10 виставок червня, які варто відвідати

10 виставок червня, які варто відвідати Фото: mdmu.com.ua

Виставки фотографій, живопису, декоративного розпису, естампу — в нашому місті є на що подивитись! "ТиКиїв" розповідає, які події варто відвідати в столиці в червні.

Читай також: Гід на тиждень: куди піти в Києві 3-9 червня

Фотовиставка "1000 шедеврів, знятих на смартфон"

Смартфон завжди під рукою, ми швидко фіксуємо моменти свого життя, але виняткові фото знаходимо у своєму телефоні не так часто. Але вони бувають, і саме з таких фото складається експозиція цієї виставки. У ній — світлини як професійних фотографів, так і любителів, але кожен знайде фото, що вразить саме його. 

Виставка відбувається вже вдруге, щоб допомогти Першому добровольчому мобільному шпиталю ім. Пирогова (ПМДШ), який рятує життя наших захисників у зоні бойових дій!

  • ДЕ? ТЦ Gorodok Gallery, 2 поверх, пр. С. Бандери, 23
  • КОЛИ? До 30 червня, 10:00–19:00
  • СКІЛЬКИ? Вхід вільний

Виставка естампу

Групова виставка естампу пам'яті знаменитого українського художника-гравера, екслібрисиста, скульптора й поета Аркадія Пугачевського (1937-2021).

Естампи виконані в унікальній техніці кольорової гравюри. Митець гравіює окрему дошку кожного кольору, а тоді друкує їх у певній послідовності. З припасування дощок і кольорів Аркадій Пугачевський зробив не лише техніку: на його гравюрах дотепно поєднуються обриси предметів, тварин і людських фігур. Завдяки унікальній техніці та довершеному виконанню роботи майстра стали відомими у багатьох країнах.

На пам'ять про Аркадія у цій виставці беруть участь видатні графіки: Костянтин Антюхін, Олег Денисенко, Костянтин Калинович, Андрій Кенс, Лембіт Лимхус, Олег Набока, Геннадій Пугачевський та інші.

  • ДЕ? ЦСМ "Білий Світ", вул. Євгена Чикаленка, 21а
  • КОЛИ? До 23 червня, 11:00–19:00; пн, вт — вихідні.
  • СКІЛЬКИ? Вхід вільний

"СЛІД"

Виставка живопису західноукраїнських художників Михайла Фіголя (батька, 1927-1999) та Олексія Фіголя (сина). В експозиції представлені різні за стилем, жанром та роками виконання роботи обох художників: портретна та пейзажна серії Михайла Фіголя та твори Олексія Фіголя, виконані в жанрі абстракції.

  • ДЕ? Галерея "Хлібня" Національного заповідника "Софія Київська", вул. Володимирська, 24а
  • КОЛИ? До 31 липня, 10:00–18:00, крім понеділка
  • СКІЛЬКИ? 60 грн

Фотовиставка клубу "Ікар"

Один із найстаріших фотоклубів Києва "Ікар" понад 44 роки діє на базі АТ "АНТОНОВ". Серед його учасників — члени підприємства різних поколінь, зокрема і творці легендарної "Мрії". За час своєї діяльності роботи фотомитців клубу експонувались не лише в різних куточках України, а й за її межами, наприклад, в ОАЕ. А світлини одного з почесних членів клубу навіть побували за межами земної кулі — на борту Міжнародної космічної станції!

Тепер їхні роботи можуть побачити й кияни.

  • ДЕ? Будинок профспілок України, 2 поверх, Майдан Незалежності, 2
  • КОЛИ? 5–30 червня. Відкриття 5 червня о 18:00, далі щочетверга 17:00–18:30 та щосуботи 11:00–16:00
  • СКІЛЬКИ? Вхід вільний

"Земля під нігтями нагадує мені запечену кров"

Дніпровська галерея "Артсвіт" представляє групову виставку шести українських художниць: Kinder Album, Анни Звягінцевої, Ольги Кузюри, Дар'ї Молокоєдової, Маргарити Половінко та Даші Чечушкової.

У їхніх роботах — окупація Чернігівщини, історії з деокупованої Харківщини, дім дитинства у прифронтовому Краматорську, краєвиди Кривого Рогу та панорама Чорного моря після підриву росіянами дамби Каховського водосховища.

  • ДЕ? Простір The naked room, вул. Рейтарська, 21
  • КОЛИ? 5–29 червня. 5 червня відкриття о 19:00, потім — 9:00–21:00
  • СКІЛЬКИ? Вхід вільний

"Вийти з тіні" —  29 свідчень про дитинство під час війни

Колекція Музею воєнного дитинства розповідає історії дітей під час російського вторгнення в Україну з 2014 року і до сьогодні.

З 2018 року музей зібрав в Україні понад 600 свідчень дітлахів. На виставці представлено 29 експонатів.

Для нас було важливо, щоб воєнне дитинство до 2022 року не загубилося в тіні повномасштабного вторгнення. Тому 9 з 29 історій на цій виставці — про перші вісім років війни. Було також важливо не загубити досвіди дітей за кордоном, найскладніші історії з Маріуполя чи під час окупації в Запорізькій області, — каже директорка Музею воєнного дитинства в Україні Світлана Осіпчук. 

  • ДЕ? Національний музей Тараса Шевченка, бул. Тараса Шевченка, 12
  • КОЛИ? До 28 липня 
  • СКІЛЬКИ? Вхід вільний

"Я вернусь до своєї Вітчизни…" 

29 травня Музей української діаспори святкує 25-ту річницю з дня заснування, і до ювілею в музейному просторі відкрилася масштабна експозиція "Я вернусь до своєї Вітчизни…" з фондів Музею української діаспори (філії Музею історії міста Києва), Національного Художнього музею України та приватних колекцій.

Виставка розповідає про кілька поколінь світових українців, які були змушені залишити Батьківщину, але зберегли українську ідентичність.

Серед рідкісних експонатів, представлених в експозиції, — особисті речі та документи гетьмана Павла та гетьманича Данила Скоропадських, останнього Президента УНР в екзилі Миколи Плав'юка, героя російсько-української неоголошеної війни Маркіяна Паславського, що народився і виріс у США. Унікальні артефакти та світлини розповідають про побут українських біженців в ДіПі таборах, висвітлюють роботу Світового конгресу українців та Пласту, діяльність Української республіканської капели під орудою Олександра Кошиця.

Мистецький розділ виставки представлено творами живопису та графіки учасників української групи Ecole de Paris, роботами династії Кричевських та українських австралійських митців. Вперше в просторі Музею української діаспори експонується цілісна збірка  живопису та графіки членів Об'єднання мистців українців в Америці.

  • ДЕ? Музей української діаспори, вул. Князів Острозьких, 40Б
  • КОЛИ? До 28 липня, середа – неділя, 11:00–18:00 (каса: до 17:15)
  • СКІЛЬКИ? 200 грн (пільговий — 100 грн)

"Необхідно терміново прослідувати"

Аудіовізуальний проєкт Владислава Рябоштана присвячений метро, що з початком повномасштабного вторгнення почали використовувати як укриття під час повітряної тривоги.

Саме нариси з метро, де художник спостерігав різні людські емоції та стани на тлі нової реальності, стали поштовхом для експозиції.

Аудіальну частину створили Олексій Подать та Dima Tsatiory.

  • ДЕ? Галерея Eye Sea, вул. Олеся Гончара, 40
  • КОЛИ? До 19 червня, 15:00–22:00
  • СКІЛЬКИ? Уточнюй за телефоном (099) 930 90 69

"Колекція. Василь Цаголов"

Василь Цаголов — український художник, представник нової української хвилі, один з піонерів українського відеоарту та перформансу. До цієї експозиції увійшли живописні роботи творця з проєктів "У страху великі очі", "Лебедине озеро", "Привид революції" тощо.   

Серія "Лебедине озеро" складається з робіт, створених Цаголовим впродовж 2007–2013 років у різних жанрах: живопис, інсталяція, скульптура. Лейтмотивом серії є образ балерини з вибухівкою на тлі мирного пейзажу.

  • ДЕ? Dymchuk Gallery, вул. Ярославська, 21 
  • КОЛИ? 7 червня – 7 липня
  • СКІЛЬКИ? Вхід вільний

Виставка декоративного розпису Тамари Гордової

Виставка творів декоративного розпису заслуженої художниці України з Черкас Тамари Гордової.

В експозиції представлені близько 30 робіт відомої художниці в авторській техніці розпису пером, яка дає можливість майстрині досягти надзвичайної ажурності ліній та легкості малюнка. Одна з особливостей декоративних розписів Тамари Федорівни — це синтез її художніх творів із поезією та музикою.

Переважна більшість робіт на виставці є частиною великої серії розписів "Тобі, з тобою і без тебе" (1996–2000), створеної у творчій співпраці з черкаською поетесою Людмилою Тараненко.

  • ДЕ? Національний музей декоративного мистецтва України, вул. Лаврська, 9
  • КОЛИ? До 30 червня, середа – неділя, 10:00–17:00
  • СКІЛЬКИ? Уточнюй за телефоном (044) 280 3693    

Читай також: Музей історичних коштовностей України: дорого, красиво, автентично

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації