У ботсаду Гришка висадили папір із живим насінням: з нього були зроблені стіни павільйону України на COP29
В оранжереї Національного ботанічного саду ім. Гришка висадили папір із живим насінням усередині, з якого були зроблені стіни павільйону України на найбільшій кліматичній конференції ООН COP29.
Український павільйон на саміті розповідав про "зелену" відбудову після обстрілів, "розумні" поля та інші українські ініціативи. Стіни павільйону площею 120 квадратних метрів, які розписала художниця Олександра Жумайлова, були зроблені з екопаперу з насінням, який розчиняється у ґрунті під впливом води й тепла. Ідея полягала у тому, що Україна живе і відновлюється попри російську агресію.
Коли павільйон розібрали, від нього не залишилось жодних відходів — так українська делегація продемонструвала своє свідоме ставлення й турботу про довкілля. Фрагменти паперу, з якого були створені стіни, отримали держави-союзниці України, щоб вони могли висадити папір з насінням у себе.
А 4 грудня, у Всесвітній день охорони дикої природи, відбулась висадка паперу в оранжереї столичного ботсаду Гришка як символ екологічної відповідальності України та турботи про довкілля.
У висадці взяли участь міністерка захисту довкілля та природних ресурсів Світлана Гринчук: фотограф Євген Малолєтка, голова ініціативи "Україна без сміття" Євгенія Аратовська, телеведучий Роман Міщеряков та співзасновниця агенції Gres Todorchuk Ярослава Гресь.
Нагадаємо, Департамент захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА підписав меморандум про співпрацю з WWF-Україна. Разом вони реалізовуватимуть проєкти з відновлення лісів і водних об'єктів столиці, впровадження енергоефективних технологій у міське середовище тощо.
Читай також: "Ялинки в Києві оброблятимуть хімікатами із неприємним запахом та "брудом", щоб уберегти від вандалів"