Wi-Fi в укриттях та відеонагляд: які цифрові технології впроваджують у київських школах

Wi-Fi в укриттях та відеонагляд: які цифрові технології впроваджують у київських школах Фото: Freepik

В умовах повномасштабної війни школярі та вчителі щодня потребують безпечного навчального середовища. За словами чиновників, нині столиця впроваджує в закладах освіти сучасні цифрові рішення — а які саме?

Як повідомив заступник голови КМДА Валентин Мондриївський, у межах цільової програми "Цифровий Київ" на 2024-2025 роки основні напрями — це:

  • розширення систем відеоспостереження;
  • забезпечення стабільного інтернет-зв'язку в укриттях;
  • розвиток мережевої інфраструктури у школах.

Мондриївський зазначив, що система відеоспостереження, яку впроваджують спільно з Департаментом інформаційно-комунікаційних технологій, охоплює навчальні заклади та прилеглі території.

Нині у столичних школах і дитячих садках працює понад 3,5 тисячі відеокамер. Це дає змогу посилити безпековий контроль та оперативно реагувати на можливі загрози.

Фото: kyivcity.gov.ua

Не менш важливо забезпечити стабільний інтернет-зв'язок в укриттях навчальних закладів. На сьогодні Wi-Fi під'єднано до 391 школи, і ця робота триває. А у 2025 році планується подальше розширення мережевого покриття.

Важливим завданням лишається забезпечення безперебійної роботи відеоспостережень і бездротових мереж у школах під час можливих відключень електроенергії. Ми плануємо вийти на режим функціонування системи до 5 годин в умовах відключень, — сказала директорка Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА Вікторія Іцкович.

Фото: kyivcity.gov.ua

Водночас місто працює над розвитком цифрової інфраструктури в навчальних закладах, пише офіційний портал Києва. Так, у 45 закладах освіти Оболонського району та 26 школах Дніпровського району вже побудували локальні мережі (LAN). Паралельно у Дніпровському районі облаштовують інфраструктуру для безперебійного доступу до цифрових сервісів. 

Триває й активне впровадження бездротового доступу до мережі: у школах Дніпровського та Печерського районів встановлюють Wi-Fi точки, а у Шевченківському та Подільському районах проєктують Wi-Fi мережі. Усі ці заходи мають забезпечити цифрову безбар'єрність в освітньому середовищі столиці.

На додачу до цифрових сервісів безпеки в Києві впроваджують систему автоматизованої технічної охорони навчальних закладів. Контроль за реалізацією та експлуатацією доручили керівникам районних управлінь.

Фото: kyivcity.gov.ua

Ми використовуємо сучасну систему технічної охорони, якою користується вся країна, і посилюємо спроможності мобільних груп реагування. Це важливий інструмент безпеки для учнів і вчителів, тож закликаємо всі школи користуватися можливостями, які надає місто, — наголосив заступник голови КМДА Валентин Мондриївський.

Нагадаємо, що у столичних закладах освіти триває будівництво 37 споруд подвійного призначення, які в разі надзвичайних ситуацій слугуватимуть укриттями для учнів, педагогів і киян. 

Фото: kyivcity.gov.ua

Торік місто спрямувало 2,4 млрд грн на облаштування укриттів, підготовку освітніх закладів до осінньо-зимового періоду, впровадження заходів із протипожежної безпеки та створення навчальних осередків для дисципліни "Захист України". А у 2025 році в бюджеті міста передбачили 1,8 млрд грн, зокрема, на будівництво та облаштування укриттів. Що ж, пильнуватимемо за результатами.

Читай також: Чи має громадський транспорт Києва зупинятися під час повітряних тривог

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Гід на вихідні: куди піти в Києві 8-9 лютого - 412x412
Афіша

Вікторія Аронова

Гід на вихідні: куди піти в Києві 8-9 лютого

Учасники проєкту МУР: "Сучасні поети талановитіші за Розстріляне відродження" - 412x412
Люди

Дар'я Яненко

Учасники проєкту МУР: "Сучасні поети талановитіші за Розстріляне відродження"

Капремонт за 72 мільйони: як зміниться вулиця Зрошувальна на Дарниці - 412x412
Вулиці

Вероніка Киреєва

Капремонт за 72 мільйони: як зміниться вулиця Зрошувальна на Дарниці

День без мобільного телефону: навіщо потрібно тимчасово відмовитись від ґаджетів - 412x412
Прогресивний

Вероніка Киреєва

День без мобільного телефону: навіщо потрібно тимчасово відмовитись від ґаджетів

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації