Чи отримають жителі Троєщини новий міст восени?
Найвідоміший в країні довгобуд — Подільсько-Воскресенський міст забезпечить транспортне сполучення через Дніпро, з'єднавши транспортні потоки з двох берегів. Кияни чекали на цю подію понад 20 років. Нарешті, як то кажуть, дочекалися... Мер Києва Віталій Кличко повідомив, що транспорт цим мостом почне курсувати у вересні 2024 року. "ТиКиїв" з'ясував, на якому етапі зараз будівельні роботи.
Подільський мостовий перехід — це двоярусна споруда, що складається з трьох мостів та естакад, які їх з'єднують. На верхньому ярусі передбачено шість смуг для руху автомобільного транспорту, на нижньому — інфраструктура для Подільсько-Вигурівської лінії метро з трьома станціями на естакадах. Наразі мостом курсує лише один автобусний маршрут і можуть проїжджати оперативні транспортні засоби (вони мають спеціальне обладнання та призначені для виконання оперативних завдань згідно із законодавством). У січні цього року ми розповідали про історію та проєкт Подільсько-Воскресенського шляхопроводу. Що змінилося з того часу?
Нова дорога
Будівництвом на Подільсько-Воскресенському шляхопроводі займається компанія Autostrada. Згідно з її звітами, зараз відбуваються роботи другої черги, які передбачають будівництво тунелю під залізницею та під'їзною дорогою, що з'єднує міст із житловим масивом Троєщина.
Тунель довжиною 90 метрів проходитиме під залізничним полотном між Русанівськими та Воскресенськими Садами, поряд зі станцією міської електрички "Троєщина-2". Будують тунель у відкритий спосіб. Вже створили насип, обмежений шпунтовим парканом, триває робота з влаштування буронабивних паль для майбутніх стін тунелю. Будівництво тунелю здійснюватиметься у 2 етапи, щоб не зупиняти рух поїздів залізницею, — повідомляють у компанії.
Тунель поєднає з'їзд зі шляхопроводу з новою дорогою під розворотним кільцем троєщинського швидкісного трамвая, яку будують паралельно.
Рух транспорту цією дорогою планують запустити в обох напрямках. Сьогодні тривають роботи з встановлення бетонної конструкції для зведення підпірних стін, що відмежовують дорогу до тунелю від трамвайних колій.
На будівництві другої черги Подільського мосту залучено більш як 200 осіб та понад 50 одиниць спеціалізованої техніки.
Чи поїде Троєщина восени?
Проінспектувати міст приїхав мер столиці Віталій Кличко.
Робимо все, щоб рух автомобільного транспорту Подільсько-Воскресенським мостом повністю запустити у вересні, — сказав Кличко.
Комісія з очільником Києва на чолі перевірила перебіг робіт з будівництва Подільсько-Воскресенського мостового переходу з Троєщиною, де прокладають дорогу з тунелем для виїзду на вулицю Оноре де Бальзака із пересадковим пасажирським вузлом. Там з'явиться цілий транспортний хаб: трамвай, міська електричка та автобусний маршрут. З метро все набагато простіше: зараз тривають підготовчі роботи з розбудови тунелів, тому у цьому році ми не побачимо метро на Троєщину.
Також проінспектувати міст раптово приїхав народний депутат від "Слуги народу" Микола Тищенко. Він звітував, що роботи виконано якісно. Нардеп додав, що є певні зауваження, про які він повідомив компанію-виконавця. Також Тищенко визнав, що, допоки міст не зданий в експлуатацію, ще є час на усунення недоліків.
Оскільки в столиці дійсно є потреба в новому шляхопроводі, тому що мости Патона та Метро потребують ремонту, та судячи з уваги, яку приділяють цьому довгобуду, є всі шанси, що у вересні ми все ж таки поїдемо Подільсько-Воскресенським мостом.
Міст має вийти на Троєщину в районі вулиці Оноре де Бальзака. Але це навряд чи суттєво розвантажить дороги, адже з'їзд на Бальзака забере на себе лише 17% потоку машин. Інша майбутня смуга та гілка метро має пройти через або вдовж озеро Радунка, що між Райдужним масивом та Русанівськими садами, але не в цьому році (через брак коштів та повномасштабну війну ці плани поки заморожено).
А як ти вважаєш, чи розвантажить місто Подільсько-Воскресенський міст? Поділись своєю думкою у нашому Телеграм-каналі.
Читай також: Новий міст-хвиля та зона відпочинку на День Києва