Що треба знати про Ботанічний сад ім. Гришка

Поділитися

Що треба знати про Ботанічний сад ім. Гришка

Що треба знати про Ботанічний сад ім. Гришка Фото: Unsplash

Весняної пори, коли хочеться гуляти й насолоджуватись природою, варто завітати в одне особливе місце в Києві. Його називають "легенями міста" та "квітучим центром країни". А офіційна його назва – Національний ботанічний сад імені Миколи Гришка. Розповімо про історію ботсаду і його найпопулярніші локації.

Історія

Ідея створити в Києві ботанічний сад з’явилась у 1918 році, за 17 років до початку його будівництва. Ініціатором виступив ботанік Володимир Липський. Саме він розробив структуру ботсаду й план будівництва, а також окреслив напрями його діяльності. Пізніше Липський переїхав до Одеси й до кінця життя очолював схожий проєкт – Ботанічний сад Одеського університету.

Пізніше проєктом будівництва Ботанічного саду зацікавився інший відомий ботанік – Олександр Фомін. На його честь, до речі, назвали інший ботанічний сад у Києві. Будівництво розпочалося в 1935 році.

У 1939 році Микола Гришко обійняв посаду директора Інституту ботаніки, а директором Ботанічного саду став Яків Климович Гоцик.

За декілька років існування та до початку війни Ботанічний сад налічував близько 1050 рослин просто неба та 1000 таксонів оранжерейних рослин. Після війни, аж у 1964 році, Ботанічний сад відновив роботу.

Фото: інстаграм kirilltikhov

Значення Ботанічного саду

Ботанічний сад – це не просто красива місцевість, а науково-дослідна установа. Тут створюють ботанічні сади й парки, проводять дослідження в галузі охорони природи, тут зберігається генофонд рослин.

Крім того, Ботанічний сад входить до природно-заповідного фонду України. Він є пам’яткою садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення. І не дивно, адже це цілих 130 га у самому центрі міста, де вирощують близько 12 000 видів, форм та сортів рослин. Це найбільший Ботанічний сад України.

Фото: Unsplash

Що варто побачити?

Насправді гуляти ботанічним садом можна годинами, й усе одно не встигнеш побачити все, що там є. У цьому, напевно, і є його особливість.

Найпопулярнішими місцями парку є найбільший сад троянд в Україні, сад бузку, сад півоній, алея сакур, оранжерейний комплекс, сад витких рослин та флористичні комплекси з назвами: Середня Азія, Ліси рівнинної частини України, Українські Карпати, Степи України, Крим.

Фото: Unsplash

Ботанічний сад приваблює відвідувачів увесь рік. Щосезону він сприймається по-різному й подарує тобі різні емоції.

Наші поради:

Фото: Unsplash
Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації