Калюжі для капібар та пляжі для фламінго: як київський зоопарк облаштував нові домівки своїх мешканців

Калюжі для капібар та пляжі для фламінго: як київський зоопарк облаштував нові домівки своїх мешканців Фото: Київський зоопарк

Взимку цього року ми відвідували столичний зоопарк, щоб з'ясувати як живуть його мешканці під час повномасштабної війни. Сьогодні ми побували в KyivZoo, аби дізнатися про нові літні домівки тварин та експозиції.  

Фото:"ТиКиїв"/Ігор Кузнєцов
Фото: "ТиКиїв"/Ігор Кузнєцов (на світлині Кирило Трантін)

Крила та кігті 

Нас зустрів директор Київського зоопарку Кирило Трантін. Вітаємося біля домівки тигриці Даліли, яку врятували з прифронтових територій сходу країни. За майже пів року дівчинка адаптувалася до нового дому, набрала вагу, стала пухнастіша, але на контакт з людьми все ще йде важко.  

Фото:"ТиКиїв"/Ігор Кузнєцов
Тигриця Даліла. Фото: "ТиКиїв"/Ігор Кузнєцов

По інший бік зустрічаємо тигрицю Машу, яка вже підросла. Просто так її черевце не полоскочеш — Маша, граючи, почала на нас полювати. Серед тигрів вона найактивніша. За словами співробітників зоопарку, між директором закладу та тигрицею виник певний зв'язок та довіра, тому коли вона його бачить, одразу біжить до нього. 

Фото:"ТиКиїв"/Ігор Кузнєцов
Тигриця Маша. Фото: "ТиКиїв"/Ігор Кузнєцов 

Проходимо далі й бачимо новий авіарій — домівку для врятованих птахів. У 20 різнобарвних папуг складне минуле: когось з них привезли з постраждалих територій, когось віддали люди, а інших просто підкинули під зоопарк у коробці.  

У цьому році ми плануємо побудувати ще декілька нових будинків для врятованих птахів. Взимку ви бачили їх як раз на карантині, тому тут знаходяться ті, що подолали цей етап. На людей вони спокійно реагують, стресу немає, тому все добре, — розповідає нам Кирило Трантін 

 

0 / 0

Друг із хоботом та Лілуша 

З приходом тепла красунчик слон Хорас оселився в літньому вольєрі. Заходимо на майданчик головної зірки столиці, аби погодувати його. 

Ми з Хорасом — справжні друзі. Він довіряє мені, але, звісно, я не забуваю  про техніку безпеки. Якщо слон схопить хоботом та потягне до себе, то можуть вже й не врятувати... Він дуже активний та товариський, приязний до мене та хлопців, які з ним працюють. Проблем з ним ніколи не було, — розповідає Кирило Трантін

 

0 / 0

Розвертаємося й неподалік бачимо загін бегемотиці Лілуші. Проходимо всередину, але красуня не виходить. Кирило пропонує тварині яблука та просить її вийти до нас. Кілька хвилин подумавши, вона таки з'являється на вулиці. Три тонни з характером, але яка краса! 

Взагалі, коли трохи прохолодно, Лілуша не любить виходити на вулицю. А ще з нею завжди потрібно розмовляти — їй так подобається, так їй спокійніше, —  каже Трантін  

 

0 / 0

Капібари та нові домівки

Нарешті вирушаємо напевно до найпопулярніших тварин у всьому світі, про яких є відома пісня "Капібара", що завірусилася у соцмережах. 

Фото:"ТиКиїв"/Ігор Кузнєцов
Фото: "ТиКиїв"/Ігор Кузнєцов

Їх перевели на літню фазенду. Капібари — це рід гризунів, поширений в країнах Латинської Америки. Вони живуть на берегах річок, озер, струмків і в болотистих місцинах, ведуть напівводний спосіб життя, живляться рослинами. Слово "капібара" прийшло із мови гуарані і його можна перекласти як "господар трав".  

Фото: "ТиКиїв"/Ігор Кузнєцов

Літні угіддя капібар у столичному зоопарку максимально наближені до природних умов: звивистий струмочок, піщаний пляжик, трав'яні луки, розлогі кущі, тінисті дерева та найулюбленіше — калюжі з багнюкою, у якій вони обожнюють борсатися.

Знайти капібар можна у копитному ряду Київського зоопарку, між вольєрами гуанако та мунтжаків.

Фото: Київський зоопарк

Рухаємося далі й бачимо модернізовану домівку для фламінго. Ці красуні також нещодавно вийшли на літній майданчик та отримали нову "пляжну зону". 

Крім надзвичайної вроди, ці птахи цікаві своєю ходою, що нагадує запальні танці. Серед "фірмових" рухів — тупцювання у каламутній воді з розмахуванням крилами, а також одночасні для всієї зграї ритмічні оберти шиї та голови.

Рожеві фламінго не просто полюбляють багнюку, а спеціально її шукають. Адже тільки з неї вони будують справжні "замки", які слугують їм гніздами.

0 / 0

Поряд з фламінго нову експозицію отримали ведмеді. Їм до весняного пробудження облаштували нові угіддя. Зокрема, встановили 2 питні фонтанчики, 4 гамачки, дерев'яну платформу для денного відпочинку, годівничку-барабан, альпійську гірку, а також досипали лісовий ґрунт.

Фото: Київський зоопарк

Ґрунт рясно засадили кущами малини та фруктовими деревами. Поміж них розкинулися галявинки, вкриті різнотрав'ям із яскравими польовим квітами. Для підтримки цієї зеленої оази облаштували спеціальну систему дощування.

Фото: Київський зоопарк

За словами Кирила Трантіна, крім цього оновили бар'єри й техніку безпеки для "косолапиків", аби вони собі не нашкодили. 

Фото: "ТиКиїв"/Ігор Кузнєцов
Фото: "ТиКиїв"/Ігор Кузнєцов

Врятовані тварини

4 квітня 2024 року поліція Києва затримала водія вантажівки, який у переобладнаному кузові перевозив дев'ятьох плямистих оленів без дозвільних документів. Їх віддали у столичний зоопарк, де спочатку боролися за їхні життя, тому що деякі з них були травмовані. Життя одного із них, з пораненою ногою, висіло на волосині. 

Нещодавно ми знайшли власника цих оленів, тому незабаром ми їх повернемо. Тварини врятовані, а нам вкрай необідне місце для інших, —  розповідає Кирило Трантін  

 

0 / 0

Важливо! Якщо під час відвідування зоопарку спрацювала повітряна тривога, необхідно покинути територію та піти в укриття. Одразу після скасування сигналу про небезпеку можна повернутися до зоопарку, показавши білет. 

За словами директора KyivZoo, у будні зоопарк відвідує понад тисяча людей, у вихідні — від 3-х до 6-ти тисяч відвідувачів.

А ще цього року зоопарк облаштує 9 нових комфортних домівок для тварин. 

Адреса зоопарку: просп. Берестейський, 32
Графік роботи: у понеділок — з 12:00 до 17:00; з вівторка до неділі — з 10:00 до 17:00.
Вхід у зоопарк — до 17:00, перебування на території — до 18:30
Вартість квитка: придбаного онлайн — 220 грн (дорослий), 130 грн (дитячий); придбаного у квитковій касі — 205 грн (дорослий), 115грн (дитячий).

0 / 0

Читай також: Лелека в гнізді – мир в Україні

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації