Коли буде метро на Троєщину?

Коли буде метро на Троєщину? Фото: КМДА

Довгоочікуване метро на Троєщину киянам обіцяли відкрити вже цього року через Подільсько-Воскресенський шляхопровід але через військовий стан та нестачу коштів у місцевому бюджеті будівництво цього року не передбачено. Зі слів міських експертів та чиновників, вартість такого "бенкету" на сьогодні обійдеться столиці у 2-5 млрд доларів. Команда "ТиКиїв" з'ясувала, яким буде нове метро та коли почнуть працювати станції. 

Фото: КМДА
Фото: КМДА

Вартість та проблеми будівництва

Старт будівництва метро на Троєщину було заплановано у Міській програмі розвитку інфраструктури Києва на 2024-2025 роки, про це йдеться в проєкті рішення, опублікованому на сайті КМДА. За словами голови та засновника Офісу трансформації Максима Бахматова, це коштуватиме місту шалених грошей, а метро буде не в "класичному вигляді".

Ті люди, які колись його проєктували у 1980-х роках, думали, що гроші не мають цінності. У Радянському союзі гроші не рахували. Скільки на будівництвах загинуло людей, скільки там витрачено коштів нікого не цікавило. Чи потрібен сучасний транспорт на Троєщині — так потрібен. Чи буде там класичне метро — ні, не буде. Тому що середня вартість кілометра — чотири мільярди гривень. Якщо ви порахуєте довжину того, що планують побудувати на Троєщину, там буде від 2 до 5 мільярдів доларів, за такі кошти можна відбудувати Маріуполь. Тому метро на Троєщину точно не буде пріоритетом, якщо його вартість складатиме п'ять мільярдів доларів, — заявив Максим Бахматов. 

Ще у 2012 році КМДА затвердила бюджет у понад 15 млн 136 тисяч гривень на будівництво нової "жовтої" гілки метро з двома електродепо до кінця 2026 року.

Було розроблено проєкт дільниці Подільсько-Вигурівської лінії метрополітену у Києві від станції "Глибочицька" до станції "Райдужна" з відгалуженням в бік житлового масиву Вигурівщина-Троєщина", — розповіли у КП "Київський метрополітен".

Фото: unsplash
Фото: unsplash

У 2021 році ексзаступник голови КМДА Олександр Густєлєв заявив, що міська влада додатково виділила на будівництво метра ще 30 млн гривень. А по новій лінії курсуватимуть шестивагонні поїзди, у той час, як на інших гілках київського метро вони п'ятивагонні. Також столичний метрополітен планує придбати сучасні поїзди з асинхронним тяговим електроприводом, які дозволяють значно економити електроенергію. 

Для початку потрібно переписати стратегію. Офіс Трансформації сформував проєкт, який називається Велике транспортне коло. Це розвиток сучасного швидкісного наземного метро, — додає Бахматов.

Офіс трансформації — це громадська організація, мета якої — підвищення ефективності державних і комунальних установ, підприємств, департаментів, компаній, виконавчих органів і зміна їх системи звітності та відповідальності.

Фото: КП Київський метрополітен
Фото: КП "Київський метрополітен"

Як планують відкривати станції 

Згідно з проєктом КМДА, на кінець 2023 року загальний бюджет програми будівництва метро на Троєщину становив 34 млрд 783 млн 627 тис. грн.

19 млрд 880,8 млн гривень планують виділити з місцевого бюджету, 800 млн гривень — з держбюджету і 14,1 млрд грн з інших джерел. У цьому році розпочнеться будівництво станції "Глибочицька", на неї витратять 5 млн грн у 2024-му та 20 млн грн у 2025-му. 

Також мають з'явитися такі станції:

  • "Подільська" (з пересадкою на ст. метро "Тараса Шевченка");
  • "Суднобудівна";
  • "Труханів острів";
  • "Затока Десенка";
  • "Райдужна".

Як зазначили у КМДА, перші три станції вже готові. 

0 / 0

Також в перспективі побудують пересадочний вузол з вже наявної станції "Вокзальна", що дасть змогу розвантажити пасажиропотік у центрі. Нова гілка метро проляже в п'яти районах столиці:

  • Солом'янський;
  • Шевченківський;
  • Подільський;
  • Дніпровський;
  • Деснянський.

Відкриття та будівництво метро на Троєщину, на жаль, напряму залежить від робіт на Подільсько-Воскресенському переході, який має з'єднати обидва береги Дніпра. За словами заступника Департамента транспортної інфраструктури Валентина Кульбако, наразі розпочато спорудження другої черги цього мостового переходу в напрямку проспекту Романа Шухевича. 

Ми з нетерпінням чекаємо відкриття та запуску нових столичних станцій. А ти?

Читай також: Нові станції метро у Києві: "Глибочицька", "Райдужна", "Суднобудівна" та "Труханів острів"

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації