Як зараз живе та працює музей Ханенків?

Як зараз живе та працює музей Ханенків? Фото: архів

Київ – місто, яке має величезну кількість різноманітних музеїв. Щоразу вони збирають черги туристів та гостей столиці, які мають величезне бажання познайомитися ближче з українською культурою.

Цього разу ми б хотіли вам розповісти про славнозвісний музей Ханенків.

Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків – музей світового мистецтва, у якому представлені найзначніші в Україні колекції мистецтва Європи, Азії та Давнього світу. 25 000+ предметів, з яких 1 000 артефактів: Пітер Пауль Рубенс, Джентіле Белліні, Хуан де Сурбаран, Жак-Луї Давід, Франсуа Буше та інші.

 

 

Знаменитий музей було створено у 1919 році у двох будинках кінця 19 століття, які вважаються памʼятками історії та архітектури. Друга будівля, розташована поряд, належала родині Сахновських, які були близькими родичами Ханенків.

РАНІШЕ

Почнемо з того, що Богдан Ханенко – нащадок давнього українського роду Ханенків, який народився в родині шляхтича Івана Ханенка у селі Лотоки, що на Чернігівщині. Його дружина Варвара Ханенко була старшою донькою українського підприємця та благодійника Ніколи Терещенка.

Подружжя Ханенків мало величезну жагу до власного художнього зібрання, і подорожуючи Європою, вони відвідали багато аукціонів та приватних колекцій. Через що за 40 років активного пошуку змогли зібрати справді цінну колекцію мистецтва: від європейського живопису до цілих комплексів археології.

 

 

Їхньою головною справою все ж залишалося відкриття у Києві музею світового мистецтва. Заповіт Богдана Ханенка був підписаний у квітні 1917 року, а через місяць він помер. Тому у грудні 1918 року Варвара Ханенко склала заяву до української Академії наук, якою безплатно передала колекцію, будинок і книгозбірню у власність УАН.

У 1992 році Київська студія "Тяжіння" Київнаукфільму створила документальну кінострічку "Музей Ханенків".

ЗАРАЗ

 

Внаслідок ракетного обстрілу столиці 10 жовтня музей зазнав руйнувань. Постраждали вікна, рами та скляні плафони, які волонтери перекрили та зібрали уламки скла. Зараз музей оголосив збір коштів на ліквідацію наслідків.

 

 

Наразі команда Музею Ханенків проводить консультації з фахівцями та чекає на фінальні підрахунки кошторису задля відновлення. Розписи та інтерʼєр в нормі, однак будівлю варто привести до ладу до настання серйозних холодів.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
IMG_3617.jpeg - Вікторія Головач
Редакторка ТиКиїв, закохана у Київ, у його ритм та красу. Люблю розповідати про місто через голоси його мешканців.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації