Горор "Конотопська відьма": помста, на яку ми всі чекаємо

Горор "Конотопська відьма": помста, на яку ми всі чекаємо Фото: facebook.com/TheWitchOfKonotop

22 серпня в українському кінопрокаті стартує горор від компанії FILM.UA Group "Конотопська відьма". Щоправда, до славнозвісної повісті Григорія Квітки-Основ'яненка стрічка стосунку не має: дія горору відбувається на сучасному тлі. "ТиКиїв" розповідає про те, як створювався фільм.

 

Про що горор "Конотопська відьма"?

За сюжетом фільму прадавня відьма з Конотопу, яка давно зреклася своїх відьомських сил, вперше за тисячу років закохується в українського військового Андрія й навіть планує з ним весілля.

Конотопська відьма
Кадр із фільму "Конотопська відьма". Фото: facebook.com/TheWitchOfKonotop

Але в Україну вдираються росіяни, захоплюють Конотоп і жорстоко вбивають коханого відьми. Тоді вона повертає свої сили, присягає помститися й жорстоко карає убивць її нареченого.  

Конотопська відьма
Кадр із фільму "Конотопська відьма". Фото: facebook.com/TheWitchOfKonotop

Кожна наступна смерть жорстокіша за попередню — відьма впивається пекельним болем кривдників. Але чи вдасться їй протистояти мороку, що поглинає її, та залишитися на боці світла?

На створення цієї історії автора сценарію стрічки, Ярослава Войцешека, наштовхнуло відео жінки з Конотопу, яка зустріла загарбників у своєму місті прокльонами. Цей ролик, де жінка погрожує російським солдатам, показали навіть в американській програмі The Late Show with Stephen Colbe. Так в Ярослава народився образ сучасної відьми з Конотопа, який склався з легенд, міфів і переказів, що набули нових сенсів під час повномасштабного вторгнення: "Коли я побачив цю реакцію, у мене щось клацнуло: це класна історія", — зізнавався Ярослав.

Конотопська відьма
Кадр із фільму "Конотопська відьма". Фото: facebook.com/TheWitchOfKonotop

Проте, каже автор сценарію, історії, що ми побачимо у фільмі, взяті з життя: "Там будуть сюжети, які ставалися насправді, і це доволі страшні сюжети. Злом у цьому випадку буде не відьма, а загарбники — росіяни. Це меседж, який ми хочемо донести. І наступне послання — ті, хто до нас з мечем прийдуть, від меча й загинуть".

Бульдог Чарлі та сколопендра Алевтина

Режисером-постановником фільму став Андрій Колесник, а головну роль виконала актриса Тетяна Малкова ("Моя улюблена Страшко", "Козаки. Абсолютно брехлива історія"). До речі, Тетяна й сама цікавиться езотеричними практиками — глибоко досліджує руни та енергії. Тож у кадрі це допомагало їй органічно виконувати містичні ритуали й обрядодійства.

Конотопська відьма
Тетяна Малкова в ролі Конотопської відьми. Фото: facebook.com/TheWitchOfKonotop 

Інші ролі виконали Тарас Цимбалюк (він зіграв коханого героїні), Павло Вишняков, Олена Хохлаткіна, Іван Шаран, Ярослав Шахторін, Артем Сагітов, Сергій Сосновцев.

А ще до знімання однієї зі сцен долучилися актори, які перебували чи зараз перебувають на фронті: ветеран війни Назар Грабар, військовий ЗСУ Олександр Печериця, чинний офіцер батальйону "Свобода" Володимир Ращук, а також військовий ЗСУ Даніель Салем, для якого "Конотопська відьма" стала кінодебютом.

Конотопська відьма
Актори-військові з продюсеркою фільму Іриною Костюк. Фото: facebook.com/TheWitchOfKonotop

До слова, коли фільм вже був відзнятий, до лав ЗСУ долучився й автор ідеї та сценарист Ярослав Войцешек.

Ще один з головних акторів фільму — французький бульдог Чарлі, що грає песика головної героїні. У стрічці його звуть Оззі — на честь зірки хеві-металу Оззі Осборна. Кастинг на цю роль тривав понад два тижні, аж поки через спільноту одного з кінологічних клубів не знайшли Чарлі. Щойно знімальна команда побачила його неземні блакитні очі, відразу зрозуміла: це — він!

Конотопська відьма
Бульдог Чарлі в ролі бульдога Оззі. Фото: facebook.com/TheWitchOfKonotop

Окрім Чарлі на майданчику будуть його колеги: ворона Єва та сколопендра Алевтина, яка мала з десяток дублерок.

Голки в орках та 20 кг силікону

Ще один член знімальної групи, що має безпосередню дотичність до ЗСУ, — художниця з костюмів Ірина iSky — учасниця бойових дій, солдатка 59-ї ОМПБр ім. Якова Гандзюка, яка забезпечила майданчик справжньою трофейною формою російських солдатів: у деяких кишенях навіть лишилися документи колишніх власників.

Конотопська відьма
Російська форма в фільмі — справжня. Фото: facebook.com/TheWitchOfKonotop

Упродовж фільму відьма чимало разів змінює образи. В основі вбрання — давньоукраїнські символи, елементи містицизму, рослинні й тваринні мотиви.

Чимало костюмів відьми та інших персонажів команда художників виготовила з матеріалів вторинного вжитку.

Конотопська відьма
Елемент вбрання головної героїні. Фото: facebook.com/TheWitchOfKonotop

Відьомські ескізи малювала відома українська дизайнерка Ольга Навроцька. Художники з гриму для створення образів у фільмі використали близько 20 кг силікону!

Фільмування стрічки тривало в листопаді-грудні 2023 року. Причому розпочали його не з традиційного розбивання тарілки, а з містичного ритуалу "голка в орка": у ляльки вуду російських окупантів, що створила майстриня Мар’яна Почтар із трофейної російської форми, втикали голки всі охочі члени знімальної групи.

Конотопська відьма
Ляльки вуду російських окупантів. Фото: facebook.com/TheWitchOfKonotop

Самі ж знімання відбувалися за складних погодних умов: сильних морозів, різких перепадів температур тощо. Локації для фільму знайшли в Пущі-Водиці, лісі в Конча-Заспі, селі Старе, закинутій в'язниці НКВС на Печерську, в Ірпені та, звісно, в Конотопі.

Конотопська відьма
Одна з локацій фільму. Фото: facebook.com/TheWitchOfKonotop

Консультували знімальну групу військові — вони ж надали для знімань бойову техніку: справжній БТР, що був "затрофеєний" на Житомирській трасі в перші дні вторгнення.

Конотопська відьма
Трофейний БТР. Фото: facebook.com/TheWitchOfKonotop

До речі, "Конотопська відьма" — перша стрічка з лінійки горорів, яку планує створити FILM.UA Group. Це буде цілісний всесвіт, де персонажі й наративи формують взаємопов'язані історії. Другим фільмом цієї лінійки стане "Каховський об'єкт", в основі сюжету якого — подорож військової Мари в глибини секретного радянського бункера, що ховає чимало жахів. Ціль у всіх цих фільмів одна: розповісти світові про те, що відбувається в сучасній Україні через вторгнення агресора.

А "Конотопська відьма" має подарувати українцям ще й відчуття жаданої помсти. Поки що хоча б на екрані!

Читай також: Гобіти, дракони й пристрасті на кухні: сім найочікуваніших серіалів цього літа 

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації