Тренди, курси та поради для піарників від PR-директорки групи компаній "Епіцентр" Юлії Чудновець

Тренди, курси та поради для піарників від PR-директорки групи компаній "Епіцентр" Юлії Чудновець Фото: колаж "ТиКиїів"

На які тренди звернути увагу, чому вчитися та які якості варто розвивати тим, хто мріє працювати у сфері PR (зв'язків із громадськістю) або робить у ній перші кроки? Розповідає PR-директорка групи компаній "Епіцентр" Юлія Чудновець. 

PR або Public Relations (англ. "зв'язки з громадськістю") — це сфера діяльності, що відповідає за створення та підтримання позитивного іміджу брендів, компаній чи окремих осіб.

У вузькому розумінні — це систематична діяльність компанії, що спрямована на зміну переконань, ставлення, думок та поведінки різних груп людей (цільової аудиторії) стосовно компанії, її продуктів, послуг, а також конкретних проблем, ідей та дій. 

Юліє, які основні тренди в PR на українському ринку ти можеш зараз виокремити? 

Вже не перший рік ключові тренди на ринку — персоналізація комунікації та людяність. В умовах війни та постійного стресу гуманізм виходить на перший план. Клієнти брендів цінують їхню соціальну залученість, вміння розуміти потреби суспільства та реагувати на них. "Країна, людина, родина" — зараз це основні орієнтири в комунікації.
В кейсах "Епіцентру" один із найкращих прикладів такої роботи — проєкти "Заряджайзери" та "Антистрес-хаб", спрямовані на те, щоб надати людям можливість заряджати гаджети та працювати в торговельних центрах мережі під час блекаутів. Ми одержали велику кількість схвальних коментарів та повідомлень від наших клієнтів у соціальних мережах, сотні публікацій у ЗМІ та відзнаку від Офісу Президента! 

Подібного ефекту ми досягли, коли відкрили пункти вакцинації від СОVID-19 в наших торговельних центрах. Через центри, організовані спільно з МОЗ, пройшли тисячі людей, які могли отримати щеплення швидко та зручно, не вистоюючи в довгих чергах до лікарень. 

Вміння підхопити потребу суспільства та зрозуміти, як за допомогою бренду її закрити — важлива, ба навіть ключова, навичка піарника, — зауважує Юлія Чудновець. 

"Епіцентр К" — група компаній в Україні та найбільший непродуктовий ритейлер нашої країни, заснована 2003 року. Володіє найбільшою в Україні мережею торговельних центрів "Епіцентр" та онлайн-магазином Epicentrk.ua. Група лідирує на ринку в сегменті роздрібної торгівлі товарами для дому та ремонту.

Перший в Україні антистрес-хаб на третьому поверсі ТРЦ "Епіцентр" на проспекті Степана Бандери. Фото: facebook.com/Uliya.Chudnovets

Які поради ти даси новачкам, які хочуть працювати в царині PR? 

Початківці часто орієнтуються на кейси великих брендів. Але в бажанні перейняти "передовий" досвід ховається певна небезпека. Повторюючи за іншими, ви не реалізуєте власні круті ідеї. Я дуже люблю співпрацювати з молодими фахівцями з інших сфер, бо їхній погляд свіжий та новаторський, нестандартний. Коли у вас немає за спиною потужного бренду та великих бюджетів, саме креатив може стати тією фішкою, яка підійме вас на вершину. 

Які скіли (soft, hard) варто розвивати тим, хто працює у PR? 

Комунікабельність, стресостійкість, вміння працювати з інформацією й аналітичними ресурсами, швидко реагувати та грати в команді.

З якими труднощами найчастіше стикаються піарники? 

Головний когнітивний дисонанс піарника — поєднати потреби клієнта та соціуму, не перехиливши шальки терезів на чийсь бік. Нерідко бачу, як молоді спеціалісти намагаються "бути гарними", подобатися суспільству та ЗМІ, забуваючи, що їхнє основне завдання — просувати бренд, інтереси якого вони представляють. Піарник — це місточок між світом та брендом, і робота фахівця з комунікацій — зробити його міцним та надійним. 

До чого слід бути готовим у цій професії?

До всього. Професія піарника — це американські гірки, і єдиний хто на них не пристебнутий пасками безпеки — сам піарник. Тому перше — стресостійкість. Корисні для бренду рішення можна ухвалювати тільки з холодною головою.

Як і кожен великий бренд, "Епіцентр" переживав чимало репутаційних криз. Але ще до того моменту, як топменеджмент збереться, щоб про це поговорити, я вже маю план А, В та С. Тому порада — дійте швидко, спокійно та моделюйте одразу декілька варіантів розвитку подій.

Які онлайн-курси з PR можеш порадити тим, хто хоче працювати в комунікації? 

Як людина, яка багато років працювала в журналістиці та PR, вважаю, що цим професіям найкраще вчитися "в полях". Зараз в Україні чимало шкіл високого рівня, які організовують спеціальні тематичні курси (Laba, Bazilk), також можна почати з Національної освітньої платформи "Дія.Освіта", де є профільні тести та навіть серіали про PR. Але курси дають "базові налаштування". "Персональні" — виникають лише в процесі роботи. Тому завжди кажу всім студентам, які опановують цей фах: "Ідіть працювати з першого курсу вишу!" 

В усіх "Епіцентрах" є такі "заряджайзери". Фото: facebook.com/Uliya.Chudnovets

Де ще порадиш черпати знання з PR? 

Є чимало професійних спільнот, де можна спілкуватися з колегами, переймати досвід. Постійно проходять конференції, семінари та тренінги. Тому перше з чого варто черпати знання — з професійного кола. Чи можу я порадити книжки з PR? Інформаційний контекст в Україні зараз змінюється так швидко, що класична методологічна література не встигає за ним, тому краще регулярно читайте новини! 

Як зрозуміти, що PR — це твоє?

Дуже просто: запитайте себе чи любите ви екстремальні розваги. (Усміхається.) Якщо так, то PR  це ваше. Але якщо серйозно, піарники  це комунікабельні, відкриті, креативні люди. Якщо ви такий зв'язки з громадськістю  ваша сфера. 
А ще класному піарнику не завадить мати амбіції та трішки манії величі. 

Читай також: Вакансії для творчих людей: де та як знайти роботу?      

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Ola_FB.jpg - Ольга Безсонова
Головна редакторка "ТиКиїв". Любов до Києва та журналістики надихає мене бачити інфоприводи на кожному кроці. Вірю в силу слова та його здатність торкатися сердець нашої аудиторії.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації