0:00/0:00

Безбар'єрна мода: 9 українських брендів адаптивного одягу для поранених військових і людей з інвалідністю

Безбар'єрна мода: 9 українських брендів адаптивного одягу для поранених військових і людей з інвалідністю Фото: instagram.com/vozianov.design/

Інклюзивність та безбар'єрність — цінності, що важливі сьогодні як для кожного українця, так і для бізнесів, зокрема модної індустрії. У нинішніх реаліях дедалі більшої ваги набуває напрям адаптивного одягу — створення речей, які роблять життя поранених захисників і захисниць, а також людей з інвалідністю комфортнішим і більш самостійним завдяки особливостям пошиття та дизайну.

Редакція "ТиКиїв" розповідає про 9 українських брендів і благодійних ініціатив, які розвивають безбар'єрну моду в Україні.

Wheelny

Фото: instagram.com/wheelny/

У 2023 році Анна Павлусь, яка понад півтора десятиліття працює модельєркою-конструкторкою, відкрила майстерню адаптивного одягу. Нині її бренд — Wheelny — створює комфортні речі для людей на кріслах колісних за індивідуальними мірками. Оскільки Анна сама користується цим засобом пересування, то чудово розуміє особливості функціонального пошиття: від рукавів, які не заважають крутити колеса, до довгих штанів, що не підскакують під час сидіння.

All Inclusive

Фото: instagram.com/all.inclusive.club/

Під час повномасштабної війни військовий Микита Горняк пережив ампутацію правої кінцівки через тяжке поранення та згодом отримав протез. Тепер ветеран займається підприємництвом — заснував інклюзивне виробництво All Inclusive, де виготовляють адаптивний одяг. Наприклад, в асортименті бренду є чоловічі штани, в яких зручно носити протез, а також сумки, комфортні для людей з інвалідністю чи після поранення.

"ЖАГА"

Фото: instagram.com/zhaga.workshop/

Бренд створює жіночий і чоловічий одяг у спортивному стилі для людей з ампутованими кінцівками та тих, хто веде активний спосіб життя. Ідея започаткувати цю справу виникла у 2022 році в його засновниці Анастасії Клименко: вона прагнула допомогти українським захисникам і захисницям. Одяг бренду називають "трансформерами": за потреби можна відстібнути рукав чи штанину, що забезпечує доступ до ушкодженої частини тіла.

Vozianov

Фото: instagram.com/vozianov.design/

У травні авангардний український бренд Vozianov представив колекцію адаптивного чоловічого й жіночого одягу під назвою GUN&SUN. На думку команди, саме таким має бути повсякденне вбрання, щоб об'єднувати, а не розділяти. Новинки бренду можуть регулюватися за розміром: одну й ту саму модель можуть носити як люди з параметрами S, так і XL. 

Одяг із колекції можна вдягати навіть однією рукою — зручно як лівою, так і правою. Крім того, завдяки спеціально продуманим застібкам дизайнери забезпечили легкий доступ до протезів. Для тих, кому важко користуватися блискавками, Vozianov розробили N-подібну подвійну нероз'ємну блискавку.

SVD Denim

Фото: svddenim.com

У 2023 році військовий і водночас батько Світлани Волкової втратив обидві ноги на полі бою. Це спонукало дизайнерку створити бренд денімового одягу SVD Denim, який зосереджується на потребах людей із протезами. Офіційний запуск відбувся цьогоріч на Тижні моди в Берліні. Також одним із напрямів роботи SVD Denim є розвиток адаптивної моди в метаверсі. У бренді переконані, що інклюзивність потрібна скрізь — як у реальному, так і у віртуальному світі.

"Плюс Плюс"

Фото: plusplus.kyiv.ua/

Адаптивний чоловічий та жіночий одяг "Плюс Плюс" — практичне рішення для поранених військових, людей похилого віку, осіб з інвалідністю, онкохворих та тих, хто допомагає їм у відновленні. Спортивні светри, костюми, футболки, штани, спідня білизна та взуття цього виробника забезпечують комфорт і полегшують процес одягання та знімання речей.

PHYsical level

Фото: instagram.com/physical.level/

Після військової служби дизайнер Ростислав Сатана, засновник бренду з провокативною назвою POHUY, запустив ініціативу безоплатного адаптивного одягу PHYsical level. Комплекти складаються зі штанів і футболок на липучках, розташованих там, де у звичайному одязі є шви. Завдяки цьому під час одягання поранених відпадає потреба просовувати руку чи ногу.

Адаптивний одяг PHYsical level має принт із тризубом і напис англійською, який перекладається як "Герой, який стоїть на боці України". Команда переконана, що такий дизайн підтримує емоційний стан, що суттєво впливає на процес одужання.

Підтримати проєкт можна ТУТ.

Adaptive

Фото: instagram.com/adaptive_ua/

Бренд Adaptive створює мінімалістичний одяг у стриманих відтінках для поранених військових під час реабілітації та людей у післяопераційний період. Липучки замість швів значно полегшують процес самостійного вдягання та роздягання. Наразі триває благодійний збір на адаптивний одяг, який доставлять до стабілізаційних пунктів і польових шпиталів на різних напрямках фронту.

Підтримати ініціативу можна ТУТ.

"Швейна рота"

Фото: instagram.com/shveina_rota/

"Швейна рота" — волонтерська ініціатива, яка безоплатно створює адаптивний одяг для поранених захисників і захисниць, а також для цивільних, постраждалих через російську військову агресію. Це добровільне об'єднання кравчинь із різних регіонів України та з-за кордону виготовляє кофти, худі, футболки, штани, шкарпетки на ґудзиках, спідню білизну та спеціальні подушки.

Заповнити заявку на отримання адаптивного одягу від "Швейної роти" для одного пораненого або групи людей та підтримати ініціативу можна ТУТ.

Читай також: "Київ доступний: як містяни можуть зробити столицю комфортнішою для всіх"

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

В Україні запускають нову виплату — "Пакунок школяра": хто та як зможе її отримати - 412x412
Новини

Вероніка Киреєва

В Україні запускають нову виплату — "Пакунок школяра": хто та як зможе її отримати

Внаслідок російського обстрілу у Києві без гарячої води залишились 500 будинків - 412x412
Новини

Вероніка Киреєва

Внаслідок російського обстрілу у Києві без гарячої води залишились 500 будинків

Нацбанк випустив монету, присвячену українському дрону Vampire - 412x412
Новини

Вероніка Киреєва

Нацбанк випустив монету, присвячену українському дрону Vampire

У Славутичі створюють першу чергу безбар'єрного маршруту через ключові локації міста - 412x412
Новини

Вероніка Киреєва

У Славутичі створюють першу чергу безбар'єрного маршруту через ключові локації міста

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації