Підготовка шкільних укриттів: що зміниться в новому навчальному році

Підготовка шкільних укриттів: що зміниться в новому навчальному році Фото: Unsplash

Спочатку через пандемію COVID-19, а потім через повномасштабну війну, школярі України змушені навчатися вдома або в укриттях своїх шкіл. "ТиКиїв" розповідає, як на Київщині триває підготовка до нового навчального року.

Фото: Unsplash
Фото: Unsplash

Новий навчальний рік

Начальник Київської ОВА Руслан Кравченко повідомив, що наразі триває будівництво укриттів у 18 школах та дитячих садках, а також ремонтні роботи — у 12 освітніх закладах. В чотирьох — планують встановити модульні укриття.

Модульні укриття будують із бетонних блоків марки Б35-Б40 із пластифікатором у складі. Їх облаштовують там, де немає бомбосховищ чи захисних споруд. Модульні укриття здатні захистити від уламків й ударної хвилі. 

Загалом у закладах освіти Київщини вже готові понад 1280 укриттів, які облаштували у майже 900 школах та садочках протягом двох років. Завдяки цим зусиллям 97% освітніх закладів Київщини працювали в очному та змішаному форматі. Дистанційно — лише ті, в яких не завершили відновлення або відсутні укриття.

Ми працюємо над відбудовою освітніх закладів, щоб діти могли повернутися до повноцінного навчання, — зазначив Руслан Кравченко

Він додав, що в новому навчальному році буде створено 990 перших класів, де навчатиметься майже 21 тисяча учнів.

Внаслідок російської агресії на Київщині було пошкоджено та зруйновано 244 освітні заклади, з яких 202 вже відновили. 

Фото: Unsplash
Фото: Unsplash

Готуємося до осені

27 червня Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль провів нараду з чиновниками освітньої галузі для обговорення підготовки до наступного навчального року. На порядку денному були питання відновлення навчальних закладів, забезпечення підручниками та шкільними автобусами, облаштування укриттів, а також створення безпечних умов та безбар'єрного доступу.

До наради приєднався міністр освіти та науки Оксен Лісовий. Згідно з даними МОН, у 2024 році в Україні очно працює понад 7,3 тисячі шкіл (58%), де навчається більш ніж 1,7 млн учнів. Дистанційно — 2,4 тисячі шкіл (19%), а 2,8 тисячі (22%) — використовують змішану форму навчання. 

Шмигаль наголосив, що уряд цього року передбачив 2,5 млрд грн на облаштування безпечних умов у школах і вже розподілив кошти на 50 проєктів. Загалом укриттями забезпечили 10,5 тисяч шкіл, з яких майже половина має умови для організації навчання в сховищах. Крім того, спрямували 1 млрд грн на придбання шкільних автобусів. 

З їжею, світлом і теплом 

Для забезпечення комфортного та безпечного навчального процесу в умовах війни Київська обласна військова адміністрація впроваджує низку важливих реформ. Однією з них є значне покращення шкільного харчування, що стало можливим завдяки підтримці міжнародних донорів, державного й обласного бюджетів.

Завдяки цій ініціативі, гарячими обідами вже забезпечено понад 122 тисячі учнів. Цьогоріч планується збільшити цю кількість ще на 20%, — повідомив начальник Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко

У Київській області впроваджують три моделі організації харчування:

 • фабрика-кухня;
 • опорна кухня;
 • базова кухня.

Фабрика-кухня вже функціонує в Бучанській територіальній громаді, а у Вишневій громаді розпочалися проєктні роботи для створення нової фабрики. Цьогоріч на закупівлю обладнання для харчоблоків виділили 15 мільйонів гривень. 

Також Міністерство освіти і науки України (МОН) готує навчальні заклади до нового осінньо-зимового періоду та опалювального сезону з урахуванням можливостей використання альтернативних джерел енергії та гнучкого графіка освітнього процесу.

Для цього МОН опублікувало рекомендації для закладів вищої та фахової передвищої освіти щодо підготовки до нового 2024/2025 навчального року: 

 • за можливості, розпочати 2024/2025 навчальний рік у першій половині серпня 2024 року. Це стосується всіх рівнів освітніх програм, окрім студентів перших курсів;
 • використовувати суботні дні як робочі в теплі місяці року;
 • з середини листопада 2024 року до середини березня 2025 року планувати проведення заліково-екзаменаційної сесії, практичної підготовки, виконання курсових і кваліфікаційних робіт, подовжених канікул, а за необхідності — продовжити заняття в дистанційному форматі;
 • за потреби подовжити освітній процес у 2024/2025 навчальному році до кінця липня 2025 року, окрім випускних курсів;
 • провадити освітній процес у традиційному (аудиторному) або змішаному (аудиторно-дистанційному) форматах у приміщенні закладу освіти або його окремому корпусі в межах розрахункової місткості споруд цивільного захисту;
 • у тилових регіонах забезпечити проведення освітнього процесу переважно в аудиторному форматі з урахуванням безпеки учасників освітнього процесу та за погодженням з обласними військовими адміністраціями;
 • у прифронтових та прикордонних областях, де існує ризик артилерійських обстрілів, освітній процес можна здійснювати в укриттях. За погодженням з обласними військовими адміністраціями — на базі інших закладів освіти в тилових регіонах у змішаному або (як виняток) дистанційному форматі;
 • передбачити функціонування локальних систем оповіщення про небезпеку.

У деяких школах та ліцеях вже встановлюють сонячні електростанції, які обігріватимуть приміщення "зеленою енергією" та забезпечать можливість учням займатися в будь-який час.  

0 / 0

Цьогоріч (вперше за чотири роки) заклади освіти планують розпочати навчання 1-го вересня. 

Читай також: Безпечні літні канікули: поради батькам та дітям    

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Експертиза остаточно встановила, що призвело до аварії у метро між "Деміївською" та "Либідською" - 412x412
Новини

Вероніка Кіреєва

Експертиза остаточно встановила, що призвело до аварії у метро між "Деміївською" та "Либідською"

Як поводитися з людиною, яка перенесла інсульт: пояснює неврологиня - 412x412
Здоров'я

Артем Прокопенко

Як поводитися з людиною, яка перенесла інсульт: пояснює неврологиня

Аварія між "Деміївською" та "Либідською": поліція вручила підозри — в метрополітені відреагували - 412x412
Новини

Тетяна Трифонова

Аварія між "Деміївською" та "Либідською": поліція вручила підозри — в метрополітені відреагували

У КМДА заявили, що змусили забудовника погодитись відновити садибу Зеленських - 412x412
Новини

Вероніка Кіреєва

У КМДА заявили, що змусили забудовника погодитись відновити садибу Зеленських

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації