Екскурсія містом: вулиця Володимирська

Володимирська вулиця – чудовий вибір для прогулянки, адже на відстані 2,9 кілометра розташовуються унікальні пам'ятки архітектури та культури нашого міста, а за історичним і культурним значенням її можна порівняти з Хрещатиком.
Тож вирушаймо на екскурсію однією з найдавніших вулиць Києва – Володимирською.
Історія
За даними дослідників, вулиця (деяка її частина від площі Бабин торжок до Софіївських воріт) виникла ще у 10 столітті. У 1018 році за указом князя Ярослава завершується будівництво Софійського собору – визначної в історії міста пам'ятки. Відтоді вулиця починає розширятися, у 1037 році з'являються Золоті ворота – головна брама стародавнього Києва, тож вулиця досягала тодішніх меж міста та сполучала Золоті ворота та Софійський собор.

Таке розташування робило вулицю головною у місті, адже вона поєднувала дві найдавніші частини міста – місто Володимира та місто Ярослава.
Восени 1240 року монголо-татарське військо штурмує Київ. Після страшного бою монголи-татари захоплюють Київ, водночас знищуючи містян та захисників міста, а також його тогочасну інфраструктуру. У 17 столітті у Старе місто, що так постраждало від руйнувань татаро-монголами, повертається життя, відбудовується Софіївський собор та зводиться Старокиївська фортеця.
Ще через століття починається забудова центру Києва. Три вулиці – Андріївська, Софійська і Золота – об'єднують в одну рівну вулицю та дають їй назву Володимирська.
Національний музей історії України

На початку вулиці розташований провідний історичний музей нашої країни. Він побудований у 1937-1939 роках відомим на весь світ архітектором Йосипом Каракісом. Цікавим є той факт, що спочатку будівля планувалася під художню школу. Оглядаючи будівлю музею та прилеглу територію, на оглядовому майданчику можна побачити камінь часів Київської Русі зі словами давньослов'янською мовою з "Повісті временних літ" Нестора Літописця: "Звідси пішла руська земля".

Національний академічний театр опери та балету України імені Т. Г. Шевченка

До появи відомого нам театру опери та балету у 1901 році кияни та гості міста споглядали театральне мистецтво у Міському театрі. Проте у 1896 році будівлю охопила пожежа. За дослідженнями істориків, деякі театри знищувалися вогнем по всій Європі та Америці протягом двох років. Після трагічних подій кияни одразу ж висунули запит на створення нового театру. Проєкт для будівлі розробив Віктор Шретер, відомий своїми проєктами театральних споруд. А архітектором будівлі виступив відомий київський зодчий Володимир Ніколаєв. Якщо розглядати центральний вхід театру, можна побачити скульптурні зображення двох жінок просто під назвою будівлю. Образи цих жінок характеризують міфічних духів-покровителей – музи, що супроводжують митця в його творчому шляху.
Будинок Міхельсона
Ще один цікавий будинок знаходиться за адресою 23/27. Київський прибутковий будинок, що розташований навпроти Софіївського собору, – один із небагатьох уцілілих будинків доби раннього еклектизму. Дім побудований архітектором Ромуальдом Тустановським.

Київський національний університет імені Тараса Шевченка

Прогулюючись вулицею, ти натрапиш на Парк ім.Т. Г. Шевченка з пам'ятником Кобзарю. А навпроти нього ти побачиш червоний корпус відомого на весь світ Київського національного університету ім. Шевченка. Це головний і найстарший корпус університету, збудований у 1837-43 роках у стилі класицизму за проєктом архітектора Вінченцо Беретті. Будівля вийшла неймовірно дорогою, проте величною, "суворою". Пізніше відомі зодчі міста скажуть, що саме цей червоний корпус став основою класичного структурного архітектурного ансамблю міста.
Будинок Сироткіна
Ще одна з багатьох цікавих споруд на вулиці Володимирській – будинок Сироткіна.

Він зведений у 1899-1902 роках архітектурною фірмою Шимана та Гілевича у стилі неоренесансу з елементами раннього модерну, а на момент зведення вважався найвищою житловою забудовою Києва.