"Довбуш" увійшов до десятки найкасовіших українських фільмів
Історичний пригодницький екшен "Довбуш" про лідера руху опришків у Карпатах початку 18 століття зібрав 34,1 млн грн. Такі результати касових зборів після третього вікенду національного прокату. Кількість проданих квитків на сьогодні — 240 тис.
У такий спосіб фільм Олеся Саніна досяг двох важливих планок. По-перше, випередив трагікомедію "Люксембург, Люксембург" і посів друге місце у списку найкасовіших українських прем'єр 2023 року. Стрічка Антоніо Лукіча зі зборами у 34 млн грн тепер на третій сходинці. Лідером цьогорічного національного прокату серед усіх новинок — і вітчизняних, і закордонних — залишається мультфільм "Мавка. Лісова пісня". Бокс-офіс цього касового феномену — 152,6 млн грн у домашньому прокаті. Загальні світові збори становлять вже понад 17 млн доларів.
По-друге, "Довбуш" увійшов до десятки найкасовіших українських фільмів за часів Незалежності. Нині картина посідає восьме місце в цьому рейтингу. Ось який вигляд він має на сьогодні.
1. "Мавка. Лісова пісня" — 152,6 млн грн
2. "Я, ти, він, вона" — 71 млн грн
3. "Скажене весілля" — 54,9 млн грн
4. "Скажене весілля 2" — 41,2 млн грн
5. "Викрадена принцеса: Руслан і Людмила" — 36,4 млн грн
6. "Захар Беркут" — 35,5 млн грн
7. "8 кращих побачень" — 34,4 млн грн
8. "Довбуш" — 34,1 млн грн
9. "Люксембург, Люксембург" — 34 млн грн
10. "Скажене весілля 3" — 28,9 млн грн
Читай також: Цікавий тиждень: куди піти в Києві 11-15 вересня
За перший вікенд — чотири прем'єрні дні — "Довбуш" зібрав 8,7 млн грн. За другий було більше — плюс 14,5 млн грн. За результатами обох вікендів каса досягла суми 23,3 млн грн. Після третього у "скарбничку" фільму надійшло ще 10,8 млн грн.
Така гарна динаміка зборів дає змогу стверджувати, що вже найближчими днями "Довбуш" просунеться ще на кілька позицій вгору в переліку найуспішніших українських стрічок. Він точно випередить такі картини, як комедія "8 кращих побачень", історичний екшен "Захар Беркут" і мультфільм "Викрадена принцеса: Руслан і Людмила". Після наступного, четвертого вікенду, фільм Саніна може перетнути позначку в 40 млн грн.
Також незабаром "Довбуш" залишить позаду "Скажене весілля 2". Інтрига ж полягає в тому, чи вдасться йому випередити ще й перше "Скажене весілля". Бокс-офіс "Мавки", звісно, залишиться недосяжним. Так само мало шансів зрівнятися зі зборами "Я, ти, він, вона".
Читай також: У Києві відкриють виставку, присвячену фільму "Довбуш" – показуватимуть костюми і декорації
Інакше кажучи, нинішня динаміка вказує на те, що "Довбуш" гарантує собі потрапляння у першу п'ятірку найкасовіших вітчизняних фільмів Незалежності. Питання в тому, це буде третє чи четверте місце. Або ж, що малоймовірно, друге.
Також варто зазначити, що обійшовши у прокаті "Захара Беркута", "Довбуш" стане найкасовішим вітчизняним історичним фільмом і драматичним кіно загалом.
Загалом новинка вже демонструє чудові результати для українського кінематографа, а фінальні показники будуть ще кращими. Вона точно закріпиться серед головних наших кінохітів усіх часів.
Єдине, що все ж таки йдеться про бюджет у 120 млн грн. Тобто про найдорожчий фільм в історії українського кіно і другий найдорожчий проєкт після анімації "Мавка. Лісова пісня", яка коштувала 187 млн грн. Від такої стрічки, яку навіть називають українським блокбастером, можна було б очікувати дещо вищі результати.
Нагадаю, що "Довбуш" вийшов у прокат 24 серпня. Актор Сергій Стрельников зіграв ватажка загону опришків Олексу Довбуша. Він готує повстання селян проти польської шляхти на Покутті, за сюжетом.
Фільм зняв творець "Мамая" та "Поводиря" Олесь Санін. Він працював над стрічкою п'ять років. За словами режисера, це історія про свободу та її захисників, про національного героя і народ, а також про любов.