У Києві презентують фотопроєкт, героями якого стали люди з травмами обличчя
Цими вихідними, 27–28 квітня, у Києві відбудеться весняний фестиваль "Кураж". Його головною метою, як завжди, є благодійність.
Цьогорічним напрямком допомоги фестивалю "Кураж" стане підтримка Superhumans Center, а саме — напрямку реконструктивної хірургії обличчя.
У межах співпраці фестивалю "Кураж" і Superhumans Center народився тематичний фотопроєкт. Він присвячений красі людей, які отримали травми обличчя.
Я запропонувала зробити величезні фотографії пацієнтів та друзів Superhumans Center в оточенні квітів — таких самобутніх, неідеальних, різних та контраверсійних для подібного знімання, як і для багатьох поняття "краса" поряд з ураженням обличчя.
Ці величезні фотографії будуть розміщені на локації "Куражу" і люди зможуть знайомитись, дивитись в очі нашим героям, не боючись травмувати своєю реакцію чи "довгим розгляданням". Вивчайте, розглядайте уважно кожен сантиметр сміливого обличчя, знайомтесь, звикайте — це наші сміливі люди з квітами. Знайдіть В СОБІ красу, з якою ВИ можете дивитись на людину, – зазначає засновниця "Куражу" Альона Гудкова.
Героями фотопроєкту стали:
- військовий Захар Бірюков. Служив з 2015 року. Під час виконання бойового завдання втратив дві руки та отримав множинні поранення обличчя. Наразі очікує на протезування в Superhumans Center, мріє про перемогу та нове життя, в якому є місце подорожам, любові і новим звершенням.
- пекарка із Сєвєродонецька Валентина Осиченко. 20 травня 2022 року, коли прилетів ворожий снаряд, вона була на кухні — готувала обід. Внаслідок вибуху отримала ушкодження обличчя, черепно-мозкову травму та втратила око. Зараз Валентина Осиченко проживає у Чорноморську Одеської області та чекає на операцію в Superhumans Center.
- військовий Олег Гринченко. Отримав поранення, коли разом із побратимами їхав на бойові позиції. Протитанкова керована ракета влучила просто в автівку: троє побратимів загинули, а сам Олег дивом вижив. Військовий сам себе перев'язав і дійшов до місця евакуації. У захисника діагностували опіки обличчя і важку травму ока. Та це його не зупинило, зараз він продовжує службу на посаді бійця-рятувальника в роті ударних БПЛА 17-ї ОТБр.
- військовий Масі Найєм. Воював у АТО у 2015–2016 роках. 24 лютого 2022-го повернувся на фронт. У червні того ж року отримав тяжке поранення. Те, що він вижив – диво. Отримав численні травми обличчя, а осколок пробив дно всередині ока. Після поранення пережив декілька операцій.
- військовий Данило Селіверстов. Був штурмовиком 47-ї штурмової бригади "Грім". Отримав поранення внаслідок прямого попадання снаряда у праву руку. Втратив око, ліва рука пошкоджена уламками.
- військовий Сергій Жуковський. Перше поранення отримав під Кремінною, після чого досі має осколок у нижній частині спини. Пройшов лікування і вже через місяць повернувся на фронт. 5 червня 2023 року отримав мінно-вибухове поранення, внаслідок чого втратив обидва передпліччя та отримав травму обличчя. Наразі проходить реабілітацію.
Раніше "ТиКиїв" писав, що благодійники придбали пікапи для Сил ППО за кошти, вторговані зі збору російськомовної літератури. Детальніше про це читай тут.