Кияни просять врятувати Літературний сквер: його намагаються забудувати вже майже 30 років

Кияни просять врятувати Літературний сквер: його намагаються забудувати вже майже 30 років Фото:Валерій Прокоф'єв/Google Maps

У Києві збирають підписи під петицією за збереження Літературного скверу, якому загрожує забудова. Столичну владу просять захистити сквер від спроб будь-яким чином включити його частину у будівельний простір.

За словами авторки звернення, частину Літературного скверу на розі вулиць Олеся Гончара та Михайла Коцюбинського намагаються відібрати у громади та віддати забудовнику. Той вже майже 30 років намагається звести багатоповерхівку впритул до скверу — на ділянці, розташованій у кількох метрах від будівлі Інституту геологічних наук. Ця будівля є пам'яткою архітектури.

Зокрема, на голосування Київради хочуть винести рішення щодо поділу ділянки на вулиці Богдана Хмельницького, 80-б, та продовження договору оренди на цю ділянку.

Авторка петиції каже, що якщо забудовнику вдасться втілити свої наміри, Літературний сквер перетвориться на "звичайну прибудинкову територію". 

Щоб захистити сквер, від київської влади вимагають надати йому статус пам'ятки містобудування чи історії та культури й закріпити його охоронні зони. А також — визначити та юридично закріпити історичні межі сквери разом з проїздами навколо нього та з ділянкою на вул. Хмельницького, 80-б.

Зараз межі Літературного скверу визначає забудовник, тому що юридично закріплених меж у нього досі немає. Ми вважаємо це неприйнятним, особливо з урахуванням того, що договір оренди на ділянку скверу та проїзду навколо нього сплив, — зазначено у петиції.

Також вимагають не продовжувати договір оренди із забудовником та не укладати будь-які інші договори оренди, а усю територію скверу повернути київській громаді.

Нагадаємо, жителі Південної Борщагівки вимагають закрити асфальтобетонний завод ТОВ "АБЗ-1", що отруює повітря. Відповідна петиція до столичної влади набрала необхідні для розгляду 6000 підписів.

Читай також: "Чи вдасться киянам врятувати "Будинок із хлібною лавкою"?"

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації