Фільм "Крашанка": як підпалити кремль, не привертаючи уваги родини
25 квітня в кінотеатрах стартували покази української великодньої комедії "Крашанка", яка обіцяє стати справжнім вибухом нашого прокату — і це не стилістична фігура мовлення! "ТиКиїв" відвідав зіркову прем'єру стрічки та дізнався, як її створювали.
Про що кіно?
Родина Забіяк не бачилася багато років, і попри війну вирішує зібратись на Великдень у батьківському будинку. Але їхній батько Іван Андрійович (Станіслав Боклан) досить дивно поводиться — будує ракету, щоб вдарити по москві та завершити війну. Місцева влада погрожує ув'язнити діда, якщо рідні не повернуть його до тями. І двом сестрам з братом доводиться лишитися в батьківському домі до самого Великодня. Чи зможуть вони впоратися з його безглуздим планом і зі своїми власними розбіжностями?
Звісно, на прем'єрі картини ми зустріли передусім тих, хто її створював: режисера Тараса Дударя, виконавців головних ролей: Станіслава Боклана, Олесю Жураківську, Дар'ю Легейду, Володимира Гладкого, юних акторів Мішу Пулянського та Кіру Мещерську й інших.
Артур Логай, що зіграв у стрічці військового, на спільне фото не встиг, але разом із дружиною на прем'єрі теж побував:
Акторка Анастасія Цимбалару в "Крашанці" не знімалася, але також прийшла підтримати колег:
Як і комік Юрій Ткач:
Танцівниця Ілона Гвоздьова (праворуч) теж завітала:
Юні актори Міша Пулянський та Кіра Мещерська, що зіграли онука Івана Забіяки — Михася та його подружку, за кілька годин прийматимуть вітання:
Ці макети писанки та саморобної ракети — чи не найголовніші герої стрічки:
А поки гості пили шампанське і заїдали його маленькими пасочками (на тематичному фуршеті), ми дізналися подробиці створення фільму.
Звідки готувався напад
Отже, на створення сюжету "Крашанки" сценаристів Юрія Микуленка та Дмитра Григоренка ("Я, ти, він, вона", "Слуга народу") надихнув справжній історичний факт: за часів СРСР дійсно існував "потяг № 0" або "потяг-привид" — бойовий залізничний ракетний поїзд (ядерний). Його збирали й в Україні — на Південному машинобудівному заводі ім. Макарова. Ці потяги курсували залізницею навіть під час "перебудови". Тож на фоні погроз росії про ядерний удар почали виникати думки: "А якщо після роззброєння 1989 року частина конструкції збереглася, і ми б могли дати відсіч ворогу?" Так народився персонаж Івана Андрійовича Забіяки, який знає, де знаходиться установка, що допоможе йому запустити ракету по москві.
У ролі Івана Забіяки автори та продюсери картини з Mamas Film Production та FILM.UA Group безальтернативно бачили народного артиста України Станіслава Боклана, а в ролі його старшої доньки — заслужену артистку України Олесю Жураківську.
Тож під них і писали сценарій, і формували мотивацію героїв. Для акторів, зі свого боку, було важливо, аби історія вирізнялася не лише оригінальністю, а й відповідала нашим реаліям. Повірте: із цим завданням впоралися на сто відсотків.
Тому сміх у залі під час прем'єри повсякчас виникав не лише через гостроту жартів, а й через впізнаваність ситуацій.
Знімали комедію в жовтні 2023 року. Творцям стрічки довелося зробити це за 10 днів — і через обмежений бюджет, і через те, що дія фільму відбувається навесні напередодні Великодніх свят, тож в кадрі мусили бути зелені дерева. В результаті знімальна група "Крашанки", напевно, встановила рекорд зі стислого таймінгу для фільмування повнометражного кіно.
До речі, про знімання восени... Розкажемо по секрету: герой Артура Логая закрутив роман із героїнею Дар'ї Легейди, а передувала цьому сцена купання в озері. Оскільки знімали фільм восени, то купатися акторам було не надто комфортно. "В мене був один дубль на сцену, де я падаю в воду, — розповідала Легейда. — Я пірнула і дуже довго чекала на персонажа Артура. Було дійсно дуже холодно. Я просто відмовилась від гідрокостюма, бо коли його одягла, то зрозуміла, що не зможу рухатися".
Баян — за два тижні, фільм — за 10 днів
Знімали в столиці (знайшли величезний ангар, де Іван Забіяка будує свою ракету) та у Київській області — на локаціях, де між селами стояли тероборонці, тож всі військові в фільмі — саме вони. Селяни, побачивши знімальну групу, допомагали, пропонували свої хати, ікони, рушники.
А коли знімали Великодню службу в храмі одного з сіл, до церкви прийшли усі місцеві.
Актор Володимир Гладкий, який зіграв сина Івана Забіяки, заради ролі мав навчитися за місяць грати на баяні — аж чотири мелодії. Опанував їх за два тижні.
Що ж до самої стрічки, то ми її уважно подивилися:
Разом із акторами:
Не можемо нав'язувати свою думку, але майже впевнені — тобі має сподобатися. Окрім небанального сюжету, чудової акторської гри, справді дотепних жартів, кіно дуже актуально передає нинішні емоції кожного українця. А фінал змусив нас плескати у долоні й вигукувати: "Браво!"
Отримати своє враження про "Крашанку" ти можеш з 25 квітня — її покажуть в усіх кінотеатрах Києва!