Тренди, курси та поради для піарників від PR-директорки групи компаній "Епіцентр" Юлії Чудновець

Тренди, курси та поради для піарників від PR-директорки групи компаній "Епіцентр" Юлії Чудновець Фото: колаж "ТиКиїів"

На які тренди звернути увагу, чому вчитися та які якості варто розвивати тим, хто мріє працювати у сфері PR (зв'язків із громадськістю) або робить у ній перші кроки? Розповідає PR-директорка групи компаній "Епіцентр" Юлія Чудновець. 

PR або Public Relations (англ. "зв'язки з громадськістю") — це сфера діяльності, що відповідає за створення та підтримання позитивного іміджу брендів, компаній чи окремих осіб.

У вузькому розумінні — це систематична діяльність компанії, що спрямована на зміну переконань, ставлення, думок та поведінки різних груп людей (цільової аудиторії) стосовно компанії, її продуктів, послуг, а також конкретних проблем, ідей та дій. 

Юліє, які основні тренди в PR на українському ринку ти можеш зараз виокремити? 

Вже не перший рік ключові тренди на ринку — персоналізація комунікації та людяність. В умовах війни та постійного стресу гуманізм виходить на перший план. Клієнти брендів цінують їхню соціальну залученість, вміння розуміти потреби суспільства та реагувати на них. "Країна, людина, родина" — зараз це основні орієнтири в комунікації.
В кейсах "Епіцентру" один із найкращих прикладів такої роботи — проєкти "Заряджайзери" та "Антистрес-хаб", спрямовані на те, щоб надати людям можливість заряджати гаджети та працювати в торговельних центрах мережі під час блекаутів. Ми одержали велику кількість схвальних коментарів та повідомлень від наших клієнтів у соціальних мережах, сотні публікацій у ЗМІ та відзнаку від Офісу Президента! 

Подібного ефекту ми досягли, коли відкрили пункти вакцинації від СОVID-19 в наших торговельних центрах. Через центри, організовані спільно з МОЗ, пройшли тисячі людей, які могли отримати щеплення швидко та зручно, не вистоюючи в довгих чергах до лікарень. 

Вміння підхопити потребу суспільства та зрозуміти, як за допомогою бренду її закрити — важлива, ба навіть ключова, навичка піарника, — зауважує Юлія Чудновець. 

"Епіцентр К" — група компаній в Україні та найбільший непродуктовий ритейлер нашої країни, заснована 2003 року. Володіє найбільшою в Україні мережею торговельних центрів "Епіцентр" та онлайн-магазином Epicentrk.ua. Група лідирує на ринку в сегменті роздрібної торгівлі товарами для дому та ремонту.

Перший в Україні антистрес-хаб на третьому поверсі ТРЦ "Епіцентр" на проспекті Степана Бандери. Фото: facebook.com/Uliya.Chudnovets

Які поради ти даси новачкам, які хочуть працювати в царині PR? 

Початківці часто орієнтуються на кейси великих брендів. Але в бажанні перейняти "передовий" досвід ховається певна небезпека. Повторюючи за іншими, ви не реалізуєте власні круті ідеї. Я дуже люблю співпрацювати з молодими фахівцями з інших сфер, бо їхній погляд свіжий та новаторський, нестандартний. Коли у вас немає за спиною потужного бренду та великих бюджетів, саме креатив може стати тією фішкою, яка підійме вас на вершину. 

Які скіли (soft, hard) варто розвивати тим, хто працює у PR? 

Комунікабельність, стресостійкість, вміння працювати з інформацією й аналітичними ресурсами, швидко реагувати та грати в команді.

З якими труднощами найчастіше стикаються піарники? 

Головний когнітивний дисонанс піарника — поєднати потреби клієнта та соціуму, не перехиливши шальки терезів на чийсь бік. Нерідко бачу, як молоді спеціалісти намагаються "бути гарними", подобатися суспільству та ЗМІ, забуваючи, що їхнє основне завдання — просувати бренд, інтереси якого вони представляють. Піарник — це місточок між світом та брендом, і робота фахівця з комунікацій — зробити його міцним та надійним. 

До чого слід бути готовим у цій професії?

До всього. Професія піарника — це американські гірки, і єдиний хто на них не пристебнутий пасками безпеки — сам піарник. Тому перше — стресостійкість. Корисні для бренду рішення можна ухвалювати тільки з холодною головою.

Як і кожен великий бренд, "Епіцентр" переживав чимало репутаційних криз. Але ще до того моменту, як топменеджмент збереться, щоб про це поговорити, я вже маю план А, В та С. Тому порада — дійте швидко, спокійно та моделюйте одразу декілька варіантів розвитку подій.

Які онлайн-курси з PR можеш порадити тим, хто хоче працювати в комунікації? 

Як людина, яка багато років працювала в журналістиці та PR, вважаю, що цим професіям найкраще вчитися "в полях". Зараз в Україні чимало шкіл високого рівня, які організовують спеціальні тематичні курси (Laba, Bazilk), також можна почати з Національної освітньої платформи "Дія.Освіта", де є профільні тести та навіть серіали про PR. Але курси дають "базові налаштування". "Персональні" — виникають лише в процесі роботи. Тому завжди кажу всім студентам, які опановують цей фах: "Ідіть працювати з першого курсу вишу!" 

В усіх "Епіцентрах" є такі "заряджайзери". Фото: facebook.com/Uliya.Chudnovets

Де ще порадиш черпати знання з PR? 

Є чимало професійних спільнот, де можна спілкуватися з колегами, переймати досвід. Постійно проходять конференції, семінари та тренінги. Тому перше з чого варто черпати знання — з професійного кола. Чи можу я порадити книжки з PR? Інформаційний контекст в Україні зараз змінюється так швидко, що класична методологічна література не встигає за ним, тому краще регулярно читайте новини! 

Як зрозуміти, що PR — це твоє?

Дуже просто: запитайте себе чи любите ви екстремальні розваги. (Усміхається.) Якщо так, то PR  це ваше. Але якщо серйозно, піарники  це комунікабельні, відкриті, креативні люди. Якщо ви такий зв'язки з громадськістю  ваша сфера. 
А ще класному піарнику не завадить мати амбіції та трішки манії величі. 

Читай також: Вакансії для творчих людей: де та як знайти роботу?      

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Ola_FB.jpg - Ольга Безсонова
Головна редакторка "ТиКиїв". Любов до Києва та журналістики надихає мене бачити інфоприводи на кожному кроці. Вірю в силу слова та його здатність торкатися сердець нашої аудиторії.

Може бути цікаво

Експертиза остаточно встановила, що призвело до аварії у метро між "Деміївською" та "Либідською" - 412x412
Новини

Вероніка Кіреєва

Експертиза остаточно встановила, що призвело до аварії у метро між "Деміївською" та "Либідською"

Як поводитися з людиною, яка перенесла інсульт: пояснює неврологиня - 412x412
Здоров'я

Артем Прокопенко

Як поводитися з людиною, яка перенесла інсульт: пояснює неврологиня

Аварія між "Деміївською" та "Либідською": поліція вручила підозри — в метрополітені відреагували - 412x412
Новини

Тетяна Трифонова

Аварія між "Деміївською" та "Либідською": поліція вручила підозри — в метрополітені відреагували

У КМДА заявили, що змусили забудовника погодитись відновити садибу Зеленських - 412x412
Новини

Вероніка Кіреєва

У КМДА заявили, що змусили забудовника погодитись відновити садибу Зеленських

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації