тайм (tee time) — це час, на який гравець або група зарезервували початок гри на гольф-полі. Це допомагає уникнути скупчення гравців на стартовій ділянці та забезпечує плавний перебіг гри.

Грін фі (green fee) — це плата за доступ до гри на гольф-полі, яка може змінюватися залежно від часу доби, дня тижня, cезону та рівня гольф-клубу. Вона обов'язково містить право на користування полем, але не завжди додаткові послуги, такі як оренда гольф-карів та ключок. 

Клуб працює з 08:00 до 20:00. Вартість гри:

  • грін фі на 6 лунок — 1000 грн;
  • грін фі на 12 лунок — 1800 грн;
  • гольф-кар на 6 лунок — 500 грн.

Через складний рельєф поля клуб стимулює використовувати гольф-кари. Особливо вони сподобаються початківцям. 

  • Де? Новообухівська траса, с. Лісники, вул. Вишнева (Чапаєва), 36.
Фото: facebook.com/people/Lisnyky-Golf-Villas
Фото: facebook.com/people/Lisnyky-Golf-Villas

Для гри в гольф тобі потрібні:

  • гольф-м'ячі: завжди варто мати їх удосталь, адже під час гри можна втратити декілька;

  • підставка ті: маленькі дерев'яні чи пластикові підпори для м'ячика. Використовуються для першого удару зі стартової позиції;

  • рукавичка для гольфу: потрібні, щоб міцніше тримати ключку та не натирати руку;

  • маркер для м'яча: спеціальна монета, яку гольфіст кладе на гріні замість м'яча, щоб очистити його або виставити на лінію;

  • вилочка: після падіння м'яча на гріні залишається слід. За етикетом його потрібно заробити спеціальною вилочкою, у крайньому разі — підставкою ті;

  • дощовик, вітрозахисна куртка, парасолька: гольф грають за будь-якої погоди, тому важливо бути готовим до примх природи;

  • сонцезахисний крем та головний убір: гольфісти проводять багато часу на сонці, тому захист необхідний;

  • пляшка води та легкий перекус: залишатися енергійним та підтримувати водний баланс важливо для високого рівня концентрації та витривалості;

  • маркер: ні, це не повтор. За правилами гри гольфіст малює мітку на своєму м'ячі. Це можуть бути ініціали, точка чи малюнок — будь-що, що допомагає ідентифікувати м'яч;

  • рахункова картка та олівець: для записування кількості ударів та відстеження прогресу.

Читай також: Найкращі місця для пікніка, або де у Києві смажити шашлик

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації