Попри війну, обстріли й блекаути українці продовжують вчитися: розмова з Projector Institute

Поділитися

Попри війну, обстріли й блекаути українці продовжують вчитися: розмова з Projector Institute

Попри війну, обстріли й блекаути українці продовжують вчитися: розмова з Projector Institute Фото: ТиКиїв

Projector Institute — один з найбільших приватних українських EdTech-інститутів в Україні. Тут ти можеш отримати незалежну професійну онлайн-освіту в технічних та креативних галузях, опанувати нову спеціальність з нуля або ж поліпшити навички у певній галузі. 

За час свого існування Projector випустив тисячі талановитих студентів, перейшов від формату офлайн-школи до онлайн-інституту, запустив фундацію зі стипендіями для українок під час війни та зумів утілити в життя багато іншого. 

Розповідаємо більше про один з найвідоміших онлайн-інститутів країни в нашому матеріалі.

Як Projector став інститутом 

Ми починали 8 років тому у форматі лампової офлайн-школи з івентами й вечірніми курсами на Подолі. Коли сталася пандемія, вирішили перейти в онлайн повністю — і вже в 2021-му зробили публічний ребрендинг. Так зі школи ми перейшли в статус онлайн-інституту креативних і технічних професій. Чому? Щоб утілювати більше проєктів, будувати навчальні траєкторії, створювати освітню екосистему, яка супроводжує людину протягом її кар’єри. Ми переконані, що для освіти не завжди потрібні столи й стіни — їй потрібні вмотивовані куратори, амбітні студенти, якісні й актуальні програми. Саме над цим ми й працюємо.

Фото надала команда Projector

Про місію 

Система освіти давно потребує переосмислення. Ми бачимо рішення у вільній освіті, яка ставить у центр людину, допомагає їй проявити інтереси та пройти персональною траєкторією до бажаної кар’єри. Це й стало нашою місією, відображеною у методології навчання.

І якщо вісім років ми працювали над навчальними форматами для креативних і технічних професій, то зараз у наш фокус потрапило й переосмислення профтехосвіти — важливої сфери для відбудови й майбутнього України. Почали з бази: минулого літа наші студенти створили нове позиціювання профтеху спільно з МОН. 

Як змінилася робота Projector під час війни

Для нас завжди в пріоритеті робити те, що вміємо найкраще, і допомагати там, де ми найбільш потрібні. Тому під час повномасштабного вторгнення ми зосередились на проєктах не тільки для наближення перемоги, а й для планування майбутнього після війни.

Наприклад, торік запустили Фундацію — у її межах надаємо стипендії для навчання українкам, які через війну втратили роботу та хочуть опанувати креативну або ІТ-професію. Уже цього року, окрім women empowerment, у Фундації будуть два нові напрями: реформа профтехосвіти й креативні індустрії.

 

Продовжуємо робити проєкти з користю для держави. Залучаємо як замовників кейсів на курсах державні й громадські організації: від МЗС до Фонду Сергія Притули.

Організовуємо благодійні івенти, як-от зустріч із легендарним нейробіологом Робертом Сапольскі чи зіркою дизайну Доном Норманом. Створюємо благодійні курси, як-от "Київський модернізм" — за допомогою цього курсу ми збирали кошти на відновлення культурних інституцій міста після ракетних обстрілів.

І навіть тимбілдинги проводимо з користю — чи то влаштовуємо ярмарки й збори коштів, чи то їздимо командою на толоки. 

Про ініціативу Projector Mentorship Platform

Фото: Ukraine-inform.com

Менторську платформу ми запустили в травні 2022-го, щоб українці мали змогу отримати консультацію для кар'єрного зростання, пошуку роботи, переходу в іншу професію або ж отримати інструменти для розвитку свого бізнесу.

Від самого початку й досі кошти за консультації передаємо на благодійність. Спочатку пропонували задонатити в один із чотирьох фондів, зараз увесь дохід спрямовуємо на потреби окремого полку Сил спеціальних операцій ЗСУ. За цей час проєкт зібрав 2,7 млн гривень — можете уявити, що попри повномасштабну війну, ракетні обстріли й блекаути українці продовжують вчитися?

До речі, на честь річниці менторської платформи Projector подвоїть усі донати, які надійдуть до 2 червня. Тож якщо ви задумувались про консультацію, маєте корисну нагоду й для професійного розвитку, і для підтримки ЗСУ.

Про своїх випускників 

Стежимо за всіма. За кимось особисто, бо часто випускники повертаються в ролі кураторів, за кимось — через соцмережі. Спостерігаємо за успіхами, початком карʼєри в міжнародних компаніях, запуском стартапів. Улюблений кейс обрати неможливо, але з цікавого: часом натрапляємо на новини, що хтось отримав нагороду за власний шрифт чи логотип, хтось — за креативну кампанію; вникаємо глибше й розуміємо, що це ж наші випускники. Приємно бачити успіхи людей і розуміти, що ми певним чином до цього причетні. 

Про команду

Цьогоріч наша команда вперше перетнула позначку 100 людей — і це не рахуючи кураторів і менторів. Зараз нас понад 130, ми швидко й постійно ростемо й працюємо в режимі "несеться". Живемо в різних містах України та Європи, але зберігаємо відчуття команди зі спільною метою та цінностями. Які вони? Об’єднуватись, починати з пристрасті, створювати попри страх, вірити, що можемо краще, та допомагати там, де можемо.

Фото надала команда Projector

Чи може навчання в Projector замінити повноцінну державну освіту

Projector не прагне замінити державну освіту. Ми хочемо створювати освітні програми для здобуття, перш за все, професії, для опанування навичок, потрібних на старті чи в процесі розвитку. Університети ж варто залишити тим, хто мріє досліджувати, займатися наукою та будувати академічну карʼєру. 

Про плани на майбутнє

Продовжувати роботу над нинішніми проєктами (курси й івенти, корпоративне навчання, благодійні ініціативи) та створювати нові, актуальні й цікаві для ринку. Нещодавно ми запустили лабараторію AI Lab. Зараз і надалі ми будемо зосереджені на створенні персональних траєкторій, реформі профтеху, просуванні вільної освіти. А ще підготуємо більше навчальних проєктів про штучний інтелект — новинку, яку закликаємо якнайскоріше опановувати.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
photo_2023-02-03_9.18.15_PM.jpeg - Богдан Білошенко
Захоплююся темпом життя цього великого міста та намагаюся не відставати. Вірю, що вивчати Київ можна все своє життя!

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації