Що буде з Повітрофлотським мостом після руйнування?

Що буде з Повітрофлотським мостом після руйнування? Фото: Wikimapia.org

9 червня обвалилася пішохідна частина Повітрофлотського шляхопроводу, заблокувавши трамвайну колію й автошлях, що проходять під ним. Ми зв'язалися з комунальним підприємством "Київавтошляхміст", щоб дізнатися, чи планується реконструкція цього важливого для міста об'єкта.

0 / 0

Потрібне обстеження

Після обвалу шляхопроводу водії легкових автомобілів власноруч прибирали бетонні блоки з перекритого заїзду з вулиці Жилянської на міст, намагаючись відновити хоча б частковий рух транспорту. Того ж дня, КМДА повідомила, що через обвал затримуються трамваї №1 і №3, а також тимчасово обмежили проїзд автомобілів уздовж трамвайної лінії на межі Борщагівської та Жилянської вулиць. 

Фото: t.me/kyivpatrol
Фото: t.me/kyivpatrol

Рух відновили, але що буде далі? У КП "Київавтошляхміст" нам повідомили, що шляхопровід останній раз реконструювали у 1982 році. Роботи з "підтримувального ремонту" шляхопроводу й пішохідної частини мосту були заплановані "Київшляхремонтом" (балансоутримувач) на цей рік. Але тепер проєкт потрібно оновити. 

Зараз ми встановлюємо причини неконтрольованого руйнування консольної частини мосту. Наше підприємство виконає спеціальне обстеження, за результатами якого ми надамо відповідні висновки та також рекомендації стосовно подальшої експлуатації споруди, — розповів нам начальник "Київавтошляхмосту" Богдан Кобернюк

Слід зазначити, що паралельно з цим КК "Київавтодор" більше за 7 років готується до масштабної реконструкції всього транспортного вузла на перетині проспекту Повітряних Сил (раніше Повітрофлотський проспект) із Берестейським. Оголосили кілька тендерів, за результатами третього — у травні 2021 року уклали договір на 31,99 млн грн з ПП "НВФ "Мостопроєкт". Компанія повинна була розробити документацію до кінця 2022 року, однак ці терміни кілька разів відкладали. Нині діє додаткова угода, згідно з якою проєкт та кошторис повинні бути розроблені до кінця 2024 року.

Аварійного статусу Повітрофлотський шляхопровід не мав, однак ще у 2014 році фахівці КП "Київавтошляхміст" оцінили технічний стан шляхопроводу як "обмежено працездатний та такий, що потребує виконання ремонтних робіт капітального характеру".

В останні роки навіть візуально можна було помітити зношеність окремих конструкцій Повітрофлотського шляхопроводу: кияни періодично повідомляли про обсипання та руйнування його частин.

Фото: Архів
Фото: Архів 

Одна з головних транспортних артерій міста

Нагадаємо, Повітрофлотський шляхопровід був побудований у 1956–58 роках. Він з'єднує проспект Повітряних Сил із вулицею Чорновола. Шляхопровід складається з трьох секцій: одна — над залізницею, друга — над лінією швидкісного трамвая та третя — над Берестейським проспектом.

Одним із найгучніших питань у контексті дерусифікації та декомунізації Києва стала дискусія щодо перейменування Повітрофлотського проспекту та відповідно самого моста. Кияни, попри заклики деяких політичних сил перейменувати його на проспект Європейського Союзу, проголосували в додатку "Київ Цифровий" за незначну зміну назви — на проспект Повітрянофлотський. 

Нині проспект Повітряних Сил — важлива транспортна артерія міста, одна з головних у Солом'янському районі Києва. 

До перейменування 1923 року він називався Кадетським шосе.

Вздовж проспекту розташовані будівлі, які відіграли важливу роль в історії не лише району та міста, але й всієї країни. Зокрема, тут розташована будівля Міністерства оборони України, а поряд — Центральний залізничний вокзал. Також під мостом пролягає трамвайна колія. Усе це робить транспортну розв'язку надзвичайно важливою для Києва. 

Фото: Wikimapia.org
Фото: Wikimapia.org

Під час повномасштабного вторгнення у 2022 році, цей проспект, зокрема й обвалений міст, став мішенню ворожих сил. Кілька днів поспіль військові з будівлі Міноборони вели вогонь, щоб захистити дорогу та стратегічно важливі об'єкти. 

Проспект Повітряних Сил має надзвичайне значення не лише для транспортних шляхів, а й для оборони міста. Тож чекаємо на масштабну реконструкцію. 

Читай також: Як BIM-технології та 3D-принтери допоможуть у відбудові Києва

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації