10 виставок липня, які варто відвідати

10 виставок липня, які варто відвідати Фото: робота Вадима Тамковича

Виставки живопису, фотографії, скульптури, картин ветеранів — ці експозиції діють у столиці в липні. Проте не всі — до кінця місяця: музеї й галереї теж йдуть на канікули. Тож користуйся нашим гідом, щоб встигнути відвідати подію, яка тебе зацікавить!

Читай також: Концерт Jerry Heil та alyona alyona: вимкнення світла, освідчення й розкриті секрети

"Олександр Ройтбурд. Теорема влади"
 

Виставка "Олександр Ройтбурд. Теорема влади" мала відбутися ще в березні 2022-го, через пів року після смерті 59-річного художника, але зі зрозумілих причин її перенесли. Та про цю експозицію давно мріяли мистецтвознавці, колеги Ройтбурда й просто поціновувачі його творчості.

Перед тим, як стати одним із найдорожчих художників України, чиї роботи зберігаються в Музеї сучасного мистецтва в Нью-Йорку, Одеському художньому музеї, PinchukArtCentre, Художньому музеї Циммерлі при Рутгерському університеті (Нью-Джерсі), Третьяковській галереї москви та в приватних колекціях, Олександр Ройтбурд здобув звання реформатора українського живопису, став представником "української хвилі постмодернізму" чи "української нової хвилі" — одним із тих художників, які наприкінці 1980-х років почали руйнувати радянські мистецькі канони й натомість створювати в Україні сучасне мистецтво. 

Докладно ми писали про те, чому цю виставку не можна пропустити, тут.

У тебе є ще трохи часу, щоб її відвідати!

  • ДЕ? PinchukArtCentre, вул. Велика Васильківська/Басейна 1/3-2
  • КОЛИ? До 14 липня
  • СКІЛЬКИ? Вхід вільний

"Мавзолей"

Персональна виставка одного з найцікавіших сучасних фотографів Вадима Тамковича складається з трьох серій фотографій: "Постфольк", "Мавзолей" та "Гламурна плоть". Автор віддає перевагу зніманню власноруч виготовлених декоративних панелей із включенням у них живих персонажів, а також експериментам із різними матеріями, які компілюються у фотографії. Виходить дивовижно!

  • ДЕ? Eye Sea Gallery, вул. Олеся Гончара, 40
  • КОЛИ? До 17 липня
  • СКІЛЬКИ? Деталі за телефоном: 099-930-90-69

"Чикаго"

Виставка відомого українського фотографа Ростислава Ріпки, який зафіксував фрагменти підготовки й створення мюзиклу "Чикаго" в Національній опереті Україні.

Ростислав Ріпка співпрацює з багатьма зірками українського шоу-бізнесу. 2021 року він презентував перший в Україні артбук у легендарному французькому стилі аркур — "Harcourt. Натхнення".

Мюзикл — це для мене натхнення! Це жанр, який надихає жити, творити, надає сил. А сам стиль мюзиклу "Чикаго" перекликається з моїм улюбленим стилем у фото — аркур, де в чорно-білій історії увага акцентується саме на персонажі, його емоції, його внутрішньому світі, — розповів фотограф.

ДЕ? Артфоє Національної оперети України (другий поверх), вул. Велика Васильківська, 53/3

КОЛИ? До 30 вересня

"Ранковий вечір"

Персональна виставка художника Антона Саєнка. У своїх роботах він зображує природний ландшафт, який не може існувати в реальності, й запрошує глядача до іншого виміру. День і ніч, небо і земля — все змішується, як у центрифузі..

Головна робота експозиції має ту ж назву, що й виставка: у ній ранкові й вечірні колорити об'єднуються, а романтичне світанкове небо перетікає у сутінковий пейзаж.

  • ДЕ? The Naked Room, вул. Рейтарська, 21
  • КОЛИ? До 4 серпня, 12:00–21:00
  • СКІЛЬКИ? Питай за телефоном: 068-307-39-79

"Київ цифровий або Арт-терапія від Валерія Лещинського"

Валерій Лещинський — засновник і куратор Art-об'єднання Kyivphotos-Hall 2012, фотограф, що працює в руслі сучасного пікторіалізму та фотоімпресіонізму. Експерементує в concept & abstraction.

На виставці своїх робіт автор пропонує за допомогою його світлин набратися сил й енергії в нашого вічного, але завжди молодого міста.

  • ДЕ? Будинок кіно, вул. Саксаганського, 6
  • КОЛИ? Липень-серпень, щодня 12:00–20:00
  • СКІЛЬКИ? Вхід вільний

Stereoformat

Виставка живопису й графіки Леоніда Берната і скульптури Ігоря Романовського.

Леонід Бернат працює в живописі, графіці, плакатному, фото-, монументально-декоративному, іконописному й скульптурному мистецтві та в книжковій ілюстрації.

Ігор Романовський — київський скульптор, що творить у власному стилі ROMART. Ця авторська техніка передбачає використання та модифікацію вінілових платівок. Також працює з каменем і бронзою.

Музичність їхнього тандему створює стереоформат. А неподібність візуальних форм народжує повноцінну мелодію.

  • ДЕ? ЦСМ "Білий Світ", вул. Євгена Чикаленка, 21а
  • КОЛИ? До 14 липня, ср-нд — 11:00–19:00
  • СКІЛЬКИ? Вхід вільний

"Крізь час"

Проєкт художника Володимира Гуріна та скульпторки Світлани Карунської.

Наша виставка — це спроба подивитися на себе з відстані часу, коли ми жили без війни, крізь час, коли ми отримали новий досвід та іншу реальність. Тут є як довоєнні роботи, так і речі, створені вже у воєнні роки, — кажуть митці.

Володимира та Світлану об'єднує прагнення експериментувати з ідеями та матеріалами. 

  • ДЕ? Галерея Imagine Point, просп. Голосіївський, 86/1
  • КОЛИ? До 13 липня, середа-субота, 12:00–19:00
  • СКІЛЬКИ? Питай за телефоном: 097-982-41-52

Сергій Шишко. "Живописний щоденник. У тенетах часу"

Експозиція презентує роботи видатного співця Києва Сергія Шишка з двох музейних збірок — Національного художнього музею України й Національного музею "Київська картинна галерея" та шести приватних колекцій. Глядач отримає унікальну можливість побачити наживо ретроспективну виставку, що охоплює період творчості майстра від 1926 року до останніх днів його життя, й налічує майже 100 живописних і графічних творів.

  • ДЕ? Київська картинна галерея, вул. Терещенківська, 9
  • КОЛИ? До 18 серпня
  • СКІЛЬКИ? 250 грн

Виставка картин ветеранів ЗСУ

У КМДА працює виставка "Мир можливий лише тоді, коли ти здатен його захистити". Її експонати — картини, які ветерани російсько-української війни створили під час реабілітації.

За допомогою пензля й фарби наші воїни відновлюють фізичний та емоційний стан. 

На виставці презентовано роботи захисників "Азовсталі", колишніх полонених Оленівки Донецької області, військових зі складними контузіями й неврологічними ускладненнями — загалом картини 11 ветеранів.

  • ДЕ? КМДА, Хрещатик, 36
  • КОЛИ? До 12 липня
  • СКІЛЬКИ? Вхід вільний

"Точка розгортання"

Орест Манецький переважно працює з концептуальним, абстрактним мистецтвом і відеоартом. Його роботи є в приватних колекціях України, Німеччини та США. А тепер їх можна побачити й на його персональній виставці в Києві.

  • ДЕ? Галерея Portal, вул. Трьохсвятительська, 11
  • КОЛИ? До 28 липня, середа-неділя, 11:00–19:00
  • СКІЛЬКИ? Питай за телефоном: 063-397-34-57.  
Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації