Спецтема. Пишемо лист Святому Миколаю разом: Наталка Денисенко, Нікіта Кісельов та Анна Різатдінова

Спецтема. Пишемо лист Святому Миколаю разом: Наталка Денисенко, Нікіта Кісельов та Анна Різатдінова Фото: колаж "ТиКиїв"

Традиція писати листи до Святого Миколая — це не просто звичай, а справжній ритуал, який об'єднує покоління. В яких питаннях варто покладатися на Святого Миколая, а в яких — ні? Обговоримо із відомими українцями!

Нікіта Кісельов, співак 

Фото: пресслужба Нікіти Кісельова

"Традиція святкувати День Святого Миколая в моїй сім'ї була завжди та, оскільки мене виховувала мама, вона завжди готувалась до цього дуже-дуже відповідально, навіть більше, ніж до Нового року. Мені завжди підкладали приємні подарунки під подушку — це були солодощі, різні смаколики, а також парфуми. Я думав спочатку, що це Святий Миколай так вгадує мої побажання... Але вже потім згадував, що саме мамі я говорив про парфуми, тому вона мені їх дарувала у такий спосіб.

Якби мені зараз довелося написати листа Святому Миколаю, то в цьому листі 100% було б щось про музику, побажав би якесь технічне обладнання для творчості. В той час я збирав на кожне свято різні музичні інструменти: звукові карти, мікрофони, обладнання для запису звуку, монітори, навушники тощо... Тому, напевно, я б попросив щось для того, щоб писати пісні вдома, якісь домашні інструменти.

Чи варто покладатися на Святого Миколая? На мою думку, він приходить до тих дітей, які поводять себе чемно і гарно, і приносить подарунки тільки тим, хто був чемним зі своїми батьками, друзями, викладачами. Однак зараз у багатьох дітей немає батьків, і треба про це пам'ятати, бо подарунки — це не найголовніше. Дорослим також про це потрібно пам'ятати. Якщо зараз немає того, хто принесе вам під подушку подарунок, зробіть його собі самостійно!"

Анна Різатдінова, художня гімнастка, чемпіонка світу та призерка Олімпійських ігор  

Анна Різатдінова з сином Романом
Фото:  instagram.com/anna_rizatdinova

"Я не була простою дитиною, тому що в мене був інший графік, на відміну від моїх однолітків: постійні тренування, збори та змагання... Але на День Святого Миколая я знаходила під подушкою шоколад та цукерки. Звісно, я дуже раділа, адже, як і інші діти,  чекала на магію новорічних свят і справжнє диво. Своєму сину Роману я також не забуваю класти смаколики, адже зараз формую його майбутні спогади про дитинство — це дуже цінно для мене.

Пригадую, що колись був період, коли я хотіла новий м'яч, потім нову стрічку, пізніше касетний плеєр. Згодом — ляльку Барбі, мабуть, як і усі дівчатка... На той момент це були б особливі подарунки. Зараз я розумію, що у житті потрібно покладатися тільки на саму себе, всі ці мрії можна втілити самостійно.

Водночас я вірянка і дуже добре пам'ятаю, як за день до Олімпіади ходила у церкву і біля ікони саме Святого Миколая я настільки щиро просила його допомогти мені, що тепер щоразу, коли приходжу до храму, я завжди дякую йому. Мені здається, що це чарівник, який може створити магію, головне, щоб бажання було дуже-дуже щирим. Тому своєму сину я також часто розповідаю про Святого Миколая і пояснюю, що він хоч і чарівник, але в першу чергу виконує бажання слухняних і працелюбних дітей".

Наталка Денисенко, актриса 

Наталка Денисенко з чоловіком Андрієм Фединчиком та сином Андрієм Фото: Instagram/natalka_denisenko

"Я добре пам’ятаю, як мама завжди клала нам під подушку подарунки та солодощі. Також ми знаходили їх у чобітках — це завжди були смаколики та маленькі подарунки. У нашій родині ця традиція збереглася дотепер. Сьогодні я для свого синочка Андрійка замовляю візит Святого Миколая, і він приходить додому, дарує подарунки й робить свято чарівнішим.

Я завжди розповідаю своєму синочку, що всі бажання можуть здійснитися, якщо працювати для них. Я вірю, що немає нічого неможливого, але якщо йдеться про матеріальні речі, то Святий Миколай може здійснити бажання тільки за умови, що ти слухаєш маму, вчишся, дотримуєшся моральних принципів. Така система мені подобається, бо я вважаю, що добро завжди повертається, якщо ми робимо добрі вчинки та даруємо світло світу. Однак важливо пам’ятати, що все має бути в межах розумного — Святий Миколай не може виконати абсолютно всі бажання, і не варто очікувати від нього неможливого. Дітям варто пояснити, що справжня магія — це вірність своїм принципам, доброта та вдячність. Я вірю, що так Святий Миколай допомагає дітям ставати кращими людьми.

Якби я знайшла свій дитячий лист Святому Миколаю сьогодні, гадаю, я б там попросила ляльку або дитячу косметику — це були звичайні мрії всіх дівчаток того часу. Я вірила, що Святий Миколай може виконати будь-яке бажання, але обирала те, що було в межах реального бажання".

Читай також: 10 виставок грудня, які варто відвідати  

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
IMG_1490.JPG - Михайло Пилипчук
Заступник головного редактора

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації