Найкращі місця для пікніка, або де у Києві смажити шашлик

Найкращі місця для пікніка, або де у Києві смажити шашлик Фото: Getty images

У столиці справжня весна, а це означає, що стартував сезон пікніків та шашликів. Але палити багаття можна не всюди, де заманеться. Команда "ТиКиїв" з'ясувала, де є спеціально обладнані для цього місця та що чекає на тих, хто смажить шашлики там, де це заборонено.   

Фото: Pexels
Фото: Pexels

Куди ж піти?  

Згідно з правилами пожежної безпеки, багаття в місті дозволено розводити в спеціально відведених місцях. На сьогодні в Києві облаштовано понад 38 місць для пікніків на площі понад 5 тисяч гектарів. У таких місцях є лісові меблі: пеньки-стільці, столики, лавки, навіси, в деяких є навіть будиночки й дитячі майданчики.

Розводити вогонь можна не скрізь, а тільки там, де стоять мангали або є огороджене камінням місце для вогнища. 

З 4 березня 2021 року посилено відповідальність за порушення законодавства у сфері пожежної безпеки. Тепер, згідно зі ст. 175 КУпАП, порушення встановлених законодавством вимог "пожежної безпеки" загрожує штрафом у розмірі від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 – 3400 грн).

Підпал рослин у парках та на газонах (ст. 77-1 КУпАП) карається штрафом від 180 до 360 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3060 – 6120 грн).

 Голосіївський парк  

Фото: Pexels
Фото: Pexels

Для любителів шашликів у парку здають в оренду альтанки, мангали та продають дрова. Також можна взяти в оренду велосипеди, покататися на човні або  катамарані. Тут рай для натураліста: багато вікових дубів, качок та білок, яких можна погодувати. А також в парку нарахували 24 види рослин, занесених до Червоної книги України, серед яких: сон лучний, ковила дніпровська, півники сибірські, лілія лісова. З рідкісної фауни трапляються мідянка, видра, горностай, махаон, жук-олень, вусач мускусний.  

  • Де? Вул. Генерала Родимцева, 6-а 
Фото: "Київзеленбуд"
Фото: "Київзеленбуд"

ВДНГ (Національний комплекс "Експоцентр України")

Це місце вражає не тільки взимку, а й влітку. З приходом весни тут почали облаштовувати спеціальні зони для пікніка. Є можливість орендувати альтанки та мангали. Вугілля, шампури та решітку потрібно брати з собою. Проте дрова можна придбати на місці. Для любителів спорту є галявина, де можна пограти у волейбол або бадмінтон.  

  • Де? Просп. Академіка Глушкова, 1
Фото: vdng.ua
Фото: vdng.ua

Феофанія

"Феофанія" — парк-памятник садово-паркового мистецтва, що створений у 1972 році в Голосіївському районі на території однойменної історичної місцевості. Тут росте понад 80 видів дерев, кущів та ліан, серед яких є дерева віком понад 300 років. Розташовується він недалеко від перших двох локацій, але трохи далі від "цивілізації". Місце вражає красивими озерами та зеленими галявинами. Тут можна погодувати рибок та качок. У цій зоні є можливість орендувати столики, мангали та купити дрова або вугілля. Для батьків з малюками є дитячий майданчик, де діти зможуть бігати до вечора, а дорослі — відпочити.   

  • Де? Вул. Академіка Лебедєва, 32
Фото: facebook.com/feofaniya.park
Фото: facebook.com/feofaniya.park

Пуща-Водиця

Парк Пуща-Водиця розташовується посеред соснового лісу на самій околиці міста. З одного боку Пуща-Водиця омивається річкою Котурка, а з іншого —річкою Горенка. Там утворений цілий каскад ставків: Горащиха, Двірець, Карачун, Сапсаїв та Міський ставок. Це місце — одне з найпопулярніших серед любителів пікніків. Тут можна орендувати альтанки та мангали. Також у Пущі є можливість поплавати на човнах та погодувати білок. Понад 2 тисячі гектарів території парку оголошені заказником. Це означає, що тут заборонена вирубка дерев та полювання. 

  • Де? Пуща-Водиця, 4-14 лінії 
Фото Unsplash
Фото Unsplash

Парк "Партизанської слави"

Територія парку "Партизанської слави" — це об'єкт природно-заповідного фонду України. Також це один з найбільших столичних парків, його площа становить майже 112 га. Він має розлогі основні дороги, якими полюбляють гуляти відвідувачі, — велика соснова алея та велике прогулянкове кільце, а також мальовничі Червонохуторські озера. Це ідеальне місце для відпочинку з друзями та родиною. Тут є колесо огляду та інші атракціони, які точно сподобаються дітям. Біля одного з озер можна взяти в оренду мангали та альтанки. 

  • Де? Вул. Славгородська, 31

Китаєво

Якщо тобі замало шашликів та бадмінтону, то тут точно знайдеться, чим помилуватися. Приміром, можна побачити 300-річний каштан, який є найстарішим у Києві. Пишні ягідні кущі, що ломляться від плодів, фруктові дерева — все це й досі збереглося. Також на території цієї історичної місцевості на південній околиці столиці є печери та руїни стародавнього городища. Знахідки археологів датуються XVII століттям — коли тут уже почали облаштовуватися ченці. 

  • Де? Вул. Китаївська, 32
0 / 0

Парк "Муромець" (парк Дружби народів)

Парк "Муромець" в Деснянському районі Києва, розташований між двома спальними районами міста — Оболонню і Троєщиною — на Трухановому острові та на острові Муромець. Його площа — 219,4 га. Це місце для любителів активного відпочинку. Тут є спеціальні зони, де можна орендувати альтанку з мангалом, купити дрова і навіть замовити кальян. Для малечі є дитячі майданчики з батутами та атракціонами. Також можна взяти в оренду велосипеди, покататися на вейкборді, скористатися байдарками та водними лижами. Тут є поля для гри у волейбол та футбол.

  • Де? Проспект Шухевича
0 / 0

Парк Нивки

Одна з найпопулярніших місцин для пікніків та барбекю у Святошинському районі, де збираються біля озера. Тут є можливість не тільки посмажити м'ясо і пограти у волейбол, а й порибалити. Понад 30 років тому цю місцевість називали "Васильчиківською дачею", оскільки на локації розташовувалась дача київського генерал-губернатора Іларіона Васильчикова. Це парк-пам'ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення площею 46 га. Основою для його створення стали природні масиви грабової діброви (збереглося майже 11 га) та вільшняку (0,5 га), а також плодові сади (займали близько 3 га). У парку зроста­ють 78 видів деревних рослин, з яких 12 — голонасінні. Є старі дерева гіркокаштана звичайного, бука лісового, дубів червоного і звичайного. 

  • Де? Проспект Берестейський, 82Б  
фото: Konstantin Galaev
фото: Konstantin Galaev

Зона відпочинку "Живописна" 

У цій зоні є дерев'яні зруби, альтанки та мангали, дитячий майданчик та поля для активного відпочинку. Є можливість навіть замовити їжу з місцевого ресторану. Тут є всі умови для сімейного дозвілля та багато простору для дитячих розваг. 

  • Де? Вул. Мальовнича, озеро "Верховина" 
Фото: facebook.com/jivopisnaya2017
Фото: facebook.com/jivopisnaya2017

Залив Дніпра

Північний край початку правого берега, що оточений дніпровськими затоками з красивою набережною. Місця на берегах заток Собаче Гирло та Верблюд мають декілька зон відпочинку та барбекю. Тут можна купатися, засмагати, а також орендувати катамарани, байдарки та SUP-борди. 

  • Де? Станція метро "Героїв Дніпра", вул. Північна 
Фото: з відкритих джерел
Фото: з відкритих джерел

Гідропарк

Легендарна столична локація з атракціонами та купою розваг. Гідропарк — одне з найпопулярніших місць, де офіційно можна посмажити шашлики біля води. Тут є як безплатні саморобні столики та стільці, так і комфортабельні барбекю-зони. У Гідропарку можна орендувати альтанки від 8 до 25 осіб та пікнік-зони від 8 до 45 осіб. Альтанки обладнані всім необхідним — дощатими столами, лавами та місткими мангалами. Тут можна придбати дрова та вугілля.

  • Де? Станція метро "Гідропарк" 
Фото: Київ Цифровий
Фото: Київ Цифровий

Березняки

На лівому березі Києва розташований житловий мікрорайон Березняки, а на його території — декілька озер втиснутих між багатоповерхівками. Найбільше — Тельбін. З іншого боку — річка Дніпро, де на пляжі можна орендувати альтанки, що мають електрику, та мангали, до яких можна купити дрова, брикети та вугілля, а також взяти в оренду шампури, решітку-гриль та крісла-мішки.

  • Де? Дніпровська набережна, 2а 
Фото: Вербовий гай
Фото: Вербовий гай

Альтанки на Небрежі

Якщо ти живеш на Лівому березі, тебе точно зацікавить озеро Небреж. Це озеро-старорічище Дніпра, поглиблене і розширене внаслідок робіт з намиву території під час будівництва житлових масивів Позняки та Осокорки. На березі встановлені дерев'яні альтанки з мангалами. Тут можна взяти в оренду навіть шампури, сітку для смаження м'яса та попросити вугілля. А якщо щось забув — найближчий супермаркет всього в 700 метрів від тебе. 

  • Де? Вул. Колекторна
Фото: facebook.com/nebrezhstar
Фото: facebook.com/nebrezhstar

Парк "Відрадний"

Ландшафтний парк "Відрадний" розташований у Солом'янському районі. У центрі є ставок із перекинутим через нього пішохідним містком. Ставок одночасно є й одним із витоків річки Либідь, про що на його березі свідчить пам'ятний знак. Після реконструкції парку у 2008 році тут з'явилася окрема зона з альтанками для пікніків, де можна смажити шашлик та відпочивати з друзями. Для малюків є дитячі майданчики, атракціони, батути та мотузковий парк. Також на озері можна погодувати качок та побачити черепах.  

  • Де? Вул. Михайла Донця, 13
Фото: Pexels
Фото: Pexels

Озеро Радунка

Озеро Радунка у Дніпровському районі Києва розташовується між Райдужним масивом та Русанівськими садами. У 2017 році території, прилеглі до озера, отримали статус ландшафтного заказника місцевого значення. Тут є спеціальна зона відпочинку, де можна взяти в оренду сучасну та затишну альтанку й мангал. Також є можливість позасмагати, орендувати катамаран або навіть поплавати у Радунці. На березі працюють ресторани.   

  • Де? Вул. Райдужна, 25Б 
Фото: Pexels
Фото: Pexels

Ботанічний сад імені М. Гришка

Ця територія є об'єктом не лише заповідного фонду, а й історичного та культурного надбання України, тому охороняється державою як пам'ятка національного значення. Ботсад у серці столиці на Печерську — це особливо затишний куточок у Києві. Розводити вогонь тут заборонено, але можна взяти з собою ковдру, смаколики та помилуватися красою цього місця з видом на Лівий берег. Тут близько 10 тис. рослин, деякі з них є частиною унікальної колекції. У теплицях вирощують рідкісні види тропічних культур і є навіть ті, що вже не зустріти в природних умовах. Весною у саду цвітуть тюльпани, магнолії та бузок. 

  • Де? Вул. Тимірязєвська, 1
Фото: Getty Images
Фото: Getty Images

Куди піти зі своїм мангалом та шампурами? 

У Києві ще залишилися місця, де можна відпочити та посмажити шашлик безплатно.  

Парк "Сирецький гай"  

Сирецький гай — це один з найкрасивіших і наймальовничіших парків столиці. Він розташований на території Подільського та Шевченківського районів Києва. Тут немає спеціальних місць для барбекю, але на території лісопарку можна чудово відпочити серед столітніх дерев. Сюди однозначно потрібно взяти свій мангал, столик зі стільцями, шампури та інші аксесуари для зручності та власного комфорту.  

  • Де? Вул. Білецька, 10б 
Фото: Pexels
Фото: Pexels

Лісопарк "Виноградар"

Це спеціально облаштована зона відпочинку у сосновому лісі на околиці житлового масиву Виноградар. У пікніковій зоні розташовуються столики під дерев'яними навісами, де поміщається до 10 осіб. Біля них встановлені стаціонарні мангали, а на вході у лісопарк можна придбати вугілля. Є й великі столи на 20 осіб, але вони не оснащені мангалами й навісами. На території є досить колоритний ресторан "Фортеця", де можна дуже смачно поїсти, дитячий ігровий майданчик та мотузковий парк. 

  • Де? Перетин вулиці імені Г. Гонгадзе та проспекту Свободи 
Фото: foursquare
Фото: foursquare

Зона відпочинку "Мир"

Її ще називають кемпінг на Святошині. Це місце вважається комфортним для пікніків та тривалого відпочинку, адже можна встановити свій намет та залишитися ночувати. Також тут є саморобні дерев'яні меблі та облаштовані місця для багать. 

  • Де? Житомирська траса, Святошинський район (неподалік автостанції "Дачна") 
Фото: Г. Салай
Фото: Г. Салай

Читай також: Чи безпечні торгово-розважальні центри в Києві?

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації