Створили петицію з вимогою зберегти фундаменти палацу Розумовського й облаштувати там "живий музей історії"
Владу Києва просять зберегти фундаменти палацу Кирила Розумовського на вулиці Івана Мазепи та облаштувати там "живий музей історії". Відповідну петицію створили на сайті Київради.
Авторка звернення наголошує, що у Києві не збереглося палацово-урочистих споруд, пов'язаних з козацькою історією. Натомість створення музею навколо фундаментів палацу останнього гетьмана України Кирила Розумовського, які навесні цього року випадково виявили під будівлею Українського військового округу, могло б змінити цю ситуацію.
Дослідження цього унікального артефакту української історії в центрі столиці мали б стати основною метою для держави та міста в умовах світоглядної війни за ідентичність, — йдеться у петиції.
Однак фундаменти гетьманського палацу опинились під загрозою, адже забудовник планує звести офісний центр прямо над ними. Авторка петиції зазначає, що продовження будівництва може зашкодити збереженню унікальної археологічної пам'ятки, так само як воно вже призвело до пошкодження будівлі Українського військового округу.
Щоб зберегти фундаменти палацу Розумовського, там пропонують створити "живий музей історії" гетьманської влади в Києві з експозицією предметів, які знайдуть при подальших археологічних дослідженнях цього місця, та інших артефактів козацької доби. Для цього потрібно змінити цільове призначення цієї ділянки та заборонити на локації нове будівництво.
Нагадаємо, у березні цього року фундаменти палацу Кирила Розумовського на вулиці Івана Мазепи, 3В, почали розбирати під виглядом капітального ремонту. За даними активістів, на цьому місці планують побудувати багатофункціональний офісний центр.
Після розголосу Департамент охорони культурної спадщини КМДА видав припис із вимогою повністю зупинити будівельні роботи на цьому місці. А Київська міська прокуратура розпочала кримінальне провадження через будівництво на фундаментах палацу Розумовського.
На початку листопада активіст Дмитро Перов повідомив, що забудовник не відмовився від своїх намірів та хоче закрити фундамент палацу Розумовського бетонною плитою, а будівлю XIX століття на цьому місці — розібрати заради будівництва офісного центру. Пізніше у Департаменті охорони культурної спадщини КМДА заявили, що фундаменти палацу законсервують, щоб зберегти пам'ятку і провести археологічну розвідку.