Нові станції метро у Києві: "Глибочицька", "Райдужна", "Суднобудівна" та "Труханів острів"

Нові станції метро у Києві: "Глибочицька", "Райдужна", "Суднобудівна" та "Труханів острів" Фото: pexels

З початку 2024 року кияни навіть в мемах обговорюють відкриття довгоочікуваного метро на Троєщину. Різні експерти та політики давали суперечливі прогнози, тому команда "ТиКиїв" зв'язалася з Департаментом транспортної інфраструктури, аби дізнатися, коли чекати мемне метро та які станції вже готові. 

Фото: pexels
Фото: pexels

 

Чому нову гілку метро не буде запущено у 2024 році?

У департаменті нам повідомили, що згідно з Програмою економічного і соціального розвитку столиці на 2024 –2026 роки, рішенням КМДА асигнування на будівництво четвертої Подільсько-Вигурівської лінії метрополітену у 2024 році не передбачені через воєнний стан і обмеженість коштів міського бюджету.

За словами заступника директора Департаменту транспортної інфраструктури Валентина Кульбако, від будівництва не відмовляються, але проєктування та розбудову нової гілки метрополітену здійснюватимуть поетапно відповідно до розпорядження КМДА. План будівництва такий:

  • ділянка Подільсько-Вигурівської лінії метрополітену від станції "Глибочицька" до станції "Райдужна" з відгалуженням у бік житлового масиву Вигурівщина-Троєщина;
  • ділянка Подільсько-Вигурівської лінії від станції "Райдужна" до вулиці Братиславської з електродепо;
  • ділянка Подільсько-Вигурівської лінії від станції "Глибочицька" до Солом'янської площі;
  • ділянка Подільсько-Вигурівської лінії від станції "Райдужна" в напрямку на житловий масив Вигурівщина-Троєщина з електродепо;
  • ділянка Подільсько-Вигурівської лінії Солом'янської площі в напрямку до Кільцевої дороги з електродепо.

На першому етапі для забезпечення можливості будівництва ділянки Подільсько-Вигурівської лінії метрополітену від станції "Глибочицька" до станції "Райдужна" з відгалуженням у бік житлового масиву Вигурівщина-Троєщина планується коригування та перезатвердження у встановленому порядку існуючого проєкту, затвердженого розпорядженням
КМДА, актуалізацією та приведенням до чинних вимог державних будівельних норм (зокрема ДБН В.2.3-7:2018 "Метрополітени"), стандартів і
правил, — розповідає нам Валентин Кульбако.

Фото: unsplash
Фото: unsplash

Подільський мостовий перехід розрахований під сумісний рух метрополітену, відтак у верхньому ярусі естакад та мостових споруд передбачено влаштування автомобільного проїзду по 3 смуги руху в кожному напрямку, нижній ярус будується під рух метрополітену та запроєктований під рухомий склад з 6 вагонів метро. 

За словами заступника директора Департаменту транспортної інфраструктури Валентина Кульбако, замовником будівництва об'єкта "Будівництво Подільського мостового переходу через р. Дніпро у Києві" є КП "Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд".

Фото: unsplash
Фото: unsplash

Які станції вже готові? 

У департаменті нам повідомили, що попри воєнний стан, метро повільно, але продовжують будувати. Деякі станції вже майже закінчили. 

В основних конструкціях побудовано передбачені під рух метрополітену естакаду на Рибальському півострові та станцію метрополітену "Суднобудівна", лівоповоротний з'їзд з Подільського мостового переходу на вул. Набережно-Рибальську, міст через р. Дніпро, естакаду на Трухановому острові та станцію метрополітену "Труханів острів", міст через затоку Десенка, естакаду в урочищі Горбачиха та станцію метрополітену "Затока Десенка". Тривають роботи з влаштування конструкцій тунелів метрополітену мілкого закладання станції метро "Райдужна", — говорить Валентин Кульбако.

Також за словами заступника, наразі розпочато спорудження другої черги Подільсько-Воскресенського мостового переходу в напрямку проспекту Романа Шухевича. Зараз йдуть роботи з прокладання тунелю під залізницею між Русанівськими та Воскресенськими Садами та з будівництва під'їзної дороги, яка з'єднає міст із житловим масивом Троєщина. Рух транспорту цією дорогою планують запустити в обох напрямках.

Фахівці влаштовують насип та ведуть підготовчі роботи для будівництва тунелю під залізничним полотном, довжина тунелю становитиме 90 метрів. Будуватимуть його відкритим способом. Паралельно споруджуються бурові палі для підпірних стінок, які відмежують дорогу до тунелю від трамвайних колій, — каже Валентин Кульбако.

У департаменті додають, що на лівобережжі траса лінії проходитиме через зони відпочинку загальноміського призначення — урочища Горбачиха та Труханів острів, по Воскресенському бульвару та проспекту Червоної Калини з відгалуженням до вулиці Братиславської. А на правобережжі траса проходитиме по межі Подільсько-Куренівської промислової зони та кварталів житлової і громадської забудови Рибальського півострова і Подолу.

Далі траса лінії пройде через житлові квартали Татарки, Лук'янівки, район вулиць Дмитрівської і Золотоустівської, Галицької площі та Центральний залізничний вокзал. Надалі передбачається її подовження в напрямку Солом'янської та Севастопольської площ, потужної промислової зони біля залізничної станції "Пост-Волинський", Міжнародного аеропорту "Київ" (Жуляни), Кільцевої дороги. Тобто плани грандіозні.

На першому етапі метро курсуватиме ділянкою від станції "Глибочицька" до станції "Райдужна". Ми з нетерпінням чекаємо відкриття та запуску нових столичних станцій. А ти?

Читай також: Коли буде метро на Троєщину?

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Матір льотчика, якого нарекли привидом Києва, стала військовою капеланкою - 412x412
Новини

Валентина Твердохліб

Матір льотчика, якого нарекли привидом Києва, стала військовою капеланкою

Конструктивізм по-київськи: чим цікаві сторічні столичні кондомініуми - 412x412
Вулиці

Майя Двалішвілі

Конструктивізм по-київськи: чим цікаві сторічні столичні кондомініуми

Київські музейники виступають проти руйнування пам'ятника Михайлу Булгакову - 412x412
Новини

Валентина Твердохліб

Київські музейники виступають проти руйнування пам'ятника Михайлу Булгакову

Гід на вихідні: куди піти в Києві 27-28 квітня - 412x412
Афіша

Вікторія Аронова

Гід на вихідні: куди піти в Києві 27-28 квітня

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації